راهنمای گام به گام چربی سوزی

۸ نکته و تکنیکی که رژیم چربی سوزی شما را به مسیر درستی هدایت می کند. این مقاله

۸ نکته و تکنیکی که رژیم چربی سوزی شما را به مسیر درستی هدایت می کند. این مقاله همچنین شامل نکاتی خاص است که همگی تاثیرشان اثبات شده است .

۱- کمی وزنه جابجا کنید

تمرین سبک را فراموش کنید . استفاده از وزنه های سبک تر و تکرارهای زیاد در زمان تلاش برای چربی سوزی اقدامی اشتباه به حساب می آید . وزنه سنگین بدن را ترغیب می کند که حجم عضلانی اش را حفظ کند . از سوی دیگر اگر در زمان تلاش برای چربی سوزی فشار آوردن به خود را متوقف کنید به بدن سیگنال می دهد که دیگر به آن حجم عضلانی اضافه ای که ساخته اید نیازی ندارید.
نکته : در دوره کات برنامه تمرین عادی خود را حفظ کنید .

راهنمای گام به گام چربی سوزی
۲- رژیم جادویی وجود ندارد

یکی از رایج ترین سوالات این است : بهترین رژیم کات کدام است؟ حقیقت این است که باید بر اساس بازخوردها و واکنش های خاص بدن خود رژیم را اصلاح و دستکاری کنید ، هیچ رژیمی به عنوان « بهترین رژیم» وجود ندارد اما بهترین رژیم برای شما وجود دارد . با یک کالری و پروتئین دریافتی معقول رژیم خود را آغاز کنید و در طول رژیم هر کجا که لازم بود تغییرات اعمال کنید .
نکته : وقتی کاهش وزن سخت شد ، کربوهیردات مصرفی را چرخشی کنید .

راهنمای گام به گام چربی سوزی
۳- هوازی تدریجی

هوازی را آهسته کنید . این حقیقتی است که عده محدودی آن را درک می کنند اما در زمان چربی سوزی رژیم مهم تر از هوازی است . اول رژیم خود را درست کنید .
وقتی که به میزان مواردی از چربی سوزی رسیدید به آرامی هوازی را اضافه کنید. یادتان باشد که بدن به واسطه رژیم غذایی تحت استرس قرار دارد . اضافه کردن ساعت ها تمرین هوازی به صورت ناگهانی می تواند منجر به عضله سوزی شود .
نکته: از تردمیل جدا شوید و در عوض سعی کنید از روش HIIT استفاده کنید یعنی روش هوازی های پر شدت اینتروال .

راهنمای گام به گام چربی سوزی
۴- سرعت چربی سوزی را کم کنید

بله درست خواندید . بهترین راه برای خلاص شدن از چربی های اضافی این است که هفته ای ۷۵۰ گرم الی ۱ کیلو وزن کم کنید . در حالی که کاهش وزن بیشتر از این می تواند برای افراد خیلی چاق خوب باشد اما برای رساندن درصد چربی بدن به عدد تک رقمی روش مناسبی نیست.

۵- شکم از رژیم حاصل می شود

اشکالی ندارد که مقداری تمرین روی حرکات شکم زیاد کنید اما تمرین بیش از اندازه روی عضلات شکم همگی به سوختن چربی های اضافی آن ناحیه کمک نمی کند . تمرین مستقیم شکم را هفته ای ۱ الی ۳ جلسه انجام دهید.با این روش می توانید سایز شکم را حفظ کنید و در عین حال کات شوید .
نکته : دراز و نشست با وزنه و کرانچ با کابل حرکات مناسبی برای ایجاد مقاومت در برنامه های تمرین شکم هستند و کمک می کنند تا عضلات شکم ضخیم تری بسازید.

۶- متقلب شوید

آیا میدانید که یک رژیم غذایی سفت و سخت با تقلب هم سر و کار دارد؟
دوره های طولانی مدت رژیم باعث می شود سطح هورمون لپتین بدن کم شود . هورمون مذکور که به افزایش مؤثر متابولیسم کمک زیادی می کند باید در سطح معمول باقی بماند . یک وعده تقلبی یا هفته ای یک بار می تواند به بدن شوک وارد کند و کمک کند به بازگرداندن سطح لپتین به اندازه های نرمال .

۷- چربی واقعی بدن را محاسبه کنید

خیلی ها در محاسبه چربی بدن بی دقت عمل می کنند . داشتن تصویری غیر واقعی از مواد تشکیل دهنده بدن می تواند منجر به خستگی در رژیم های طولانی می شود. بهترین بدنسازان طبیعی و مدل های فیتنس جهان حجم خالص عضلانی بدن شان ۷۵ الی ۸۰ کیلوگرم است. غیر واقعی است اگر فکر کنید در حال حاضر با وزن ۱۰۹ کیلوگرم ۱۸ درصد چربی بدن دارید .

۸- آب زیاد بنوشید

به نظر یک نکته واضح  می آید اما برای بعضی ها اینطور نیست . درصد خوبی از ورزشکاران ، حتی آنهایی که خیلی جدی کار می کنند به اندازه کافی آب نمی نوشند. برخی از تحقیقات حاکی از آن است که مصرف آب کافی نه تنها باعث افزایش ۳۰ درصدی متابولیسم می شود بلکه روی عدم نوشیدن آب کافی می تواند پروسه چربی سوزی را کند نماید .

راهنمای گام به گام چربی سوزی


ثبت دیدگاه