قسمت اول خبر :

مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون های وزارت ورزش و جوانان از تبدیل سه فدراسیون به انجمن خبر داد و گفت: فدراسیون های آمادگی جسمانی وایروبیک، بدنسازی و پرورش اندام و کونگ فو، از این پس به عنوان انجمن به فعالیت خود ادامه خواهند داد.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان، احمد گواری با اعلام این خبر افزود: در راستای کوچک سازی، تجمیع امکانات و سرویس دهی بیشتر و بهینه به ورزشکاران، مربیان و مخاطبان این رشته ها و همچنین به منظور نظارت دقیق تر، پس از بررسی و جلسات متعدد کارشناسی، تصمیم بر این شد که از این پس فعالیت فدراسیون های آمادگی جسمانی و ایروبیک در قالب انجمن و زیر نظر فدراسیون همگانی پیگیری شود. همچنین مقرر شد فدراسیون کونگ فو تحت نام انجمن هنرهای رزمی ایرانی و فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در قالب انجمن، به عنوان زیر مجموعه فدراسیون انجمن های ورزشی به فعالیت خود ادامه دهند.
گواری افزود: فعالیت های این سه فدراسیون که به انجمن تبدیل شده اند، به طور موقت و تا اطلاع ثانوی با تمام امکانات به فدراسیون همگانی و انجمن های ورزشی منتقل می شود.

وی همچنین اظهار داشت: مسئولیت انجمن های آمادگی جسمانی و ایروبیک و هنرهای رزمی ایرانی و بدنسازی و پرورش اندام به ترتیب برعهده روسا و سرپرستان سابق این سه فدراسیون یعنی رباب شهریان، علی منتظری و محمدرضا کاظمی آشتیانی خواهد بود.

بادی فول:یکنفر نیست به این مدیران تیز هوش بفرماید شما فدراسیونهای رشته ایروبیک و بدنسازی را با۱۰/۰۰۰باشگاه وحداقل ۳۰۰۰/۰۰۰ورزشکار تبدیل به انجمن میکنید ولی وزنه برداری با حداکثر با ۱۰۰۰نفر شطرنج با ۳۰۰۰نفر فدراسیون  بمانند

قسمت دوم خبر:


کاظمی آشتیانی در گفتگو با پانا:

از انجمن شدن فدراسیون بدنسازی بی اطلاع هستم !

خبرگزاری پانا: سرپرست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: هنوز چیزی در خصوص انجمن شدن فدراسیون بندسازی و پرورش اندام به ما ابلاغ نشده و روحمان هم از این موضوع بی اطلاع است.

محمدرضا کاظمی آشتیانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پانا در خصوص انجمن شدن فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تصریح کرد: از این موضوع بی اطلاع بودم تا اینکه صبح امروز برخی رسانه ها با من تماس گرفتند و درباره این موضوع صحبت کرد. هنوز چیزی در این خصوص به ما ابلاغ نشده و روحمان هم از این موضوع بی اطلاع است.

وی ادامه داد: باید صحبت کنیم و ببنم که فلسفه انجمن شدن چیست. در هر صورت برای هر کاری باید شاخصه هایی وجود داشته باشد. باید در این مورد مطالعه کنم و پس از مشورت با صاحب نظران این رشته نظر بدهم. کاملا نظرم مشخص و در راستای حمایت از فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام خواهد بود.

سرپرست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در خصوص اظهارات افضلی نائب رییس این فدراسیون مبنی بر اینکه نباید این رشته ورزشی انجمن شود ، افزود: هرچه او گفته باشد را قبول دارم. مگر ما مثل فدراسیون های دیگر هستیم؟ وقتی کسی نائب رییس شما است یعنی می تواند از طرف شخص شما صحبت کند.

وی در خصوص صحبت افضلی مبنی بر اینکه اسکواش با ۱۰۰ نفر فدراسیون باشد و ما با ۷ هزار باشگاه انجمن ، اظهار داشت: صحبت های وی کاملا در این راستا لوتی گری بوده و منطقی است.

آشتیانی گفت: مگر می شود در فدراسیونی رییس و نائب رییس با هم همخوان و همگان نباشند؟

وی در مورد اینکه در فدراسیون فوتبال ، رییس و نایب رییس به هیچ وجه با هم همگام نیستند ، تصریح کرد: فوتبال از این داستان ها زیاد دارد. اسم فوتبال حاشیه است.

