+ وجود ۱۵۰ مربی بدنسازی در آذربایجان غربی

رئیس هیئت ورزشی بدنسازی آذربایجان غربی گفت: بیش از ۱۵۰ مربی بدنسازی در آذربایجان غربی وجود دارند.

به گزارش خبرگزاری ورزش اورمیه، خیرالله نارنجی امروز در گفت و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: هم‌اکنون تعداد قابل توجهی مربی فعال و توانا در این رشته ورزشی در آذربایجان غربی وجود دارد به طوری که در سال گذشته نیز کارگاه مربی‌گری درجه سه پرورش‌اندام در ارومیه برگزار شد.

وی تصریح کرد: در این دوره‌های آموزش مربی، حدود ۴۵ نفر به دلیل علاقه‌مندی به این رشته ورزشی شرکت کردند که از این تعداد ۲۹ نفر مراحل آموزشی را با موفقیت سپری کردند که به زودی احکام آنها در مراجع بالادست امضا خواهد شد تا به این افراد ارائه شود.

این مسئول با بیان اینکه از حیث دسترسی به داور نیز در آذربایجان غربی مشکل چندانی وجود ندارد، گفت: هم‌اکنون ۲۵ نفر داور اعم از درجه سه و دو در استان ما برای ارائه خدمات ورزشی به علاقه‌مندان وجود دارد به طوری که داور بین‌المللی نیز در اختیار داریم.

این داور بین‌المللی به اهمیت توسعه مشمولان بیمه نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه رشته ورزشی پرورش اندام و بدنسازی یکی از رشته‌های سخت و زیان‌آور محسوب می‌شود بنابراین افزایش تعداد بیمه‌شدگان در دستور کار قرار گرفت به طوری که هم‌اکنون بیش از پنج هزار نفر ورزشکار فعال در این رشته بیمه هستند.

رئیس هیئت ورزشی بدنسازی آذربایجان غربی از حمایت‌های مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی تقدیر کرد و اظهار داشت: هم‌اکنون این هیئت ورزشی به دلیل وجود توجه‌های فراوان نسبت به فعالیت‌های آن در وضعیت مطلوبی به سر می‌برد که امیدواریم امسال بیشتر از سال‌های قبل توفیق ارائه خدمت و کسب مقام توسط ورزشکاران و قهرمانان این رشته فراهم شود.


ثبت دیدگاه