دومین دوره مسابقات المپیای آماتورها اوایل آذرماه ۱۳۹۱ در کویت برگزار می‌گردد.

بدنسازانی که می‌خواهند در زمینة پرورش‌اندام و قهرمانی در تورنمنت‌های جدید پیشرفت داشته باشند برای دومین بار در ۲ سال گذشته می‌توانند در رقابت‌هایی تحت عنوان المپیای آماتورها، شرکت کنند. تشکیلات حرفه‌ای IFBB سال گذشته پس از تجربه‌ای موفق امسال قصد دارند این رقابت‌ها را در کویت برگزار کنند تا شرایط برای بدنسازان آسیا، خاورمیانه و آفریقا فراهم شود تا از این طریق شانس برنده‌شدن در اورال و دریافت کارت حرفه‌ای راه داشته باشند و راه خود را برای ورود به حرفه‌ای‌ها به دست آورد.

IFBBدر برنامه خود مشخص کرده است که مأموریت این تشکیلات فراهم‌کردن فرصتی است برای تمام ورزشکاران در سراسر جهان که بتوانند به بزرگترین رویاهای خود در زمینه قهرمانی دست پیدا کنند.

رئیس فدراسیون پرورش‌اندام کویت و صاحب باشگاه اکسیژن در کویت نیز اعلام کرد: «بسیار هیجان‌زده هستیم که قرار است علاقه‌مندان زیادی از سراسر آسیا، خاورمیانه و آفریقا برای دیدن و شرکت در این رقابت‌ها به کویت بیایند و منتظرم ببینم که عنوان «المپیای آماتور» نصیب چه کسی خواهد شد».

لازم به ذکر است اولین دورة این رقابت‌ها در سال گذشته در شهر لندن برگزار شد و سامی حداد از بحرین توانست در وزن ۹۰ کیلوگرم قهرمان و در نهایت در رقابت اورآلی به عنوان «مسترالمپیا آماتور» معرفی گردد.

رافائل سانتونخا رئیس فدراسیون IFBB نیز اعلام کرد: محبوبیت پرورش‌اندام در آسیا و خاورمیانه باعث شد امسال این رقابت‌ها را در این منطقه برگزار کنیم تا بتوانیم با استعدادهای جدیدی روبرو شویم. آسیا و خاورمیانه در سال‌های اخیر نشان داده‌اند که در رقابت‌های حرفه‌ای می‌توانند حرف‌های زیادی داشته باشند.


ثبت دیدگاه