قهرمان مسترالمپیا روزگاری پشت میله های زندان

دوریان یتس در ۱۹ آوریل ۱۹۶۲ در دهكده كوچكی به نام استافوردشایر در حومه بیرمنگام چشم به جهان

دوریان یتس در ۱۹ آوریل ۱۹۶۲ در دهكده كوچكی به نام استافوردشایر در حومه بیرمنگام چشم به جهان گشود. نام كامل او دوریان آندروماینتیریتس است. وی در یك مزرعه و یا به قول انگلیسی ها در یك مك اجاره ای كوچك زندگی می كرد. مادرش معلم اسب سواری بود. و به اتفاق خواهر دوریان به خرید و فروش اسب و شرط بندی روی اسب ها می پرداختند. دوریان در سن ۱۳سالگی پدرش را در اثر حمله قلبی از دست داد و پس از آن به همراه مادرش به بیرمنگام نقل مكان كرد . دوریان نوجوان در بیرمنگام به یك گروه كله پوستی (نژادپرستی) پیوست و با سری تراشیده و چكمه هایی با پنجه فولادی در شهر قدم می زدند .در همین مواقع شغلش را که در یك كشتارگاه بود به خاطر عقب افتادن پرداخت صورت حساب هایش از دست داد. سه سال بعد پلیس او را در یك آشوب خیابانی بازداشت كرد و به خاطر جوان بودن و به خاطر مقررات انگلیس تنها شش ماه محكومیت برای او صادر شد. در زندان بود كه دوریان تحت نظر نگهبانی قوی هیكل شروع به ورزش پاورلیفتینگ كرد و مسیر زندگی او از همین نقطه تغییر كرد.
دوریان یتس پس از آزادی از زندان، تمریناتش را در یك زیرزمین تاریك و كوچك ادامه داد و در ۲۱ سالگی برای اولین بار در مسابقات رسمی پرورش اندام شركت كرد. در سال ۱۹۸۷در اثر یك آسیب دیدگی شدید زیر تیغ جراحان رفت و دقیقا یك سال بعد در مسابقات قهرمانی باشگاهای انگلیس در دسته سنگین وزن به مقام قهرمانی دست یافت. دوریان در ۲ نوامبر ۱۹۹۱ با همسرش دبی ازدواج كرد و هم اكنون به همراه همسرش وتنها پسرش لوئیز، در استون كلدفیلد زندگی می كند. دوریان در میان علاقمندان پرورش اندام به ” سایه ” شهرت دارد چرا كه او در مسابقات با قدرت ظاهر می شود و بعد از مدتی ناپدید می شود تا مسابقات بعدی كه باز قهرمان می شود و دوباره غیبت او  آغاز می شود. او همچنین به سگ وحشی بریتانیا و فوق ستاره بریتانیا مشهور است.
لقب دوریان یعنی سایه از پیتر مك گاف گرفته شده است كه سردبیر مجله فلكس است.
دوریان قهرمان مسترالمپیا تنها ورزشكار حرفه ای انگلیس است كه در دهه نود شش بار جایزه مستر المپیا را فتح كرده است. او در سال ۱۹۹۸ از دنیای حرفه ای خداحافظی كرد و یك سال بعد شركتی به نام خود تاسیس كرد كه در آن مكمل تولید می كنند . او زندگی در آغوش طبیعت را دوست دارد و در مزرعه ای زیبا با خانواده خود زندگی می كند.
عناوین و افتخارات دوریان یتس :
سال ۱۹۸۸ مسابقه قهرمانی انگلیس : نفر اول
سال ۱۹۹۰ مسابقه شب قهرمانان : نفر دوم
سال ۱۹۹۱ مسابقه شب قهرمانان : نفر اول
سال ۱۹۹۱ مسابقه مسترالمپیا : نفر دوم
سال ۱۹۹۱ مسابقه جایزه بزرگ انگلیس : نفر اول
سال ۱۹۹۲ مسابقه مسترالمپیا : نفر اول
سال ۱۹۹۲ مسابقه جایزه بزرگ انگلیس : نفر اول
سال ۱۹۹۳ مسابقه مسترالمپیا : نفر اول
سال ۱۹۹۴ مسابقه جایزه بزرگ آلمان : نفر اول
سال ۱۹۹۴ مسابقه جایزه بزرگ انگلیس : نفر اول
سال ۱۹۹۴ مسابقه جایزه بزرگ اسپانیا : نفر اول
سال ۱۹۹۴ مسابقه مسترالمپیا : نفر اول
سال ۱۹۹۵ مسابقه مسترالمپیا : نفر اول
سال ۱۹۹۶ مسابقه مسترالمپیا : نفر اول
سال ۱۹۹۶ مسابقه جایزه بزرگ آلمان : نفر اول
سال ۱۹۹۶ مسابقه جایزه بزرگ انگلیس : نفر اول
سال ۱۹۹۶ مسابقه جایزه بزرگ اسپانیا : نفر اول
سال ۱۹۹۷ مسابقه مسترالمپیا : نفر اول


ثبت دیدگاه