محمد ذات پرور به دیار باقی شتافت

باخبر شدیم استاد محمد ذات پرور قهرمان پیش کسوت و بزرگ مرد گیلانی پرورش اندام ایران امروز دوشنبه

باخبر شدیم استاد محمد ذات پرور قهرمان پیش کسوت و بزرگ مرد گیلانی پرورش اندام ایران امروز دوشنبه ۲۴شهریور ۹۲براثر ایست قلبی در سن ۶۶سالگی در بیمارستان اریا  شهر رشت به دعوت حق لبیک گفت سایت اتحادیه بدنسازی ایران این واقعه تاسف بار را به خانواده ذات پرور فرزندان وهمسر محترم ایشان وجامعه پرورش اندام  ایران تسلیت عرض میکند وبرای باز ماندگان طلب صبر وبرای ان مرحوم طلب امرزش مینماید.

 

محمد ذات پرور از پیشگامان رابطه با مسولین فدراسیون جهانی وحضور در باشگاههای خارجی وانتقال علوم بدنسازی به ایران بود ومقالات وکتبی هم از ایشان باقی مانده او زحمات زیادی برا ی این رشته متحمل شد وبرای مجزا شدن فدراسیون بدنسازی از وزنه برداری  خون دلهای زیادی خورد. به خاطر دارم  وقتی نوجوان بودم او کتاب فیزیولوژی عضلات را در سال۷۲نوشته بود و به مسابقات  کشوری همدان اورد وبه همه بزرگان هدیه میداد ان کتاب اولین کتاب رنگی بدنسازی ایران بود ودارای مطالب جدیدی بود.

نکته جالب توجه این که محمد ذات پرور رابطه ودوستی خاصی با جو ویدر پدر پرورش اندام نوین جهان داشت و هر دو در یک سال از دنیا رفتند.

 

ذات پرور

 

ان مرحوم  به غیر از قهرمانیها وعناوین فراوان در قبل انقلاب در سالهای پس از انقلاب نیز در مسابقات پیش کسوتان جهان ،مربیگری وسرپرستی تیم ملی حضور فعال داشت در استان گیلان او را با پرورش اندام وپرورش اندام را با او میشناسد.

او به همراه برادرش مجید باشگاههای مجهزی در رشت تاسیس نمودند وچند دهه به مردم این شهر خدمت نمودند اگر چه بین او وبعضی از اقوام همکارش گاها گلایه های مطرح بود ولی امروز صبح تمامی ان گلایه ها وکدورتها به پایان رسید شاید این اتفاق زنگ خطری باشد برای من شما وهمه بزرگان ما در این ورزش که به جای جنگ جدل با هم دیگر قدر روزهای باقی را بدانیم وبا اختلاف سلیقه خود به هم دیگر خورده نگیریم وبه گسترش ورزش بدنسازی بپردازیم  .

امیدوارم خداوند به پاس خدماتی که این بزرگ مرد به ورزش بدنسازی وجوانان گیلان  نمود او را قرین رحمت خود قرار دهد ودر شب تولد امام رضا(ع)با صاحب نامش محشور نماید .

اصغر مرادی -مدیر سایت


3 دیدگاه در مورد “محمد ذات پرور به دیار باقی شتافت

  1. mehran.fallah@gmail.com'
  2. LIGHTNES4@YAHOO.COM'
  3. amirmaghsodi62@yahoo.co.uk'

ثبت دیدگاه