بدنسازی محبوب‌ترین رشته ورزشی در کنگان است
کنگان – خبرگزاری مهر: رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کنگان گفت: بدنسازی محبوب‌ترین رشته ورزشی در شهرستان کنگان است.

علی حاجیانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ورزش بدنسازی و پرورش اندام  در سطح شهرستان کنگان  با استقبال بسیار خوبی از سوی جوانان رو به رو شده و افراد زیادی به این رشته ورزشی مشغول هستند.

وی با اشاره به اینکه این رشته ورزشی از سال ۸۸ در قالب هیئت بدنسازی و پرورش اندام شروع به کار کرد، ادامه داد: با تشکیل هیئت برای این ورزش، بدنسازی به صورت منظم تر و با برنامه تر فعالیت خود را ادامه می دهد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کنگان به فعالیت ۱۱ باشگاه بدنسازی در کنگان اشاره کرد و افزود: ورزشکاران این رشته در قالب باشگاه‌ها و منتخب شهرستان در مسابقات استانی و کشوری شرکت می کنند.

حاجیانی اضافه کرد: شهر بنک یک باشگاه، کنگان پنج باشگاه، سیراف یک باشگاه، نخل تقی دو باشگاه و عسلویه نیز دو باشگاه پرورش اندام دارند.

وی گفت: اکثر باشگاه های بدنسازی شهرستان از لحاظ کمی و کیفی در وضعیت مناسبی به سر می برند و از لحاظ کمی نسبت به دیگر شهرستانهای استان بوشهر جایگاه نسبتاً بالاتری در این رشته ورزشی داریم.

فعالیت سه هزار نفر در رشته بدنسازی در کنگان

مسئول هیئت بدنسازی و پرورش اندام شهرستان کنگان نیز با اشاره به سه هزار ورزشکار علاقه مند این رشته در شهرستان کنگان به خبرنگار مهر گفت: بیشترین تعداد ورزشکار در سطح شهرستان( در قسمت آقایان) متعلق به بدنسازی و پرورش اندام است.

صادق محمدی افزود: با این حجم استقبال جا دارد که فضای ورزشی بیشتری به این رشته اختصاص داده شود.

وی با بیان دلایل محبوبیت این ورزش در تصریح کرد: به علت اینکه این ورزش ارتباط و تاثیر مستقیمی با تناسب و زیبایی اندام و همچنین فرم عضلات دارد، از محبوبیت خاصی در میان جوانان شهرستان کنگان برخوردار است.

مسئول هیئت بدنسازی و پرورش اندام شهرستان کنگان اضافه کرد: چربی سوزی نیز از دیگر دلایل محبوبیت این رشته ورشی در شهرستان است.

محمدی عنوان کرد: از قهرمانان شاخص شهرستان در این رشته ورزشی می توان به حمید کهنسال دارنده مقام سوم کشوری در بخش پرس سینه اشاره کرد.

وی افزود: از دیگر ورزشکاران مطرح این رشته در سطح استان نیز می توان به ستار اسیری دارنده مقام اول استان در بخش پرس سینه اشاره کرد.

درباره اصغر مرادی

قهرمان هشت دوره پرورش اندام ومربی بین المللی فدراسیون جهانی بدنسازی IFBB-تحصیل کرده تربیت بدنی-مدیر مجتمع ورزشی گلها-مدیر شرکت تولید دستگاههای بدنسازی بادی فول-مدیر سایت اتحادیه بدنسازی ایران-مشاور مربیگری ,مدیریت وبازاریابی باشگاههای بدنسازی

ثبت دیدگاه