ایوان سنتوپانی : چرا جوش می زنیم ؟

ایوان سنتوپانی را می شناسید. جوان ۳۰ ساله ای که در المپیای ۲۰۱۲ با ۱۱۸کیلو گرم وزن روی

ایوان سنتوپانی را می شناسید. جوان ۳۰ ساله ای که در المپیای ۲۰۱۲ با ۱۱۸کیلو گرم وزن روی صحنه حاضر شد و با چگالی بسیار بالای عضلانی خود در اوج سلامت و طراوت به کار خود ادامه می دهد . از آنجایی که پوست بسیار خوبی دارد یکی از هوادارنش او را در مورد چگونگی برخورد با جوش و آکنه مورد پرسش قرار داده که پاسخ ایوان را در این مقاله می خوانید .

جوش

چرا جوش می زنیم ؟

آنچه من درباره آکنه و جوش می دانم معمولاً نتیجه ای است از سموم و مواد شیمیایی که روی پوست ظاهر می شود چون بدن نمی تواند به شکل موثری آنها را به روش دیگری دفع نماید . وقتی که میگوئیم سموم مردم به صورت ناخودآگاه درباره داروها فکر میکنند . اما این الزاما جواب سوال نیست . بعضی ها دلیل جوش ها را سن بلوغ عنوان می کنند و می گویند نوجوان ها این حالت را دارند و خیلی ها هورمون را هدف قرار می دهند .

این نظر منطقی میرسد چرا که در دوران نوجوانی سطح هورمون ها به شدت دچار تغییرات می شود و بدن باید این هورمون ها را پردازش نماید . کبد ارگان پاسخ گو در این زمینه است. به نظر منطقی می آید که کبد در پردازش این حجم هورمون ها کم می آورد و نمی تواند به خوبی عمل تصفیه را انجام دهد بهترین اقدام به نظر من در مورد جوش این است که برای حفظ سلامت کبد و سیستم گوارش نکاتی را رعایت کنید .

در ادامه چند توصیه در این زمینه دارم .

۱- آب فراوان

آب برای بدن و عملکردش حیاتی است ، آب برای هر فرآیندی در بدن ضروری است و شما باید برای بدن آب تامین کنید .

آب

۲- سبزیجات تازه در رژیم

فیبری که از سبزیجات تامین می شود تمیز کننده و پاک کننده است و به دفع مواد زائد از بدن کمک می کند سبزیجات سبز برای کمک به پاکسازی خون عالی هستند میدانم که این مواد غذایی بی مزه هستند .

۳- فیبر

فیبرها قابل حل و غیر قابل حل را به میزان فراوان در رژیم جای دهید این کار کمک می کند به حذف ضایعات از بدن .

۴- آنزیم های سیستمیک

پژوهش ها در مکمل های آنزیمی سیستمی مثل wobenzym یا neprinol می تواند کمک شایانی به پاکسازی خون نماید. خون می تواند با هر چیزی از بخش های هضم شده غذا گرفته تا yeast و … مسموم شود . مصرف آنزیمهای سیستمی با شکم خالی حدود ۲ تا ۳ نوبت در روز می تواند کمک کند به پاکسازی خون از برخی مواد که نباید آنجا باشند.

یادتان باشد که سلامت پوست در واقع باز خوردی است از سلامت کل بدن تان و اگر پوست شما ظاهر خوبی نداشته باشد در نتیجه نیاز به کمک از درون بدن دارید .

آنزیم های سیستمیک - میوه

از آنچه متوجه شده ام می توانم بگویم که اغلب اوقات کبد و سیستم گوارشی در مورد جوش ها باید به عنوان اولین متهم مورد بررسی قرار بگیرند . هر کاری که میتوانید برای کمک به گوارش انجام دهید و به شما قول خواهم داد که مشکل پوست تان حل خواهد شد .

منبع : بشیر


ثبت دیدگاه