بادی فول:باعث تعجب است که یک سرپرست از انجمن شدن فدراسیونش بی خبراست ولی مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون های وزارت ورزش و جوانان این امر را نهائی میدانند حالا شاید تک سواری از راه برسد واین موضوع را حل کند بعد هم بشود محبوب همه بدنسازان وشاید هم بشود برنده انتخابات فدراسیون ….به هر حال ما انجمن شدن فدراسیون بدنسازی  را  (بعد از ان دوران ننگین زیر پرچم وزنه برداری بودن )کاری توهین امیز وغیر کارشناسی میدانیم  واخبار را هوشمندانه دنبال میکنیم.

قسمت سوم خبر:

جمعي از ورزشكاران بدنسازي و پرورش‌اندام در اعتراض به انحلال فدراسيون و تشكيل انجمن مقابل وزارت ورزش و جوانان تجمع كردند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)‌، چهارشنبه خبر انحلال سه فدراسيون ورزشي بدنسازي و پرورش‌اندام، كونگ‌فو و آمادگي جسماني و ايروبيك بر روي خروجي پايگاه خبري وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت. به دنبال تصميم مقامات وزارتخانه براي انحلال اين فدراسيون‌ها، صبح شنبه از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۳ جمعي از قهرمانان و پيشكسوتان بدنسازي و پرورش اندام در واكنش به اين تصميم مقابل وزارتخانه تجمع كردند تا اعتراض خود را به گوش معاونت حرفه‌اي و قهرماني وزارت ورزش و جوانان برسانند.

در ميان تجمع كنندگان سيد حسن افضلي و احمد بلاسي نايب رييس و دبير و اعضاي كميته فني فدراسيون حضور داشتند.

در واكنش به تجمع اهالي رشته بدنسازي و پرورش اندام، جلسه‌اي ميان حميد سجادي معاون حرفه‌اي و قهرماني وزارت ورزش و جوانان و نايب رييس و دبير فدراسيون پرورش اندام برگزار شد. در پايان اين نشست مقرر شد سجادي ابلاغ حسن افضلي را به عنوان رييس انجمن صادر كند و اين انجمن به طور مستقل و بدون اينكه زير پوشش فدراسيون انجمن‌هاي ورزشي قرار بگيرد، به فعاليتش ادامه دهد.

بادی فول:اقایان انجمن چرا ما به اعضای کمیته فنی واقای بلاسی هشدا ر میدهیم با این کوتاه امدن خود را مغضوب اهالی این رشته نکنید کلی خون دل خورده شد تا بدنسازی مستقل شد حالا اول میگویند انجمن مستقل بعد میگویند انجمن مستقل قانونی نیست و……

قسمت چهارم خبر :

رئیس هیئت بدن‌سازی و پرورش استان اصفهان:
شخصیت فدراسیون بدن‌سازی را زیر سوال بردند

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت بدن‌سازی و پرورش استان اصفهان گفت: اگر وزارت ورزش و جوانان قصد تعطیلی رشته‌های زیر مجموعه پرورش اندام را داشت، بهتر بود به صراحت این موضوع را اعلام می‌کردند نه اینکه شخصیت این رشته را زیر پا بگذارند.
خبرگزاری فارس: شخصیت فدراسیون بدن‌سازی را زیر سوال بردند

جواد پرورش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: مشخص نیست که مسئولان وزارت ورزش و جوانان بر چه مبنایی تصمیم گرفته‌اند فدراسیون عظیم بدن‌سازی و پرورش اندام را زیر مجموعه هیئت انجمن‌های ورزشی کنند.

وی با بیان اینکه از تصمیم مسئولان برای انحلال فدراسیون اطلاعی نداشته است، افزود: زمانی که از تصمیم گرفته شده با اطلاع شدیم، بسیار تعجب کردیم و نامه اعراضی آمیزی را نیز به فدراسیون ارسال کرده‌ایم که توسط مسئولان فدراسیون به وزیر ورزش و جوانان داده می‌‌شود.

رئیس هیئت بدن‌سازی و پرورش استان اصفهان افزود: جمعی از ورزشکاران، مربیان ، داوران و مدیران باشگاه‌ها قصد دارند به وزارت ورزش رفته و اعتراض خود را اعلام کنند.

