۲۵ شیوه مبارزه با چربی و توقف در ایستگاه شکم شش تکه ( قسمت سوم )

قسمت سوم وقتی فردی آرزو دارد یک شکم شش تکه داشته باشد و برای به این آرزو عجله

قسمت سوم

وقتی فردی آرزو دارد یک شکم شش تکه داشته باشد و برای به این آرزو عجله هم داشته باشد. مطالعه این مقاله بسیار ضروری به نظر می رسد.

برای کسب هر ۲۵ شیوه روزهای قبل و روزهای بعد این مقاله را دنبال کنید…

۱۲- روی گروه های عضلانی بزرگ تمرین کنید

در حین و یا بعد از یک تمرین سینه با پشت در مقایسه با تمرین بازو چربی بیشتری می سوزانید .زیرا به این طریق و به این شکل حجم عضلانی بیشتری را درگیر می کنید . انجام تمرین های ترکیبی با وزنه ـ آزاد روی ماهیچه های بزرگ منجر به چربی سوزی بیشتر در مقایسه با تمرین با دستگاه می شود ، اما توجه داشته باشید که خودتان را نباید معطوف به چند حرکت کنید . تمرین هایتان باید تمام بدن را درگیر کنند، اما قفسه سینه ، پشت ، شانه ها  و ران ها منجر به کالری سوزی بیشتری می شوند . پس سعی کنید به انجام ۱ الی ۲ تمرین برای هر بخش از بدن در ۳ الی ۵ ست بپردازید با این حال روی گروه های عضلانی بزرگ تر به صورت مکرر ( برای مثال دوبار در هفته ) کار کنید .

۲۵ شیوه مبارزه با چربی و توقف در ایستگاه شکم شش تکه
۱۳- سنگین تمرین کنید

مربی های بدنسازی معمولاً می گویند که برای مبارزه با چربی باید با وزنه های سبک و تکرارهای بالا لیفت کنید تا کالری بیشتری بسوزانید این مسئله خیلی هم ضروری نیست . مطالعات نشان داده اند که تمرین کردن با وزنه سنگین ( انجام ست های با شش تکرار ) متابولیسم تان را در سطح بالاتری حفظ می کند و سطح تستوسترون هم در مدت زمان بلندتری بعد از این تمرین بالا می ماند . هر دو این موارد منجر به عامل بالقوه در رابطه با چربی سوزی می شوند .

شیوه مبارزه با چربی و توقف در ایستگاه شکم شش تکه7
۱۴- دوره های استراحت کوتاه مدت داشته باشید

تمرین کردن در یک دامنه شش تکراری به معنای این نیست که نیاز دارید تا ۳ الی ۵ دقیقه بین ست ها استراحت کنید دوره های کوتاه مدت برای استراحت کالری سوزی را به حداکثر می رساند . به طور معمول پیشنهاد ما ۳۰ ثانیه استراحت ست هاست پژوهش ها نشان داده اند این دوره زمانی برای استراحت منجر به سوزاندن کالری های بیشتری در طی تمرین می شود . اما از آنجا که به صورت نسبتا سنگین به تمرین می پردازید، این احساس را دارید که می توانید مدت زمان استراحت تان را به یک دقیقه برسانید ، به جهت اطمینان حاصل کردن از ریکاوری عضله با استراحت کمتر ،به صورت متناوب روی اعضاء بدن تان در هر تمرین کار کنید . برای مثال ، اگر روی قفسه سینه و پشت سر تمرین انجام می دهید سپس به قفسه سینه برگردید و الی آخر ، اگر روی کل بدن تمرین می کنید از قفسه سینه به پشت به شانه ها و به پاها بروید سپس به قفسه سینه برگردید . ضمن اینکه روی یک بخش از بدن تمرین می کنید ، دیگر بخش ها شانس ریکاوری شدن را دارند .

شیوه مبارزه با چربی و توقف در ایستگاه شکم شش تکه8
۱۵- ست ها یتان را بسط دهید

سوزاندن کالری بیشتر به منظور فشار بیشتر در قالب تمرین زیاد صورت می گیرد . این جایی است که تکنیک هایی از قبیل کاهش تعداد ست ها و تکنیک وقفه ـ استراحت نقش مهمی بازی می کنند . برای مثال ، اگر به انجام تمرینی با شش تکرار می پردازید . بعد از تکرار ششم یا به کاهش وزنه و بلافاصله به کاهش ست ها یتان بپردازید یا که در حدود ۱۵ الی ۲۰ ثانیه استراحت کنید و به اجراء تکرارهای کمی بیشتر با همان وزنه بپردازید. گسترش ست ها در این وضعیت منجر به سوزاندن کالری های بیشتر و چربی می شود به جهت جلوگیری از بیش تمرینی که در واقع می تواند منجر به محدودیت چربی سوزی شود به استفاده از چنین تکنیک هایی بپردازید.

شیوه مبارزه با چربی و توقف در ایستگاه شکم شش تکه9

۱۶- اوج متابولیسم با کربوهیدرات

آیا می دانستید خوردن کربوهیدرات ها می تواند منجر به چربی سوزی شود؟ درست است در یک زمان از روز این اتفاق رخ می دهد: بعد از تمرین به دنبال تمرین های شدید ، عضلات به احیاء خود از طریق افزایش قند خون نیاز دارند . در غیر این صورت شروع به تجزیه و تحلیل خود می کنند . حجم عضلانی کمتر به معنای متابولیسم کندتر است، موردی که هرگز خواهان آن نیستید بنابراین با مصرف ۶۰ الی ۱۰۰ گرم کربوهیدرات سریع الجذب بلافاصله بعد از تمرین ، متابولیسم تان را در اوج نگاه می دارید .

شیوه مبارزه با چربی و توقف در ایستگاه شکم شش تکه10

                                                                                      ادامه دارد…


ثبت دیدگاه