تغذیه ۸۵ درصد بدنسازی است

وینس جیروندا متولد بروکلین نیویورک بود که بعدها وقتی ۷ سالش بود ، به علت شغل پدرش به

وینس جیروندا متولد بروکلین نیویورک بود که بعدها وقتی ۷ سالش بود ، به علت شغل پدرش به کالیفرنیا نقل مکان کرد .در این مقاله با گوشه ای از عقاید او آشنا می شوید .

ایجاد انگیزه قبل از تمرین

اگر بخواهید در باشگاه صرفاً حرکات را به عنوان وظیفه انجام دهید، به هیچ جایی نخواهید رسید . تمرینات بدنسازی باید با انگیزه انجام شوند تا در مواقع بروز خستگی به راحتی دست از تلاش برندارید و بتوانید به مبارز خود ادامه دهید . از این رو لازم است که قبل از تمرین به خودتان انگیزه دهید و صرفاً از سر وظیفه به باشگاه نروید .

شدت چرخشی

شدت تمرین را به صورت چرخشی تعویض کنید . فقط به اندازه ای که انرژی برای رشد لازم است آن را خرج ، نه بیشتر از ذهن خود برای کنترل خروجی انرژی خود بهره ببرید . مسلم است که نمی شود در هر جلسه تمرین با ۱۰۰درصد توان تمرین کرد . منظور این نیست که باید کم کاری کنید ، بلکه باید هوشمندانه عمل کنید و انرژی خود را عاقلانه در تمرین هزینه کنید .

برنامه خودتان

بدنسازی ربطی به جابجا کردن وزنه از نقطه A  به B  ندارد در عوض باید روی ایجاد ارتباط موثر یعنی عصب و عضله تمرکز کرد.
وینس جیروندا هرگز به یک برنامه خاص پایبند نبود و حرکات جدید ، دامنه تکرارهای متفاوت و ست های مختلفی را پیشنهاد می کرد تا در نهایت بهترین رویه را برای شاگردان خود پیدا کند .
شما یک فرد خاص هستید ، به همین دلیل باید برنامه تمرین خودتان را اجرا کنید نه برنامه تمرین شخص دیگری .

آیا بیشتر یعنی بهتر

بیشتر به معنای بهتر نیست ، بلکه بهتر به معنای بهتر است . وینس اعتقادی به حجم گرفتن به بهانه عضله سازی نداشت و می گفت اصطلاح حجم گرفتن فقط باعث می شود بدن چرب شود .
او در ساختن فیزیک بدنی حساس بود نه صرفاً برای ساختن توده و این طرز فکر امروز فراموش شده است . به نظر می توان لقب آرشیتکت بدن را به او داد . او خیلی روی تولید شکل V  در بالاتنه و ساخت بدنی متناسب حساس بود . او در یک مسابقه بدنسازی به علت اینکه خیلی کات و خیلی کم چرب بود با کسب مقام پائین به نوعی تنبیه شد . ( داوران آن مسابقه بعدها داور جایگزین رشته NEL شدند).

بدن خود را بسازید

این ورزش یعنی ساختن بدن ، نه تقلید از دیگران وینس معروف بود به ساختن بدن ها با استعدادی که داشتند و به راحتی به بدن هر کسی عضله اضافه می کرد.  اگر استخوان ترقوه کوتاهی دارید ،هرگز شانه های تان به اندازه آرنولد نخواهد شد. شما باید که به ساختار بدنی خودتان توجه کنید و دنبال این باشید که کامل ترین بدن در حد بضاعت خود را بسازید .
به خاطر داشته باشید که این ورزش بدنسازی است ، نه عضله سازی یا بازوسازی .

نقش ۸۵ درصدی تغذیه

بدنسازی ۸۵ درصدش تغذیه است و این یعنی نمی شود صرفاً با تکیه به تمرینات و بدون داشتن رژیمی درست به نتایجی خوب رسید در همین حد بدانید که نقش تغذیه بسیار پر رنگ است.

خواب و استراحت

خارج از باشگاه هر چقدر که می توانید استراحت کنید . این شامل خواب می شود همچنین ریلکس کردن طی روز هم شامل آن است. به شدت توصیه می شود ۲ ساعت قبل از خواب از تمام دستگاه های الکترونیکی دوری کنید . کیفیت خواب در این حالت بسیار بالا خواهد رفت . یک روز کامل مثل آخر هفته را کامل از دستگاه های الکترونیکی و برقی دوری کنید . بله این شامل فیس بوک هم می شود . اگر برنامه زمانی تان اجازه می دهد یک چرت ۳۰ دقیقه ای بعد ازظهر را در برنامه خود جای دهید . وینس به این چرت نام خواب عضله را می داد.

تغذیه 85 درصد بدنسازی است
نتیجه گیری

در خیلی از جهات جیروندا از زمانش جلوتر بود . در دنیای امروز بود چندین بار مولتی میلیونر می شد . اما تکنیک ها و آموزه های او واقعاً درقید زمان نمی گنجد.


ثبت دیدگاه