آخرین اخبار بدنسازی، فیتنس و فیزیک

آخرین اخبار بدنسازی، فیتنس و فیزیک

بیست رای مخالف را فراموش نکنیم

انتخابات فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، اگر چه به سود ناصر پورعلی فرد خاتمه یاقت ولی اختلاف ناچیز آرای او با دیگر کاندیدا، به معنی یک هشدار مهم بوده؛ اینکه تقریباً نیمی از اعضای مجمع از فعالیت های فدراسیون رضایت ندارند. قصد ندارم نقش لابی ها، وعده ها و مسائل پشت پرده را کتمان کنم اما تصور می کنم لااقل نیمی از آرایی که به عبدالمهدی نصیر زاده تعلق گرفت، در واقع «نه» به عملکرد فدراسیون فعلی بود. هر چند که برخی از کاندیداها امروز در سخنرانی های خود، وعده ها و شعارهایی دادند که انجامش حتی از عهده وزارت ورزش هم خارج است چه برسد به فدراسیون ! ولی این را نمی توان نادیده گرفت که اغلب آنان نقدهای جدی و البته درست و عملکرد فدراسیون داشتند.

ناصر پور علی فرد اگر می خواهد در دوره جدید ریاستش روزگار بهتری داشته باشد، برای مواردی که در ادامه می آید، راهکارهای عملی داشته باشد:

بی نظمی در اعزام های برون مرزی و تعدد قدرت هایی که هر طور دلشان بخواهد و هر کسی که دوست داشته باشند را به مسابقات خارجی می برند.

مقابله با پدیده حکم فروشی در ابعاد مختلف.

تبدیل شدن خواسته و نا خواسته کمیته آموزش به کمیته در آمد زایی فدراسیون! و ناکارآمدبودن عمده آموزش هایی که در دوره های مختلف تدریس می شود.

بی عملی فدراسیون در اتفاقات ریز و درشتی نظیر دعوای میان داوران.

نا کارآمد بودن و تشریفاتی بودن اکثریت کمیته های فدراسیون

کم توجهی به رشته هایی نظیر پاورلیفتیگ، مچ اندازی و قوی ترین مردان.

علی مغانی

پلمب باشگاه بدنسازی به علت برگزاری کلاس رقص

یک باشگاه ورزشی بدنسازی در کرج به علت برگزاری و فرا خوان کلاس های غیر مجاز رقص پلمب شد به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز؛ در پی بررسی و بازدید های به عمل آمده از سوی دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل ورزش و جوانان استان البرز، یکی از باشگاه های ورزشی بدنسازی در کرج به علت تخلف توسط اماکن نیروی انتظامی پلمب شد. تخلف این باشگاه برگزاری و دادن فرا خوان کلاس های غیر مجاز رقص بوده است؛ لازم به ذکر است، قبل از پلمب اخطار لازم از طرف نیروی انتظامی به باشگاه مورد نظر داده  شده بود.

پور علی فرد: تفاوت های آشکار را در فدراسیون خواهید دید.

ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام پس از پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام پیامی را به این شرح خطاب به این جامعه پر تلاش فرستاد. متن پیام چنین است:

مجمع انتخاباتی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نیز، مانند خیلی از کارهای مهم دیگر تمام شد تا التهاب و هیجانات حاکم بر آن فرو کش کند. ذات انتخابات می طلبید که دوستان در آن به قدرت ورود و بر پایه اخلاق مداری در آن تلاش نمایند، تلاشی در جهت تمرین دموکراسی تا مشخص شود همه چیز در ورزش کشور بر اساس قانون پیش رفته و پیش می رود.

خدا را شاکرم مجمع انتخاباتی فدراسیون و بدنسازی و پرورش اندام با سلامت کامل برگزار شد تا همچنان ورزش و مدیران توانمند ورزش کشور آبرو داری کرده باشند.

