۶ منبع ممتاز پروتئین غیر گوشتی

پروتئین غنی گوشت قرمز ، منبع مناسبی برای بدنسازان در جهت تامین پروتئین بدنشان خواهد بود اما این

پروتئین غنی گوشت قرمز ، منبع مناسبی برای بدنسازان در جهت تامین پروتئین بدنشان خواهد بود اما این دسته از افراد می توانند از دیگر منابع گیاهی نیز که در این مقاله به توضیح آن می پردازیم این ماده ضروری و مهم را جهت رشد و پرورش عضلات به بدنشان برسانند.

۱) دانه بوته شاهدانه :

دانشمندان علوم تغذیه ، تخمین زده اند که دانه بوته شاهدانه نسبت به سایر دانه ها از درصد بالاتر پروتئین برخوردار است حدود ۱۱ درصد. از طرفی دیگر در مطالعات اخیر دانشمندان کانادایی گزارش شده که میزان آمینواسید پروتئین قابل هضم دانه بوته شاهدانه بسیار غنی تر از دانه گیاهانی است که دارای مقادیر پروتئین هستند .شما می توانید این ماده را در بلغور جوی دوسر ، ماست و یا سالاد اضافه کرده و سپس میل بفرمایید.

6 منبع ممتاز پروتئین غیر گوشتی

۲) باقالا :

باقالا جزو حبوبات مطلوب ژاپنی ها است که سرشار از ویتامین ها مواد معدنی و پروتئین می شود . حدودا در یک فنجان باقالای پوست کنده می توان ۱۶ گرم پروتئین را یافت ، محققین دریافتند که پروتئین باقالای پوست کنده ، توانایی بیشتری در جهت ساختن پروتئین در عضلات و حتی جلوگیری از تجزیه بافت ماهیچه ها نسبت به پروتئین کازئین خواهد داشت . این ماده را می توان با نوشیدنی پروتئینی و یا گرد فلفل قرمز و یا آب لیمو ترکیب کرد سپس مصرف نمود .

6 منبع ممتاز پروتئین غیر گوشتی

۳) نخودچی :

تقزیباً نصف فنجان ازاین حبوبات میزان ۱۱ گرم پروتئین و مقادیری از ترکیبات چربی سوز را شامل خواهد شد . برای بهره بردن از حداکثر نتایج مطلوب این ماده می توانید آن را در سالاد ، پاستا سوپ ، برنج و یا سس چیلی مخلوط کنید .

6 منبع ممتاز پروتئین غیر گوشتی

۴) عدس خشک :

این ماده غذایی با ۱۸ گرم پروتئین در یک فنجان و همچنین مقادیر قابل توجه ای فیبر ، ویتامین و املاح معدنی و مواد مغذی ضروری می تواند گزینه ای ایده آل برای رشد عضلات به حساب آید . گذشته از این برخلاف لوبیا احتیاجی نیست عدس را از قبل خیس کنید . شما می توانید عدس را در یک قابلمه با مقداری سس چیلی ، پاستا و یا سالاد ترکیب کرده سپس مصرف کنید. عدس پخته می تواند تا ۵ روز در فریزر ، سالم بماند .

6 منبع ممتاز پروتئین غیر گوشتی

۵) نودل ژاپنی :

این نودل از گندم سیاه بدون گلوتن تهیه می شود. میزان ۵۰ گرم نودل سوبا چیزی در حدود ۸ گرم پروتئین را دربرخواهد داشت. این ماده می تواند وعده غذایی مطلوبی برای پس از تمرینات در جهت ترمیم عضلات خسته به حساب آید . مزیت نودل سوبا نسبت به نودل های دیگر این است که این نودل بسیار سریع طبخ می شود . شما می توانید نودل سوبا را با سس گوشت ترکیب کنید .

6 منبع ممتاز پروتئین غیر گوشتی

۶) بادام :

معمولا بدنسازان حرفه ای بادام را روزی ۲ الی ۳ وعده مصرف می کنند . تعداد ۲۲ عدد از این مغز ، حدود ۶ گرم پروتئین را شامل می شود . وجود مقادیر قابل توجه ای ویتامین  E  و چربی های غیر اشباع تکی بر مزیت های مثبت مصرف این ماده افزوده است. پزشکان معتقدند بادام به واسطه آنتی اکسیدان قدرتمند می تواند در بهبود عضلات خسته و آسیب دیده کمک شایانی داشته باشد . شما می توانید بادام را به عنوان میان وعده سبک ، چندین بار در طول روز مصرف کنید و یا آن را آسیاب کرده و در داخل بلغور جوی دوسر و یا حتی ترکیبی از سبزیجات بخارپز مخلوط کرده سپس نوش جان کنید.

6 منبع ممتاز پروتئین غیر گوشتی


ثبت دیدگاه