خیرالله نارنجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با اظهار خشنودی از ابقا فدراسیون پرورش‌اندام در جایگاه خود گفت: سال ۹۰ طی بخشنامه‌ای از سوی وزارت کشور تصویب شد که برخی فدراسیون‌های ورزشی در قالب انجمن زیر نظر فدراسیون ورزش‌های همگانی به فعالیت خود ادامه ‌دهند.

وی افزود: این امر سبب نارضایتی و دلسردی همه اعضا و مربیان ورزشی و مسئولان هیئت‌ها شد و با اعتراضات انجام شده هفته گذشته در ارتباط با این موضوع تجدیدنظر کردند و این فدراسیون کماکان مانند سابق به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

رئیس هیئت پرورش‌اندام و بدنسازی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه متاسفانه برخی فدراسیون‌ها کوچک‌سازی شده‌اند، بیان کرد: تشکیل انجمن‌های ورزشی نه تنها برای هیئت‌های ورزشی و فدراسیون مزیت ندارد بلکه بسیاری از فعالیت‌های رشته‌های ورزشی محدود و نابسامان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در صورت تبدیل فدراسیون‌ به انجمن‌های ورزشی برخی فعالیت‌های هیئت‌ها از قبیل اعزام به مسابقات خارج از کشور، خرید لوازم ورزشی برای هیئت‌های استان و شهرستان‌ها و نداشتن حق تصمیم‌گیری در هر زمینه از بین می‌رود.

نارنجی همچنین خبر داد: سالن پرورش‌اندام استان بعد از مدت‌ها انتظار تا پایان امسال در ارومیه به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: این سالن با همت اداره‌کل ورزش و جوانان استان و با درخواست‌های مکرر هیئت استان به دلیل نبود سالن مناسب احداث شده است و تا پایان امسال بهره‌برداری از آن آغاز می‌شود.

رئیس هیئت پرورش‌اندام و بدنسازی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: با بهره‌برداری از این سالن بسیاری از نگرانی‌های هیئت بدنسازی کم می‌شود و تجهیزات هیئت که قبلا مکانی نداشت و در زیر برف و باران و آفتاب قرار می‌گرفت به این سالن منتقل می‌شود.

وی تصریح کرد: نبود سالن در سال‌های گذشته بسیاری از فعالیت‌های هیئت بدنسازی را محدود کرده بود ولی با تحویل این سالن فعالیت‌های هیئت گسترده‌تر می‌شود و بعد از مدت‌ها امسال نماینده‌ای از استان به مسابقات قویترین مردان اعزام می‌شود.


ثبت دیدگاه