تشکر می کنم از وزیر ورزش و جوانان، معاونین ایشان و تمامی کسانی که تلاش کردند تا انتخابات به بهترین شکل ممکن انجام شود. تشکر از تمامی دوستانی که در این مدت پر فراز و نشیب تلاش قابل تحسینی را برای برگزاری خوب انتخابات داشتند. تشکر از اعضای مجمع که به بنده رای اعتماد دادند تا ۴ سال دیگر در خدمت آنها باشیم. دوره جدیدی که قطعا دوستان تفاوت های آشکاری را نسبت به دوره های گذشته در آن شاهد خواهند بود تشکر از کاندیداهای عزیز، که هر کدام آنها از بنده بهتر بودند و در صورت انتخاب می توانستند به مراتب عملکرد تحسین برانگیزی داشته باشند.

بزرگواران گرانقدر دوران سخت رقابت دیگر تمام شد و همه چیز مهیای دوستی دوباره است از امروز دیگر به دیروزی که گذشته نگاهی نخواهیم داشت، چرا که همه ما باید به روزهای بهتر و آفتابی در پرورش اندام فکر کنیم و مبنای تلاش مان ارتقاء هر چه بیشتر ورزشی باشد که حالا تعداد علاقمندان پر شمارش بسیاری را شگفت زده کرده است. پرورش اندام عشق و شغل همه ماست و بر ماست که برای موفقیت روز افزون آن تلاش و کوششی فراتر از گذشته داشته باشیم. موفقیتی که بدون شک در سایه خرد جمعی و استفاده از افراد دلسوخته و فداکار به جایکاه اصلی اش خواهد رسید.

حمزه هوشمند: قهرمان ما باش یزدان!

حمزه هوشمند و یزدان راد را می توان دو قطب بزرگ بدنسازی در دهه هفتاد نامید. هوشمند یک روز پس از انتخابات فدراسیون برای دوست دیرینه خود اینگونه نوشت:

دوست، هم دوره و رفیق سال های پر شور و شوق بدنسازی یزدان عزیز؛ این نیز گذشت و تو بارها و بارها با این اتفاقات روبرو شدی. در نظر سنجی مردمی، مردم تو را انتخاب کردند اما در روز مجمع با توجه به بیعت ها و وعده هایی که داده شد حتی یک رای به نامت ثبت نشد. این اتفاق در نگاه اول ناراحت کننده است اما خوشحال باش و برایت خوشحالم که مجبور نیستی به خاطر یک رای به چهل دو نفر که قطعا بعدها آن یک رای را متعلق خود می دانند، بدهکار باشی. میلیون ها نفر دانسته یا ندانسته در فضایی فعالیت می کنند که تو برای آن جنگیدی قهرمان بودی، هستی و قهرمان ما باش.

تقویم مسابقات جهانی WBBF WFF در سال ۲۰۱۸

تقویم مسابقات فدراسیون جهانی WBBF-WFF در سال ۲۰۱۸ به این شرح می باشد:

۱- ۱۳ اسفند ماه مسابقات قهرمانی آسیا در هند

۲- ۲۹ اردیبهشت ماه مسابقات Amber prix در لیتوانی

۳- ۱۹ خرداد ماه مسابقات جایزه بزرگ روسیه

۴- ۳۱ شهریور ماه مسابقات کاپ جهانی در تایلند

۵- ۷ مهر ماه مسابقات مستر یونیورس در روسیه

۶- ۲۱ مهر ماه مسابقات قهرمانی جهان در لیتوانی

۷- ۲۸ مهر ماه مسابقات کاپ جهانی در قبرس

یزدان راد: فدراسیون جهانی فاسد شده است

یزدان راد، چهره شناخته شده پرورش اندام ایران که یکی از کاندیداهای ریاست فدراسیون بدنسازی بود، در صحبت های انتخاباتی خود در جریان مجمع گفت: الان اگر یک نفر مثلا در کرج قهرمان شود به راحتی جزو ۵ نفر اول جهان می شود. اما شما ببینید تعداد فوتی ها در بدنسازی به علت مصرف داروهای غیر مجاز چقدر است؟ این برای ورزش بدنسازی ما یک فاجعه است. ما در کشتی حسن یزدانی را داریم که یک قهرمان ملی است اما آیا در بدنسازی توانسته ایم یک قهرمان ملی معرفی کنیم؟

راد افزود: در چهار سال گذشته به فدراسیون جهانی وصل شدیم که کار خوبی بود اما فدراسیون جهانی فاسد شده است و ما نیز فساد را به فدراسیون جهانی کشیده ایم.

