الفبای کراتین

با اینکه کراتین مکمل حیرت آوری است ، ولی افرادی هم وجود دارند که در نتیجه مصرف آن

با اینکه کراتین مکمل حیرت آوری است ، ولی افرادی هم وجود دارند که در نتیجه مصرف آن نتایجی که مورد نظرشان بوده به دست نیاورده اند، به خصوص بسیاری از بدنسازان کلاسیک از کراتین اجتناب می کنند با این توجیه که باعث افزایش احتباس آب در بدن و کاهش سختی و تفکیک عضلات شان می شود . کراتین ، اساساً پروتئینی است در بدن از ترکیب سه آمینواسید آرژینین ، گلایسین و متیونین تشکیل می شود و برای تولید سریع انرژی در عضلات برای انجام فعالیت های قدرتی و کوتاه مدت مثل تمرین با وزنه ضروری است .

مصرف کراتین از سه راه می تواند به افزایش کارایی شما در تمرین کمک کند .

۱- افزایش قدرت

وقتی کراتین وارد سلول های عضلانی می شود ، به مولکولهای فسفات که انرژی بالایی دارند متصل می شود و کراتین فسفات را تشکیل می دهد . در طول یک ست کراتین در فعل و انفعالی ATP را تشکیل می دهد مولکول فسفات پر انرژی را اهدا می کند ، که در نتیجه عضله می تواند به انقباض خود با قدرت بالا ادامه دهد . هر چه کراتین بیشتری در عضله باشد ، ATP بیشتر و سریع تر تولید می شود و شما در طول یک ست قدرت بیشتری خواهید داشت و می توانید تکرارهای بیشتری اجرا کنید .

۲- اثر روی حجم

کراتین همچنین به وسیله افزایش حجم سلول های عضلانی باعث افزایش سایز و قدرت عضلات می شود از آنجایی که کراتین نوعی پروتئین است ، آب بیشتری را به داخل عضلات می کشد . بنابراین هر چقدر کراتین بیشتری وارد سلول کنید ، آب بیشتری هم به داخل آن کشیده می شود و حجم و سایز سلول های عضلات افزایش بیشتری خواهند داشت ، این افزایش حجم باعث اعمال کشش روی غشاء سلول می شود و عکس العملی را در عضله تحریک می کند که نتیجه آن رشد سلول خواهد بود .

۳- افزایش سطوح IGF-1

سومین روشی که کراتین روی افزایش رشد عضلانی و قدرت اثر می گذارد از طریق IGF-1 است ، که برای تحریک رشد عضلانی و افزایش قدرت ضروری است .

الفبای کراتین
در ادامه از قوانینی که ذکر شده تبعیت کنید برای اینکه تاثیر مکمل خود را به حداکثر برسانید :

قانون اول : مهم ترین زمان برای مصرف کراتین برای به حداکثر رساندن اثر آن حول و حوش زمان تمرین است ، هم قبل و هم پس از آن .

قانون دوم : فرم مناسبی از کراتین را برای مصرف انتخاب کنید .ساده ترین ، ارزان ترین و نوعی از کراتین که بیشترین تحقیق روی آن انجام شده کراتین منوهیدرات است که شامل یک مولکول کراتین است که به یک مولکول آب متصل شده .

قانون سوم : استفاده از تکنیک های بارگیری در صورت نیاز .

قانون چهارم : تعیین مقدار مصرف ، در صورت مصرف ۵ گرم بدون توجه به نوع آن می توانید از دریافت مقدار کراتین مطمئن باشد .

قانون پنجم : با استفاده از برخی مکمل های دیگر ، سطوح کراتین را در عضلات به حداکثر برسانید . از آنجایی که در جذب کراتین به داخل سلول عضلات انسولین موثر است ، باید مطمئن شوید که کراتین خود را به همراه کربوهیدرات و پروتئین مصرف کنید . این موضوع به ارتقاء سطوح انسولین کمک می کند.


اولین دیدگاه در مورد “الفبای کراتین

  1. mahdi2gardeshi@gmail.com'

ثبت دیدگاه