مهندس باهنر: باجدیت پیگیر کار پرورش‌اندام هستم هفته گذشته مسئولان فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام به همراه قهرمانان و مدال‌آوران ۴ رشته پرورش‌اندام، قوی‌ترین مردان، پاورلیفتینگ، پرس سینه و مچ‌اندازی در محل دفتر مهندس محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با ایشان دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار ابتدا سید حسن افضلی، نایب رئیس فدراسیون درباره افتخارآفرینی قهرمانان این رشته سخنان مبسوطی را ایراد و سپس مهندس باهنر رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان جامعه بدنسازی و پرورش‌اندام سراسر کشور ضمن تشکر از آنها گفت: در ارتباط با فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام و ادامه کار آن، اگر کاری انجام داده‌ایم، جزء وظایفی است که انجام آن را بر خودمان واجب می‌دانستیم.

مهندس باهنر در ادامه به بیان جمله‌ای از حضرت امام خمینی‌(ره)، مبنی بر اینکه من ورزشکار نیستم ولی ورزشکاران را دوست دارم پرداخت و گفت: ما ورزشکاران و مرام پهلوانی و جوانمردی آنها را دوست داریم. من به تلاش شما دست مریزاد می‌گویم و امیدوارم ورزش شما با یک برنامه‌ریزی صحیح و اصولی مانند گذشته به کارش ادامه دهد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون، مهندس باهنر در ادامه درباره اهمیت ورزش گفت: با ورزش می‌شود اهداف فرهنگی، اجتماعی و خیلی از مسائل دیگر را پیش برد. طی دو، سه دوره‌ای که در مجلس شورای اسلامی مشغول به انجام وظیفه بوده و هستیم تلاش بسیاری کردیم تا به این بخش از نیاز اجتماعی رسیدگی بیشتری کنیم، چه در بحث قانونگذاری و چه در بحث بودجه حمایت‌های بسیار زیادی از ورزش صورت گرفت، اما با همه اینها اعتقاد دارم که هنوز حق مطلب در مورد ورزش ادا نشده است.

با هنر در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم روح‌الله داداشی و ضمن تسلیت دوباره به برادر و خانواده آن پهلوان گفت: امیدوارم کسانی که در آینده به عنوان نمایندگان مردم کارشان را در مجلس نهم شروع می‌کنند توجه بیشتری به شما و رشته شما داشته باشند و قدر تلاش‌هایی را که شما انجام می‌دهید بیشتر بدانند.

باهنر در پایان گفت: خوشبختانه فراکسیون ورزش مجلس بر روی موضوع فدراسیون‌ها، خصوصاً فدراسیون‌هایی مثل شما حساس شده است، هر چند که وزارتخانه هم تلاش‌هایی در زمینه آنچه که به دنبال آن هستند انجام می‌دهند.

در ادامه جلسه دلخوش، نماینده صومعه‌سرا که در جلسه حضور داشت، ضمن تشکر از جامعه بدنسازی و پرورش‌اندام ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم داداشی برای این قهرمان ارزنده آرزوی علو درجات را داشت.

دلخوش گفت: از تلاش‌ها و پشتکارهای شما که به‌طور مجدانه پیگیر ماجرای فدراسیون ماندن خود بودید و به نتایج لازم هم رسیدید، تشکر می‌کنم.

نماینده صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: بدون شک دلیل اصلی نتیجه‌گیری شما در ابقای فدراسیون این بود که ماجرا را از طریق مجلس پیگیر شده و نمایندگانی چون آقای باهنر چون خواسته به حقی را داشتید، با جدیت کار شما را دنبال کردند.

دلخوش گفت: اعتقاد اکثریت نمایندگان مجلس و اعضای فراکسیون ورزش آن، این است که ورزش‌هایی مثل ورزش شما، مظلومیت بیشتری دارند.

اما واقعیت دیگری هم در این زمینه وجود دارد و آن این است که ارتباط ورزشی‌ها با فراکسیون ورزش مجلس ضعیف بوده است.

نماینده صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه بخش اعظمی از بودجه‌هایی که به وزارت ورزش و جوانان می‌رود، به دلیل عدم تخصص لازم نزد بخشی از مدیران آن تحلیل می‌رود.

رضازاده دیگر نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: متأسفانه تا به امروز وزارت ورزش و جوانان به رشته‌های انفرادی مانند شما کمتر توجه کرده است، اما مطمئن باشید که ما در کنار شما هستیم و از حق شما در مجلس دفاع خواهیم کرد.

در ادامه حسن‌پور نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی با نثار صلوات جهت شادی روح شادروان روح‌الله داداشی گفت: متأسفانه دوستان می‌خواستند از تعطیلات آخر سال نهایت استفاده را کرده و ورزش شما را تعطیل کنند.

حسن‌پور گفت: من در مشهد بودم که متوجه این اتفاق شدم و بلافاصله سفرم را ناتمام گذاشتم و امروز بسیار خوشحالم که این اتفاق نیفتاده است.

حسن‌پور گفت در ارتباطاتی که من با برخی از معاونین در وزارت ورزش و جوانان داشتیم متوجه این واقعیت شده‌ایم که آنها تصمیم گرفته‌اند که فدراسیون شما را به انجمن تبدیل کنند، آنها طی تماس‌هایی که با هم داشتیم، اعلام کردند که به آقای افضلی بگوئید بیاید و دست چک را بدهد و برود تا ما با او برخورد نکنیم، اما ما به دلیل اعتقادی که به شما و ورزش داشتیم، در مقابل این تصمیم غلط ایستادیم، چرا که می‌دانیم مشکل، مشکل ورزش شما نیست، بلکه مشکل شخصی و در جای دیگری است.


ثبت دیدگاه