شهریار کمالی یکی از موفق ترین بدنسازان کنونی جهان که ۴ بار تا به امروز در المپیاد شرکت کرده و در حال حاضر هم جزء ۱۰ فیگوریست برتر دنیاست، در محل فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با سید حسن افضلی نایب رئیس فدراسیون دیدار و گفت و گو کرد.
در ابتدای این جلسه نایب رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام درباره جایگاه کنونی این رشته درایران، آسیا و جهان گفت و علاقه مندی نوجوانان و جوانان ایرانی را عامل اصلی موفقیت ورزشکاران این رشته دانست.

شهریار کمالی

افضلی سپس با ارائه آماری جامع و کامل از تعداد باشگاهها، قهرمانان و شرایط آنها در  این رشته برای کمالی سخن گفت.
نایب رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در خصوص اهمیت مسئله آموزش و توجه فدراسیون به آن گفت: ما باید برای رسیدن به موفقیت هر چه بیشتر علم خود را به روز کرده و همگام با جهانیان پیشرفت کنیم. پیشرفتی که تا به امروز روال بسیار خوبی داشته و از این به بعد نیز با قدرت ادامه خواهدیافت.
بعد از صحبتهای سید حسن افضلی، شهریار کمالی درباره ایران و نگاهش به این کشور بعد از ۳۰ سال دوری از آن گفت : واقعاً باورش برایم سخت بود، اما حالا با اعتقاد کامل اعلام می کنم که ایران به لحاظ امکانات هیچ کمبودی نسبت آمریکا ندارد. در ایران همه چیز عالیست و مسائل در این کشور با یک برنامه ریزی صحیح پیش         می رود. کمالی گفت : روزانه پیام های بسیاری از طریق ایمیل از دوستان ورزشکار ایرانی خود دریافت می کنم که بیانگر بزرگی و ابهت خاص این رشته در ایران است.
کارشناس رقابتهای اخیر مستر المپیا در خصوص استعداد ورزشکاران ایرانی در رشته بدنسازی گفت : جوانان ایرانی پتانسیل بسیار خوبی در این رشته دارند، اما من اعتقادم این است که آنها می توانند پیشرفت بیشتری هم داشته باشند.
کمالی درباره جایگاه از مکمل ها گفت : شاید برایتان جالب باشد که بدانید، خود من هم مکمل استفاده نمی کنم، اما در هر دو ساعت یکبار وعده غذایی دارم.
کمالی درباره اهمیت غذا و نوع آن هم گفت : غذای ایرانی خود بهترین مکمل است، بشرط آنکه نمک و روغن از آن برای ورزشکاران حذف شود.
شهریار کمالی گفت : حتی برای کم کردن وزن هم توصیه می شود که ورزشکاران باید بیشتر غذا بخورند، شاید باورش برایتان مشکل باشد اما دکستر جکسون در صحبتی که اخیراً با من داشت می گفت :من یک ساعت قبل از مسابقه پیتزا می خورم که این برای من بسیار جالب توجه بود.
کمالی غذاهای ایرانی را منابع سرشاری از پروتئین، کربوهیدرات و مکمل های دیگر دانست و گفت : شخصاً مکمل های بدنم را از طریق غذا تأمین می کنم.
کمالی در مدت حضورش در ایران جلساتی را با اعضای کمیته فنی، قهرمانان تیم ملی و مربیان این رشته داشته و در گرگان نیز از نزدیک شاهد یازدهمین دوره رقابتهای مچ اندازی قهرمانی مردان آسیا خواهد بود.


ثبت دیدگاه