این کاندیدای ریاست فدراسیون بدنسازی افزود: چطور به عنوان مثال یک نفر می آید برای خودش تیم جمع  می کند و نفری ۱۴ میلیون می گیرد و به مسابقات خارجی میبرد در حالی که هزینه هر نفر چهار میلیون تومان است و ۱۰ میلیون تومان را بین خودشان تقسیم می کنند. فدراسیون می گوید برون سپاری کردیم. آخر این که هزینه یک کلاس که طبق قانون صد هزار تومان است را به هر کسی واگذار می کنند تا نفری یک میلیون تومان از مردم بگیرند و هیچ نظارتی هم نمی شود.

شعبانی بهار: انتخابات پرورش اندام بدون حاشیه بود

غلامرضا شعبانی بهار پس از انتخابات فدراسیون بدنسازی اظهار کرد: رقابت بسیار نزدیک بود و در نهایت پورعلی فرد، برای ۴ سال به عنوان رئیس فدراسیون انتخابات شد. نصیر زاده ۱۹ رای به دست آورد. شاید قبل از انتخابات سوال ها و ابهام هایی وجود داشت اما انتخابات بدون حاشیه برگزار شد.

او درباره تایید صلاحیت نصیر زاده در روزهای پایانی گفت : تاید صلاحیت دست ما و وزارت ورزش و جوانان نیست و مراجع ذی صلاح تصمیم گیرنده نهایی در این رابطه هستند. معاون ورزش همگانی وزارت ورزش در مورد کنترل کردن جلسه گفت: در جلسه جا به جایی انجام دادیم تا حاشیه ای در مورد انتخابات ایجاد نشود.

شعبانی بهار در مورد اینکه چرا حکم مشاور را برای پورعلی فر زدید و بلافاصله آن را برداشتید، گفت: کسانی که کارمند وزارت ورزش هستند می بایستی تکلیف شان در وزارت ورزش مشخص شود هر کارشناسی در هر صورتی که حکمش جا بجا شود باید یک حکم جدید به او داده شود !

و به عنوان مشاور حکمش اعلام شد اما چون این حکم با این ایام تلافی پیدا کرد و حرف و حدیث بوجود آمد، گفتیم بهتر است حکم برداشته شود، چون تاریخ حکم قبلی به پایان رسیده بود، حکم جدیدی برای پورعلی فرد صادر شد. حکم مشاور هم از اختیارات معاونت ها است و خوشبختانه شایعه هایی که وجود داشت اثبات نشد.

شعبانی بهار همچنین در پاسخ به این سوال که چرا خبر حکم از سایت وزارتخانه برداشته شد. گفت: چون به مرور زمان خبرهای جدید می آید، خبرهای قبلی حذف می شوند.

عناوینتان را درست بگویید
مدتی است اعزام های خصوصی رونق زیادی گرفته که در این میان برخی رزومه موفقی در مسابقات داخلی ندارند و یا حتی اصلا ندارنداما مشکل از جایی شروع می شود که ورزشکاران بعد از کسب مقام قهرمانی با نام قهرمانان جهان به تبلیغ می پردازند!!؟درصورتی که این تورنومنت ها اغلب نام دارند و حتی محدود به یک قاره یا ناحیه خاص استدر رقابتهایی که در هر دسته وزنی یا قدی چند ایرانی شرکت میکنند و رقابت بین ایشان است و سه نفر برگزیده بازهم ایرانیند

جالب اینکه هر سه نفر ادعای قهرمانی جهان را دارند با این اوصاف آیا این مسابقات را باید با عنوان جهانی یاد کرد!ایا کسانی که سالها زحمت کشیدند از حوزها تا توابع و مسابقات استانی، کشوری وانتخابی تیم ملی و بعد هم ورود به تیم ملی و رد کردن فاکتور سنگین رقابت در اردوی تیم ملی و سپس رفتن به مسابقاتی که هر کشور بهترینشان را روانه کرده اند با این قهرمانان به ظاهر جهان برابرند؟ ایا هر تورنومنتی را با هر سطح باید مسابقات جهانی خواند!؟اگر ایشان قهرمان جهانند! پس چرا برخی از انها حتی یک مقام استانی درکارنامه شان نیست؟

