گزارشی ازشصت و چهارمین دوره مسابقات مستر یونیورس فدراسیون بین المللی پرورش اندامNABBA

مسابقات مستریونیورس فدراسیون بین المللی پرورش اندام NABBA انگلستان ۲۰۱۳ ” ۶۴th ” NABBA Mr. Universe 12th Oct

مسابقات مستریونیورس فدراسیون بین المللی پرورش اندام NABBA انگلستان
۲۰۱۳ ” ۶۴th ” NABBA Mr. Universe 12th Oct Southport, Manchester, England

NATIONAL AMATEUR BODY-BUILDERS ASSOCIATIOAN

Logo_NABBA

شصت و چهارمین دوره مسابقات مستر یونیورس فدراسیون بین المللی پرورش اندام NABBA انگلستان در روز شنبه بیست مهرماه امسال (۱۲ اکتبر ۲۰۱۳) درشهر ساوت پورت منچستر انگلستان با حضور قهرمانان مطرح پرورش اندام از پنج قاره جهان برگزار شد.
این مسابقات قدمت بسیار طولانی دارد. فدراسیون بین المللی پرورش اندام NABBA انگلستان از سال ۱۹۴۸ میلادی همزمان با بازیهای المپیک لندن پایه گذاری شده و درآن سال آقای جان گریمیک از آمریکا قهرمان مستر یونیورس لندن شدند (۱۹۴۸ Mr. Universe winner John Grimek USA) که پس از یک سال وقفه از سال ۱۹۵۰ میلادی تا کنون مسابقات مستریونیورس NABBA در انگلستان بدون وقفه برگزار شده است.
فدراسیون بین المللی پرورش اندام NABBA انگلستان اولین سازمانی در دنیا بود که قوانین برگزاری مسابقات پرورش اندام مستر یونیورس را به صورت قدی برگزار کرده … و قهرمانان بسیار مشهوری را به دنیای پرورش اندام معرفی کرده است از جمله میتوان به آقایان : استیوز ریوز – رگ پارک – بیل پیلر – فرنک زین – آرنولد شوارتزنگیر اشاره کرد.
امسال نیز مسابقات طبق معمول ۶۳ سال گذشته به میزبانی کشور انگلستان برگزار شدکه از قاره آسیا هفت نماینده حضور داشتند. از ایران آقای علی اصغر (پیمان) مفرحی قهرمان پرورش اندام جهان ۲۰۱۳ NABBA ایتالیا و کیم جون هو سوپر ستاره پرورش اندام آسیا از کره جنوبی به همراه دیگر قهرمانان از کشورهای فیلیپین, ژاپن و هند حضور داشتند.

815
یکی دیگر از شرکت کنندگان در مسابقات امسال آقای لی پیرست اسطوره پرورش اندام استرالیا و جهان بودند. ایشان حدود سه سال پیش وقتی به فدراسیون بین المللی پرورش اندام NABBA پیوست به طرفداران خود قول داده بود که در مسابقات مستریونیورس شرکت خواهد کردکه امسال موفق شد اورآل یکی از قدیمی ترین و معتبرترین تایتل های پرورش اندام جهان را به کارنامه ورزشی خود اضافه کند.
در دسته آقای مفرحی (کلاس ۴) حدود ۳۰نفر از برترین های جهان از جمله قهرمانانی همچون لی پیرست اسطوره پرورش اندام استرالیا و کیم جون هو ستاره پرورش اندام آسیا و کره جنوبی حضور داشتند که در نتیجه آقای مفرحی با اجرای فیگورهای بسیار حرفه ای توانست رای یازده داور این دوره از مسابقات را به خود جلب کرده و بعداز لی پیرست و کیم جون هو از کره جنوبی به مقام سوم ۶۴ دوره یکی از معتبرترین مسابقات پرورش اندام جهان نائل گردید.
آقای پیمان مفرحی سالهاست که در کشور امارات (دوبی) اقامت دارد ولی همیشه قلبش برای ایران میطپد و در کلیه مسابقات آسیایی و جهانی که شرکت میکند نماینده کشورمان بوده و با پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران بر روی سکوهای قهرمانی می ایستد. او امسال با توکل به خداوند با کسب دو مدال طلای جهانی دوبار با افتخار پرچم مقدس ایران را در مسابقات جهانی پرورش اندام NABBA ایتالیا و مسابقات یونیورس WFF یونان به احتزاز درآورده است.
مربی زحمتکش پیمان مفرحی آقای بابک معمر مربی بین المللی پرورش اندام که خود از قهرمانان پرورش اندام جهان نیز می باشد مدتهاست در کشور امارات (دوبی) اقامت داشته و همیشه حامی بسیار قوی برای ورزشکاران ایرانی علی الخصوص پیمان بوده و سعی داشته که در تمامی مسابقات در کنار پیمان مفرحی حضور فعال داشته باشد که این حرکت پسندیده بسیار در موفقیت های پیمان تاثیرگزار بوده است.

