وقتي ۱۱ بدنساز مسابقه نيويورک روي صحنه آمدند، مشخص شد حرف‌هاي کريس استو، کارشناس مشهور بدنسازي جهان کاملاً درست بوده و سدريک مک‌ميلان با بقيه شرکت‌کنندگان تفاوت‌هاي آشکاري دارد. استو هفته گذشته پيش‌بيني کرده بود مک ميلان به سادگي قهرمان رقابت‌هاي اين دوره مي‌شود و در پايان نيز همين پيش‌بيني با رأي داوران تحقق يافت.

این بدنساز بلند قامت که سال گذشته هم یک قهرمانی را چشیده بود، با افزایش محسوس در سایز و با چگالی قابل توجهی روی صحنه آمد و از لحاظ تفکیک عضلات هم کم‌نقص به نظر می‌رسید. مک‌میلان برای اینکه دومین قهرمانی خود را در یک مسابقه حرفه‌ای جشن بگیرد، جانی جکسون را از پیش‌رو برداشت که در دو ماه گذشته بی‌وقفه مسابقه داده است. جکسون که سال ۲۰۱۲ را پرقدرت آغاز کرده، در این مسابقه حتی فرم نسبتاً بهتری در مقایسه با هفته‌های گذشته داشت اما آنقدر خوب نبود که ادعای قهرمانی داشته باشد.

رده سوم این دوره هم به استیو کوکلو رسید که در دوران آماتوری هم سر و صدای زیادی داشت. اما رقابت در سطح حرفه‌ای، ویژگی‌های خاصی را طلب می‌کند و کوکلو که امیدوار بود در این مسابقه به قهرمانی برسد، به رده سوم اکتفا کرد.

یکی از نکات گفتنی رقابت‌های وزن آزاد، حضور محمد توری قهرمان اسبق آماتورهای جهان بود. توری در این مسابقه در میان یازده بدنساز در جای هشتم ایستاد.

اما در رده ۲۱۲ پوندی‌ها، عنوان قهرمانی در حالی به کوین انگلیش رسید که خیلی از کارشناسان سامی حداد را شایسته کسب این عنوان می‌دانستند. انگلیش که سه سال اخیر مرد بی‌رقیب و بدنساز شماره یک جهان در رده بدنسازان سبک‌وزن بوده، در این مسابقه هم با رأی قاطع همه داوران به مقام قهرمانی رسید ولی خیلی‌ها سامی حداد را شایسته کسب این عنوان می‌دانستند. در این رده، خوزه ریموند که تا به حال ۲ بار دیوید هنری را شکست داده، به مقام سوم رسید.

رده‌بندی نهایی وزن آزاد: ۱( سدریک مک‌میلان ۲ـ جانی جکسون ۳ـ استیو کوکلو ۴ـ خوان مورل ۵ـ جاناتان دلاسورا ۶ـ وان اتین ۷ـ توماس بورس ۸ـ محمد توری ۹ـ جف لانگ ۱۰ـ شان آلن ۱۱ـ وندال فلوید

رده‌بندی ۲۱۲ پوندی‌ها: ۱ـ کوین انگلیش ۲ـ سامی حداد ۳ـ خوزه ریموند ۴ـ مارکو ریورا ۵ـ گائه‌تانا سیسترینو ۶ـ ام‌بویا ادواردز ۷ـ رائول کاراسکو ۸ـ ناتان دی‌تریسی ۹ـ میلتون هالودی ۱۰ـ پانه پی‌یر ۱۱ـ لوئیس سانتاگو ۱۲ـ لوئیس سانتا


ثبت دیدگاه