غفوری‌فرد: با تبدیل فدراسیون بدنسازی به انجمن، باشگاه‌ها هم تبدیل به داروفروشی می‌شوند
مدیریت ورزش – حسن غفوری‌فرد نماینده مجلس و رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی امروز میزبان چند تن از اهالی ورزش بدنسازی بود.
به گزارش خبرآنلاین؛ مدتی قبل با اعلام رسمی وزارت ورزش، فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تبدیل به انجمن شد؛ اتفاقی كه صدای اعتراض اهالی این رشته را بلند كرد. مسئولان مختلف این رشته در مصاحبه‌های متعدد اعتراض خود را نسبت به این موضوع نشان دادند اما هیچ اتفاقی نیفتاد و وزارت ورزش هم به اعتراض‌های آن‌ها توجهی نكرد. با این حال مسئولان فدراسیون منحل شده بدنسازی همچنان دنبال این هستند كه جایگاه خود را در ورزش كشور از دست ندهند و تحت عنوان فدراسیون كارشان را دنبال كنند نه انجمن ورزشی.
تعدادی از اهالی رشته بدنسازی مثل فرامرز خودنگاه امروز نزد حسن غفوری‌فرد نماینده فعلی مجلس و رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی رفتند تا اعتراض خود را به گوش نمایندگان مجلس هم برسانند. غفوری‌فرد در مورد این موضوع می‌گوید: «با توجه به این‌كه ورزش بدنسازی یكی از پرطرفدارترین ورزش‌های كشور است و حدود ۱۰۰۰۰ باشگاه در سراسر كشور وجود دارند كه باید نظارت دقیق روی آن‌ها انجام شود، از توان یك انجمن خارج است كه چنین كاری را انجام دهد و اگر این فدراسیون به انجمن تبدیل شود، ممكن است ورزشكاران ما مبتلا به دوپینگ یا سوء استفاده‌های دیگر شوند.»
غفوری‌فرد ادامه می‌دهد: «این ورزش حدود یك ونیم میلیون نفر ورزشكار در سراسر كشور دارد كه حدود ۱۱۰۰۰۰ نفر از آن‌ها در تهران هستند. هر استان رئیس هیات دارد و كمیته‌های مختلف زیر دست رئیس هیات فعالیت می‌كنند. با وجود تمام این نظارت‌هایی كه انجام می‌شد، به خاطر گستردگی جمعیت و باشگاه‌ها، حتی خود فدراسیون هم نمی‌توانست نظارت درست و حسابی روی باشگاه‌ها داشته باشد. حالا اگر این فدراسیون تبدیل به انجمن بشود كه باشگاه‌ها تبدیل به داروفروشی می‌شوند. وزارت ورزش به جای این‌كه این فدراسیون را تقویت كند كه نظارت بیشتری روی باشگاه‌ها انجام شود، متاسفانه دارد نقش آن را كم‌رنگ می‌كند. این یك تصمیمی بود كه با عجله و در طول چند روز گرفته شده است و امیدواریم وزارت ورزش در مورد این ماجرا تجدید نظر كند.»


ثبت دیدگاه