2013 universe 1

جواد آزادیان دبیرکل فدراسیون پرورش اندام NABBA آسیا شد .
امسال کنگره جهانی فدراسیون بین المللی پرورش اندام NABBA یک روز قبل از مسابقات مستریونیورس برگزارشد. که پس از رای گیری اعضای هیئت رئیسه فدراسیون بین المللی پرورش اندام NABBA برای ۴ سال آینده به شرح ذیل انتخاب شدند.
– رئیس فدراسیون بین المللی آقای گراهام لنسفیلد از استرالیا
– دبیرکل فدراسیون بین المللی خانم ول چارلز از انگلستان
– نایب رئیس اول فدراسیون آقای برایان رابینسون از انگلستان
– نایب رئیس دوم فدراسیون آقای روبرتو از برزیل
– رئیس بخش اروپا آقای اولیور از فرانسه
– رئیس بخش آمریکا آقای رودریگو از برزیل
– رئیس بخش آسیا آقای جی سانگ از کره جنوبی
– دبیرکل بخش آسیا آقای جواد آزادیان از ایران
– رئیس بخش آفریقا آقای گریس اسکات از آفریقای جنوبی
– رئیس بخش حرفه ای آقای پل برن از ایرلند

پس از برگزاری انتخابات تقویم سال ۲۰۱۴ تنظیم گردید و پس از آن موضوع کارت حرفه ای مطرح شد و مقرر گردید که کارت حرفه ایNABBA-PRO CARD فدراسیون بین المللی پرورش اندام NABBA به کسانی که در دسته قدی خود در مسابقات جهانی قهرمان میشوند اهداء شود. در حال حاضر تنها دارنده کارت حرفه ای این فدراسیون در ایران آقای علی اصغر(پیمان) مفرحی می باشد که امسال در مسابقات جهانی ۲۰۱۳ ایتالیا قهرمان شدند.

تقویم سال ۲۰۱۴ فدراسیون بین المللی پرورش اندام NABBA و فدراسیون جهانی فیتنس WFF به شرح ذیل میباشد.
– مسابقات قهرمانی آسیا NABBA و WFF 14 می ۲۰۱۴ در فیلیپین
– مسابقات جهانی پرورش اندام NABBA 12 جون ۲۰۱۴ در ولز (بریتانیا)
– مسابقات یونیورس WFF 19 جون ۲۰۱۴ در کره جنوبی
– ۶۵امین دوره مستریونیورس NABBA 19 اکتبر ۲۰۱۴ در انگلستان
– مسابقات جهانی WFF 15 نوامبر ۲۰۱۴ در استرالیا
– مسابقات جایزه بزرگ NABBA 29 نوامبر ۲۰۱۴ در نیویورک آمریکا

IMG_3649

آقای جواد آزادیان نماینده رسمی فدراسیون بین المللی NABBA انگلستان و فدراسیون جهانی فیتنس WFF استرالیا در جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند در اکثر کشورهای مطرح جهان نمایندگان این فدراسیون ها مسابقات خود را در دوبخش آماتور و حرفه ای برگزار میکنند و تیم ها و نفرات منتخب خود را به مسابقات جهانی و یونیورس اعزام میکنند. ایشان اضافه کردند با توجه به پتانسیل بالای پرورش اندام ایران مگر عمر و زمان قهرمانی هر ورزشکار چندسال است که آنها را محدود به حضور در مسابقات یک فدراسیون کنیم. قهرمانان ما باید بتوانند بدون هیچگونه استرس و واهمه ای با هماهنگی فدراسیون پرورش اندام و وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران به دور از هرگونه جانب داری از فدراسیون های بین المللی در مسابقات فدراسیونهایی که برگزارکننده مسابقات معتبری در سطح جهان میباشند شرکت کرده و افتخارآفرینی کنند.
با توجه به درخواست و استقبال قهرمانان پرورش اندام و فیتنس ایران برای حضور در مسابقات معتبر فدراسیون پرورش اندام NABBA و فدراسیون فیتنس WFF بزودی برنامه های برگزاری مسابقات انتخابی تیم منتخب جمهوری اسلامی ایران برای حضور در مسابقات برون مرزی با هماهنگی فدراسیون پرورش اندام و وزارت ورزش و جوانان به اطلاع عموم قرار خواهد گرفت.
پیشکسوتان, مربیان و قهرمانان می توانند جهت اطلاعات بیشتر مستقیما با آقای آزادیان نماینده و رییس
این فدراسیون ها در ایران با شماره همراه ۱۱۸۱۶۰۶ ۰۹۳۳ و ایمیل آدرس nabbaasia@yahoo.com تماس حاصل نمایند.


ثبت دیدگاه