تغذیه قبل و بعد از تمرین قوی ترین مرد جهان

برایان شاو به تازگی نویسنده مقالات قوی ترین مردان مجله فلکس شده و خودش از قهرمانان صاحب رکورد

برایان شاو به تازگی نویسنده مقالات قوی ترین مردان مجله فلکس شده و خودش از قهرمانان صاحب رکورد این رشته است که در این مقاله استراتژی تغذیه اطراف زمان تمرین خود را فاش می کند تا عنوان کند چگونه وزن خود را حدود ۲۰۰ کیلو گرم حفظ می کند . اگر واقعاً می خواهید که از تمرینات شدید خود نتیجه بگیرید باید قبل ، حین و بعد از تمرین مکمل های مناسب را مصرف کنید . با این اقدام می توانید از هر جلسه تمرین بیشترین بهره را ببرید. در مورد بهترین زمان مکمل ها مقاله و مطلب زیاد منتشر شده است و دلیلش هم این است که برای به حداکثر رساندن نتایج تمام تلاش ها در باشگاه ملاحظات تغذیه ای مهم است .

تغذیه قبل و بعد از تمرین قوی ترین مرد جهان
در ورزش قوی ترین مردان همواره رکوردهای جدید در حال ثبت است و خوشبختانه خود من هم توانسته ام برخی از این رکوردها را شکست دهم. بنابراین حفظ سایزم در وزن ۲۰۰ کیلوگرم مهم است اما باید که عضلانی باشم ، نه اینکه چاق باشم تا بتوانم وزنه های سنگین بلند کنم و در عین حال استقامت عضلانی قلبی عروقی داشته باشم .
در طول روز در کنار غذایی که می خورم مطمئن می شوم که هر چقدر که امکانش وجود دارد آب بنوشم. متوجه شده ام که وقتی که بدنم آب کافی در اختیار دارد ، تمریناتم خیلی بهتر انجام می شود و حس می کنم قوی تر هستم . همچنین دیده ام که تحقیقات نشان داده حتی اندکی کم آبی در بدن می تواند به میزان قابل ملاحظه ای بازدهی بدن را کاهش دهد. نزدیک به زمان تمرین دوست دارم یک نوشیدنی پروتئینی داشته باشم که حدود یک ساعت قبل از تمرین آن را می خورم . مکملی که در این وعده مصرف می کنم ترکیب پروتئین ایزوله گوشت است با پروتئین سفیده تخم مرغ . پس از آن حدود ۳۰ دقیقه بعد یک عدد موز می خورم . این باعث می شود کربوهیدرات تامین شود و بدنم انرژی لازم برای تمرین را داشته باشد و همچنین کمک می کند به کاهش حس خارشی که ناشی از مصرف بتاآلانین است . حدود ۲۰ دقیقه مانده به تمرین مکملی به نام x _ fit مصرف می کنم که استقامت و کارایی ام را در تمرین بالا می برد و برایم بسیار مهم است .

تغذیه قبل و بعد از تمرین قوی ترین مرد جهان

قطعه بعدی از پازل چیزی است که درست بلافاصله قبل از تمرین می خورم . در این زمان سراغ یک وعده BCAA می روم . معمولاً برای حین تمرین گلوتامین را با یک نوشیدنی ورزشی مخلوط و مصرف می کنم که الکترولیت ها به همراه آمینواسید گلوتامین برای بدن تامین شود . پس از تمرین یک وعده دیگر BCAA می خورم .
بلافاصله بعد از تمرین یک نوشیدنی دارم که مکمل مورد علاقه ام یعنی DARK MATTER است .
این مکمل عالی است چون حاوی کربوهیدرات جهت بازسازی گلیکوژن است ، آمینواسید برای بازسازی عضلات دارد و مانع کاتابولیسم می شود و همچنین حاوی کراتین است که ذخایر ATP را بازسازی می کند .
معمولاً ۴۵ دقیقه پس از تمرین مخلوطی از مکمل کربو_ پروتئین MHP می خورم به نام UP YOUR MASS که ترکیب جالبی از پروتئین و کربوهیدرات ها دارد و حاوی چربی های سالم نیز هست و به ریکاوری بیشتر در بدنم کمک می کند .حدود ۹۰ دقیقه پس از تمرین اولین وعده غذای جامد را دارم . این وعده معمولاً متشکل از یک استیک ۴۵۰ گرمی است با برنج یا سیب زمینی پخته . هدف از این وعده غذایی این است که جریان ریکاوری و بازسازی ارتقاء پیدا کند و به بدن کربوهیدرات ، پروتئین و کراتین ( در گوشت ) برسد.

بهترین حالت این است که بعد از تمرین ۹۰ دقیقه صبر کنید تا یک وعده غذای جامد بخورید چون بدن در این زمان است که می تواند هضم و جذب بهتری از غذای طبیعی داشته باشد .


ثبت دیدگاه