گزارش مسابقات بدنسازی قهرمانی اسیا از۲۰۱۱ (۱)

همه چیز تحت الشعاع نام ایران بعد از آن قهرمانی قاطع در تهران و در رقابت های آسیایی

همه چیز تحت الشعاع نام ایران

بعد از آن قهرمانی قاطع در تهران و در رقابت های آسیایی بدنسازی و پرورش اندام، همه نگاه ها برای دور بعدی این بازی ها به قهرمانان ایرانی دوخته شده بود تا ببینند جوانان ایرانی چگونه برای تکرار عنوان قهرمانی خود راهی رقابت های آسیایی خواهند شد.

– میزبانی کره ای ها

بر اساس تصمیم گیری قبلی مسئولان آسیایی بدنسازی و پرورش اندام و اعلام رسمی آنها، کره جنوبی به عنوان میزبان رقابت ها معرفی شد تا در تیر ماه در سئول میزبانی قهرمانی آسیا باشد، اما مشکلات مالی و مشکلات مدیریتی باعث شد تا در آخرین ماه های نزدیک به مسابقات کره ای ها از میزبانی خود به نوعی سرباز زده و تاریخ آن را برای یک ماه عقب بیاندازند که این مسأله تاثیر ناخوشایندی بر روی قهرمانان این رشته در کشورهای مختلف داشت. اما کار به همین جا ختم نشد و چند روز مانده به مسابقات کره ای ها اعلام کردند که نمی توانند میزبان مسابقات آسیایی باشند و همین مسأله سبب گشت تا تایلندی ها بلافاصله به عنوان میزبان معرفی شوند. تایلندی هایی که به لحاظ میزبانی و برگزاری مسابقات متعدد توانسته بودند خاطرات خوشی را برای کشورهای شرکت کننده از خود بر جای بگذارند.

– شناخت مختصری از میزبان

تایلند کشوری در جنوب شرقی آسیا با مساحت ۵۱۴۰۰۰ کیلومتر مربع و پایتخت و همچنین پر جمعیت ترین شهر آن بانکوک می باشد. پرچم کشور تایلند از سه رنگ سفید و قرمز و آبی تشکیل شده که رنگ قرمز نماد ملت، رنگ سفید نشان مذهب و رنگ آبی نماد حکومت سلطنتی است.

تایلندی یا تایی زبان رسمی مردم آن کشور است که بیشتر مردم تایلند به آن زبان صحبت می کنند اما به دلیل حضور توریست های بیشمار اروپایی زبان انگلیسی نیز در بین مردم تایلند رایج است.

نام رسمی و محلی بانکوک شهر کرونگتپ و به معنای شهر فرشته هاست. بانکوک نظیر سایر شهرهای بزرگ و مدرن دنیا به داشتن ساختمان های عظیم هتل های بسیار مجلل، مراکز خرید و نیز فرودگاهی مدرن و بین المللی افتخار می کند. این شهر ترکیبی از جلوه های غربی، شرقی و نیز مدرن و باستانی است.

اختلاف ساعت بین تهران و بانکوک ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه است و تایلندی ها از این بابت از ما جلوتر هستند، همچنین فاصله هوایی تهران تا بانکوک نیز حدود ۷ ساعت می باشد.

– شهری خاکستری

بانکوک، در این فصل سال اصولاً هوایی خاکستری یا بارانی دارد و باران های شدید و سیل آسا به نوعی امان مردم تایلند را بریده است. احتمال بروز سیل های هولناک شهر را در هاله ای از وحشت قرار داده است، به همین دلیل هم تایلندی ها پیش بینی های لازم را در این خصوص انجام داده و با کیسه های شنی در مقابل باران از خود مقاومت نشان می دهند.

چتر و کاورهای بارانی این روزها بیشترین مشتری را در بانکوک دارد و این مسأله بر روی حضور توریست ها در این کشور نیز تأثیر منفی خود را گذاشته است.

– ۳۳ تیم و یک رکورد

حضور ۳۳ تیم آسیایی در رقابت های تایلند از حیث حضور کشورهای آسیایی یک رکورد محسوب می شود که در بین همه آنها شرایط ایرانی ها با همگان تفاوت داشت. شاید اگر بخواهیم واقعیت ها را بیان نماییم، باید بپذیریم که تمامی تیم های آسیایی برای کسب عنوان دومی به بعد راهی این رقابت ها شده بودند، چرا که ایرانی ها با آمادگی بالای خود از همان ابتدا آنها را وادار به اینگونه تفکر کردند.

– محل اقامت ورزشکاران

هتل TWIN TRAVEL به عنوان محل اقامت ورزشکاران و همراهان تیم های شرکت کننده انتخاب شده بود، هتلی مجلل که تمامی کارهای مسابقات نیز در آنجا صورت می گرفت.

– خاطرات خوش ایران و تهران

تمامی ورزشکاران و همراهان شرکت کننده در مسابقات به محض دیدن ورزشکاران و مدیران کشورمان از میزبانی خوب ایرانی ها حرف می زدند و به خاطر رقابت های خوب تهران از آنها تشکر می کردند، رقابت هایی که به گفته دوست و دشمن تاکنون نظیر آن انجام نشده و بعید هم به نظر می رسد که انجام شود.

ادامه دارد …


ثبت دیدگاه