گفت‌وگو با محمد نصیری، دبیر هیأت پرورش‌اندام کرمان
کرمان آماده میزبانی از برترین‌های ایران

همانطور که در شماره گذشته مطلع شدید، شهرستان کرمان در روزهای پایانی اردیبهشت ماه پذیرای بدنسازان مدعی راهیابی به تیم ملی خواهد بود. در این ارتباط گفت‌وگویی با محمد نصیری، دبیر هیأت پرورش‌اندام استان کرمان انجام دادیم. نصیری که خود از قهرمانان رشته پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک بوده، سال گذشته یکی از مربیان تیم ملی بود و مدتی است به عضویت کمیته فنی فدراسیون درآمده است. او از جمله بدنسازان تحصیل کرده و خوش‌اخلاق ایران است و تجربه سال‌ها ورزش در رده قهرمانی باعث شده در فرآیند میزبانی بیش از هر چیز به وضعیت ورزشکاران توجه کند.

* چه شد که میزبانی مسابقات انتخابی تیم ملی را پذیرفتید؟

ـ انصافاً خودمان درخواست میزبانی داشتیم و از ۸ ماه پیش به فدراسیون اعلام کردیم که خواستار پذیرایی از بدنسازان برتر کشور در کرمان هستیم. استان کرمان در سال‌های ۸۲ و ۸۶ نیز میزبانی رقابت‌های کشوری را به عهده داشته و تقریباً هر ۴ سال یک بار، این افتخار نصیب ما شده است.

* در دو دوره گذشته هم میزبانی موفقی داشتید. برای این دوره چه برنامه‌ای دارید؟

ـ در سال‌های ۸۲ و ۸۶ خودم شرکت‌کننده بودم و به خاطر درگیر بودن برای حضور در مسابقه، ضعف‌هایی وجود داشت اما این بار مصمم هستیم، مسابقه‌ای را سازماندهی کنیم که در خور نام کرمان و در شأن پرورش‌اندام ایران باشد. به این منظور، مسابقات سال‌های گذشته که در نقاط مختلف ایران برگزار می‌شد را بررسی کردیم و سعی شده نقاط ضعفی که در آنها وجود داشته، برطرف شود. به نظر من ورزشکاری که ۱۰-۲۰ میلیون تومان هزینه کرده که در این مسابقات شرکت کند، باید در رقابتی حاضر شود که شایسته زحمات و هزینه‌های او باشد.

* قصد دارید چه تفاوت‌هایی ایجاد کنید؟

ـ یکی از برنامه‌های ما، ایجاد استیج (سن) متفاوتی است که شکیل و زیبا باشد و مشکلات نورپردازی و کمبود جا و… نداشته باشد. این را هم بگویم که در سال‌های گذشته اغلب میزبان به دنبال اسپانسر (حامی مالی) بودند و تابلوهای تبلیغاتی مختلفی که در سالن نصب می‌شد، شکل ناخوشایندی به محل مسابقات می‌داد. خوشبختانه با حمایت مهندس صنعتی نایب رئیس شورای شهر که رئیس هیأت پرورش‌اندام استان کرمان نیز هست و همچنین همکاری مهندس سیف‌الهی، شهردار محترم کرمان، با اسپانسرهایی قرارداد بستیم و باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری نیز بخشی از هزینه‌های برگزاری را تقبل کرده است و بدین ترتیب مجبور نیستیم برای جبران هزینه‌ها، هر اسپانسری با هر کیفیت قبول کنیم. طی روزهای گذشته یکی دو پیشنهاد هم داشتیم که برای حفظ شأن مسابقه، نپذیرفتیم.
این نکته را هم متذکر شوم که پس از مشورت با مسئولان فدراسیون، این مسابقات تحت عنوان «جام خلیج فارس» برگزار می‌شود.
* سالن مسابقه کجاست؟
ـ سالن ۵ هزار نفری فجر که خوشبختانه شرایط خوبی دارد. برای اسکان ورزشکاران هم خوابگاه مناسبی در نظر گرفته شده که امکانات خوبی دارد. در دوره‌های گذشته بیشتر حواس میزبانان به میهمانان ویژه و مسئولان بوده به محل اسکان و وضعیت رفاهی ورزشکاران شرکت‌کننده، کمتر توجه شده است. در این دوره قصد داریم توجه بیشتری به ورزشکاران که سرمایه‌های این رشته هستند، داشته باشیم. به همین دلیل با وسواس زیاد، یکی از بهترین خوابگاه‌های استان مرکزی را رزرو کردیم که فاصله زیادی هم با محل مسابقه ندارد و اتوبوس‌هایی پیش‌‌بینی شده که به‌طور مرتب شرکت‌کنندگان را از محل خوابگاه به سالن مسابقه منتقل می‌کنند.
* خوابگاه چند نفر ظرفیت دارد؟
ـ ۲۵۰ نفر گنجایش این خوابگاه است.
* و حرف پایانی؟
ـ مردم کرمان از گذشته به میهمان‌نواری مشهور بوده‌اند و این ویژگی کرمانی‌ها زبانزد خاص و عام است. برای این مسابقه هر چه در توان داریم می‌گذاریم تا میزبانی ما در شأن مردم خوب کرمان باشد.


ثبت دیدگاه