آیا میوه و لبنیات در رژیم بدنسازان جایی دارند؟

مبدع روش تمرین y3t نیل هیل است که افتخار می کند شاگردش ۲ سال متوالی قهرمان ۲۱۲ پوندی

مبدع روش تمرین y3t نیل هیل است که افتخار می کند شاگردش ۲ سال متوالی قهرمان ۲۱۲ پوندی های المپیا شده است در این مقاله نکات ظریفی را مورد اشاره قرار داده است که مطالعه آن خالی از لطف نیست .

میوه بخوریم یا خیر ؟

فروکتوز ذخایر گلیکوژن کبد را بیشتر از عضلات بازسازی می کند بنابراین به طور اخص منبع سوخت خوبی به حساب نمی آید . فروکتوز باعث افزایش سطح انسولین مثل دیگر کربوهیدرات ها نمی شود . با این حال در دنیای واقعی مصرف روزی ۲ الی ۳ عدد میوه برای خیلی ها ضرر و مشکلی نخواهد داشت . یادتان باشد که میوه ها فواید زیادی دارند.

آیا میوه و لبنیات در رژیم بدنسازان جایی دارند؟
هفته استراحت

بعضی ها می پرسند بعد از هر چند وقت تمرین باید یک هفته استراحت کنید ؟
پاسخ به این سوال نیاز به پاسخ به یک رشته از سوالات دارد چرا که در این رابطه وحی نازل نشده است . بعضی ها بدن شان بهتر از دیگران ریکاوری می کند . جنسیت ، سن ، ژنتیک ، رژیم غذایی ، مکمل های غذایی و کیفیت خواب همگی در این رابطه نقش دارند . با این حال به نظرم یک هفته استراحت یا یک هفته سبک هر ۹ الی ۱۲ هفته می تواند به عنوان یک قاعده در نظر گرفته شود.
آیا لبنیات باید حذف شود؟

آیا میوه و لبنیات در رژیم بدنسازان جایی دارند؟

کسانی که با رژیم های غذایی من آشنایی دارند اطلاع دارند که من خیلی منعطف و سه بعدی هستم .برای لبنیات اغلب از ماست های پروبیوتیک طبیعی ، پنیر کاتیج استفاده می کنم . حتی برای بعضی از شاگردانم هر جا که امکانش باشد از شیر بدون چربی استفاده می کنم . خیلی به ندرت پیش می آید که حس کنم حذف لبنیات از رژیم ضروری است مگر آنکه کسی با لبنیات مشکل عدم تحمل داشته باشد .ولی حضور پروتئین ، میوه و لبنیات در رژیم غذایی بسیار ضروری است.

پروتئین قبل خواب

تئوری من این است که برای قبل از خواب ترکیبی از پروتئین های دیرهضم ، تند هضم و پروتئین های با سرعت هضم متوسط مناسب است . پروتئین زودهضم با قدرت سنتز پروتئین را بالا می برند در حالی که پروتئین های دیر هضم کمک می کنند تا این سطح بالا رفته تا چندین ساعت بالا بماند . کازئین به صورت انفرادی فقط با سرعت پائین عمل می کند.

چربی سوزی در کدام مرحله رژیم

اینکه آیا از روز اول رژیم باید چربی سوز خورد یا خیر بستگی به زمان و ژنتیک شما دارد نظر عمومی من این است که مصرف چربی سوز را برای ۴ الی ۶ هفته پایانی دوره کات خود کنار بگذارید تا در آن زمان از شوک آن در بدن استفاده کنید و متابولیسم خود را بالا ببرید.


ثبت دیدگاه