پرورش با بیان اینکه حجم فعالیت هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام چندبرابر هیئت انجمن‌های ورزشی است، تاکید کرد: معلوم نیست چرا فدراسیونی که بیشترین آمار مدال آسیایی و جهانی را دارد، زیر مجموعه یک فدراسیون دیگر کرده‌اند.

وی ادامه داد: اگر بنا به انحلال فدراسیون بدن‌سازی و پرورش بود، باید آن را یک انجمن مستقل اعلام می‌کردند نه اینکه زیر مجموعه یک فدراسیون دیگر شود

بادی فول : افرین به این  ریئس هیئت شجاع پیشنهاد میشود تمامی هیئتهای وقهرمانان  کشور طومار ونامه های اعتراض امیز خود را به وزارتخانه ورزش بفرستند  همه تا دیر نشده صدای اعتراض خود را به گوش مسولین ورزش برسانید

قسمت پنجم خبر:

 

نايب رييس فدراسيون سابق بدنسازي و پرورش اندام گفت: به شخصه تصميم وزارت ورزش و جوانان را قبول ندارم، اما ناچاريم كه اين تصميم را بپذيريم.

سيد حسن افضلي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به دنبال تجمع اهالي بدنسازي و پرورش اندام مقابل وزارت ورزش و جوانان اظهار كرد: ما به هيچ وجه در جريان تصميم وزارتخانه براي انحلال فدراسيون و تبديل به انجمن نبوديم. نگراني‌هايي در ميان جامعه مخاطب ما وجود داشت، به همين دليل با سجادي و مديران كل معاونت حرفه‌اي و قهرماني جلسه داشتيم و مذاكره كرديم. آن‌ها در اين نشست به ما توضيح دادند كه علت چيست و گفتند مي‌خواهند در راستاي كوچك سازي ساختار ورزش با ۱۰ فدراسيون ديگر هم همين كار را بكنند.

وي با بيان اين كه وزارتخانه قول داده ساختار فدراسيون تغيير نكند، تاكيد كرد: سجادي قول داده كه ظرف امروز و فردا براي من به عنوان رييس انجمن حكم بزند. در واقع فقط نام فدراسيون تغيير كرده و قرار است به همان شكل گذشته فعاليت ادامه پيدا كند و حتي بودجه فدراسيون تغيير نخواهد كرد.

نايب رييس فدراسيون سابق بدنسازي و پرورش اندام با بيان اين كه مجبوريم تصميم وزارتخانه را بپذيريم، تصريح كرد: ما به عنوان دو فرد مسلمان حرف زديم. اميدوارم كه مسئولان وزارتخانه به قول‌هايشان عمل كنند.

وي با بيان اين كه به شخصه چنين تصميمي را قبول ندارم، ادامه داد: من اين تصميم را قبول ندارم، ولي يك سير اداري است و نمي‌توان كاري كرد. وزارتخانه اعلام كرده كه چارت انجمن تغيير نخواهد كرد. بايد صبر كنيم ببينيم كه اساسنامه جديد چگونه نوشته خواهد شد.

افضلي در پاسخ به اين پرسش كه آيا فكر مي‌كنيد تصميم وزارتخانه بر اساس كار كارشناسي بوده است؟ خاطر نشان كرد: كارشناسان فني و مسئولان وزارتخانه تصميم گرفتند كه فدراسيون تبديل به انجمن شود، لابد كار كارشناسي هم كرده‌اند. وزارتخانه به دنبال توجه به فدراسيون‌هاي المپيكي است و مي‌خواهد ساير فدراسيون‌ها را تبديل به انجمن كند.

بادی فول:کدام کار کارشناسی شده که یکی از اهالی  بدنساز ی یا شما وسرپرست فدراسیون خبر نداشته مگر کارشناسان یک رشته از کجا باید دعوت شود از فدراسیون یک رشته؟ یا از کار مندان وزارتخانه ؟ اقای افضلی  شما یک هفته هم مقاومت نکردید انوقت روزنامه چاپ میکنید ودر مسابقات کشوری پخش میکنید  که میروم اما برای ریئس فدراسیون شدن باج نمیدهم . این بود باج ندادن؟ شما ریئس بمان بدنسازی مهم نیست.

این خبر تکمیل میشود

 

 

 از تصاویر دستگاههای بدنسازی درقسمت

محصولات سایت دیدن فرمایئد


ثبت دیدگاه