همه چیز درباره اسپینینگ

دوچرخه سواری در فضای بسته ( دوچرخه ثابت ) یک تجربه خیلی جذاب است اما یک زانوی ورم

دوچرخه سواری در فضای بسته ( دوچرخه ثابت ) یک تجربه خیلی جذاب است اما یک زانوی ورم کرده می تواند به سرعت لحظات خوب شما را خراب کند . درد زانو یکی از شکایت های رایج بین دوچرخه سواران داخل سالن است اما روش هایی برای جلوگیری از این ناراحتی وجود دارد. در اکثر موارد درد یعنی که بدن سعی دارد به شما پیامی بدهد و یک پیامد طبیعی از برنامه تمرین نیست.

همه چیز درباره اسپینینگ
تنظیم ارتفاع صندلی

وقتی بحث دوچرخه سواری داخل سالن باشد ، راحت بودن کلید کار است . بدن هرگز نباید ناچار به خم شدن در حالت های غیر طبیعی شود و شما همیشه باید مراقب ایمنی خود باشید . توجه به ایمنی با دقت کردن به زاویه صندلی آغاز می شود . اگر خم شدن به جلو خیلی شدید باشد می تواند شما را وادار کند که به جلو خم شوید و این باعث استرس اضافی روی زانوها می شود . صندلی باید همیشه تراز باشد . علاوه بر این شما نباید ناچار شوید که پاها را بکشید تا به پدال برسد و زانوها باید همیشه حین رکاب زدن اندکی خم باشد . در صورت نیاز ارتفاع صندلی را کم کنید.

پدال ها

آیا برای کلاس اسپینیگ کفش مناسب را دارید؟
اگر پاسخ تان منفی است ، باید یک مورد از آن را تهیه کنید . کفش هایی مخصوص این ورزش وجود دارد که متناسب با نیازهای آن طراحی شده اند . کفش های دوچرخه سواری اجازه می دهند که پاها داخل پدال ها سفت شوند و حفظ فرم درست پا را ضمانت می کنند . قرار دهی نادرست پاها روی پدال می تواند فشار خیلی زیادی روی زانوها وارد کند و این یکی از دلایلی است که کفش های مخصوص دوچرخه سواری مهم هستند.

فشار اضافی

چنانچه در این ورزش تازه کار به حساب می آیید ، اگر مدت زیادی بدون فعالیت بوده اید ، اگر تعهد کرده اید که جلسات طولانی تر از آنچه که باید انجام دهید ، باید اندکی شدت را کم کنید. اغلب اوقات درد و ناراحتی نشانه های بدن برای افراط است. محدودیت های بدن خود را بشناسید و بدن را به طرف ناتوانی فیزیکی هدایت نکنید. در این حالت بدن از شما تشکر خواهد کرد .

همه چیز درباره اسپینینگ
تجهیزات مناسب

اگر تجهیزات اسپینینگ یعنی دوچرخه هایی که در اختیار دارید کیفیت تولید خوبی نداشته باشند ، می توانند باعث ناراحتی و آسیب شود . بنابراین بهتر است که تجهیزات از برندهای مشهور و استاندارد باشد.

فرم درست

به فرم حرکت خود توجه کنید . در کلاس اسپینینگ اغلب احتیاج می شود که روی پدال بایستید و رکاب بزنید که می تواند در صورت عدم رعایت فرم درست استرس زیادی روی زانوها وارد کند. پا را زیر زانو حفظ کنید و زانو را زیر لگن . سعی نکنید وقتی که در حالت ایستاده رکاب می زنید ، ضربه وارد کنید . در حالت های نشسته هم دستگیره دوچرخه را در بالاترین ارتفاع بگیرید و از خم شدن روی دستگیره هم پرهیز کنید . این کارها می تواند باعث خراب شدن فرم شود و در نتیجه به سخت تر درگیر شدن زانوها می انجامد اجازه ندهید حین رکاب زدن زانو به داخل یا خارج متمایل شود. در غیر این صورت دچار درد زانو خواهید شد.

نتیجه گیری

همانطور که متوجه شدید اگر اسپینینگ را با رعایت نکات ایمنی و تحت نظر متخصصان با شدت و حدت متناسب با فیزیک بدنی و آمادگی جسمانی خود اجرا کنید مشکلی برای سلامت شما ایجاد نخواهد کرد مگر آنکه از پیش در ناحیه زانو مشکل داشته باشید.

 


ثبت دیدگاه