میوه‌های خشک چاق‌‌کننده هستند

میوه‌های خشک یک متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی گفت: میوه‌های خشک کالری بیشتری نسبت به میوه‌های تازه دارند و

میوه‌های خشک

یک متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی گفت: میوه‌های خشک کالری بیشتری نسبت به میوه‌های تازه دارند و به همین دلیل مصرف بی‌رویه آن‌ها موجب چاقی و اضافه‌وزن می‌شود.

دکتر تیرنگ نیستانی در گفت و گو با شبکه ایران افزود: میوه‌های خشک و حتی لواشک‌‌هایی که به صورت بهداشتی و سالم تهیه می‌شوند، می‌‌توانند یک میان ‌وعده خوب برای همه افراد باشند.

به گفته وی، اما این خوراکی‌‌ها در مقایسه با میوه‌‌های تازه معادل خودشان، کالری بیشتری دارند و مصرف بی‌‌رویه‌ آنها می‌تواند باعث چاقی شود که این نکته باید در مورد کودکان یا کسانی که اضافه وزن دارند، مورد توجه قرار گیرد.

نیستانی با اشاره به اینکه فیبر و آنتی‌‌اکسیدانی که در میوه‌ها وجود دارد در لواشک آنها هم وجود دارد، اظهار کرد: املاح میوه‌ای که به صورت لواشک یا آلوچه در می‌‌آید، کاهش پیدا نمی‌کند بلکه با جوشاندن، تغلیظ و خشک‌‌کردن، افزایش هم می‌یابد.

این متخصص تغذیه ادامه داد: بسیاری از افرادی که نمی‌‌توانند هر روز با خودشان میوه به محل کارشان ببرند، می‌‌توانند کمی برگه‌‌های خشک آلو، هلو، زردآلو یا لواشک با خود همراه داشته باشند.

وی عنوان کرد: بسیاری از میوه‌ها و سبزی‌ها منبع خوبی برای دریافت ویتامین‌ C هستند اما متاسفانه بخش بسیاری از این ویتامین‌، طی فرآیند خرد و خشک‌‌‌کردن، تخریب شده و از بین می‌رود.


ثبت دیدگاه