بدنسازی محبوب‌ترین رشته ورزشی در کنگان است
کنگان – خبرگزاری مهر: رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کنگان گفت: بدنسازی محبوب‌ترین رشته ورزشی در شهرستان کنگان است.

علی حاجیانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ورزش بدنسازی و پرورش اندام  در سطح شهرستان کنگان  با استقبال بسیار خوبی از سوی جوانان رو به رو شده و افراد زیادی به این رشته ورزشی مشغول هستند.

وی با اشاره به اینکه این رشته ورزشی از سال ۸۸ در قالب هیئت بدنسازی و پرورش اندام شروع به کار کرد، ادامه داد: با تشکیل هیئت برای این ورزش، بدنسازی به صورت منظم تر و با برنامه تر فعالیت خود را ادامه می دهد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کنگان به فعالیت ۱۱ باشگاه بدنسازی در کنگان اشاره کرد و افزود: ورزشکاران این رشته در قالب باشگاه‌ها و منتخب شهرستان در مسابقات استانی و کشوری شرکت می کنند.

حاجیانی اضافه کرد: شهر بنک یک باشگاه، کنگان پنج باشگاه، سیراف یک باشگاه، نخل تقی دو باشگاه و عسلویه نیز دو باشگاه پرورش اندام دارند.

وی گفت: اکثر باشگاه های بدنسازی شهرستان از لحاظ کمی و کیفی در وضعیت مناسبی به سر می برند و از لحاظ کمی نسبت به دیگر شهرستانهای استان بوشهر جایگاه نسبتاً بالاتری در این رشته ورزشی داریم.

فعالیت سه هزار نفر در رشته بدنسازی در کنگان

مسئول هیئت بدنسازی و پرورش اندام شهرستان کنگان نیز با اشاره به سه هزار ورزشکار علاقه مند این رشته در شهرستان کنگان به خبرنگار مهر گفت: بیشترین تعداد ورزشکار در سطح شهرستان( در قسمت آقایان) متعلق به بدنسازی و پرورش اندام است.

صادق محمدی افزود: با این حجم استقبال جا دارد که فضای ورزشی بیشتری به این رشته اختصاص داده شود.

وی با بیان دلایل محبوبیت این ورزش در تصریح کرد: به علت اینکه این ورزش ارتباط و تاثیر مستقیمی با تناسب و زیبایی اندام و همچنین فرم عضلات دارد، از محبوبیت خاصی در میان جوانان شهرستان کنگان برخوردار است.

مسئول هیئت بدنسازی و پرورش اندام شهرستان کنگان اضافه کرد: چربی سوزی نیز از دیگر دلایل محبوبیت این رشته ورشی در شهرستان است.

محمدی عنوان کرد: از قهرمانان شاخص شهرستان در این رشته ورزشی می توان به حمید کهنسال دارنده مقام سوم کشوری در بخش پرس سینه اشاره کرد.

وی افزود: از دیگر ورزشکاران مطرح این رشته در سطح استان نیز می توان به ستار اسیری دارنده مقام اول استان در بخش پرس سینه اشاره کرد.


ثبت دیدگاه