اگر ایشان قهرمان جهانند چرا بیشتر شان حتی شهامت حضور درمسابقات کشوری راندارند!؟ پس دوستان بهتر نیست از خودمان شروع کنیم و هرکسی را قهرمان جهان نخوانیم؟
بنظر شما این کم لطفی به اساتید و پیشکسوتان این ورزش نیست که سالها خاک این ورزش راخورده اند وحال عناوین درخشانشان باید با عنوانهای اینچنینی برابر ومقایسه شود!؟!!! بانهایت تشکر وقدر دانی از کلیه بزرگان و پیشکسوتان خانواده بزرگ پرورش اندام
علی اصغر زر

مرزوقی: کلاس پیشرفته داوری بانوان برگزار خواهد شد

نایب رئیس بانوان فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از برگزاری نخستین دوره کلاس پیشرفته داوری مچ اندازی بانوان طی روزهای ۱۰ و ۱۱ اسفند ماه در تهران خبر داد.

به گزارش سایت فرداسیون بدنسازی و پرورش اندام زهره مرزوقی نایب رئیس بانوان این فدراسیون ضمن بیان این مطلب گفت: تدریس این کلاس دو روزه را امیر ارسلان مسعودی، مهرداد آرین و مرتضی حاج مرادی برعهده خواهند داشت. کلاسی که به تربیت داور جهت رقابت های بانوان مچ اندازی تشکیل و از هر استان ۲ نماینده در آن حاضر خواهند بود.

مرزوقی در پایان اظهار امیدواری کرد که با برگزاری این کلاس زمینه خودکفایی داوری رقابت های بانوان در سطح کشور فراهم، و زمینه انجام کارهای خوب بعدی فراهم شود.

حذف واسطه ها

 بعد از انتخابات فدراسیون و به واسطه موضع گیری و عملکرد برخی افراد داخل فدراسیون که بر اساس شنیده ها گویا به سمت دیگر نامزده های انتخابات گرایش نشان دادند ، در چند روز اخیر شنیده هایی مبنی بر ایجاد تغییرات اساسی دراین تشکیلات به گوش میرسد.
برخی مدعی هستند افرادیکه در فدراسیون و برای مدتی طولانی با پورعلی فرد کار کردند و در تمام این مدت او را با رفتار و یا گفتار تایید میکردند باید در انتخابات هم همین رویه را ادامه میدادند و اگر او گزینه مورد تایید انها نبود پس چرا در تمام این مدت سکوت میکردند؟
هر چه پیش میرویم این صحبتها و شایعات بیشتر میشود و حتی برخی از اسامی هم به عنوان افرادی که تغییر خواهند کرد به میان میآورند و در این بین راهوارهایی برای ادامه فعالیت فدراسیون بصورت توصیه شنیده می شود
این روند تا جایی پیش رفت که رییس فدراسون وادار به دخالت شد
او در سایت رسمی فدراسیون اینچنین گفت :فدراسیون واسطه ای برای بیان دیدگاه های خود نخواهد داشت

ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: از این پس تمامی مواضع و سیاست های این فدراسیون توسط شخص رئیس و سخنگوی آن صورت خواهد پذیرفت.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ناصر پورعلی فرد رئیس این فدراسیون اعلام کرد، علیرغم حرف و حدیث هایی که متاسفانه این روزها از سوی برخی از افراد غیر مسئول در قبال سیاست های فدراسیون در این سو و آن سو مطرح می شود، باید بگویم: از این پس تمامی مواضع و سیاست های این فدراسیون توسط شخص رئیس و محمدرضا نصرالله زاده سخنگوی آن صورت خواهد پذیرفت.

پورعلی فرد افزود: با این اتفاق یقیناً اظهار نظرات افراد غیر، به هیچ وجه جایگاه قانونی نداشته و سایت فدراسیون به عنوان تنها مرجع اطلاع رسانی بموقع مناسب به رسالت کاری خود ادامه خواهد داد.

مسابقات جدید کارگری

انجمن بدنسازی فدراسیون کارگری با مدیریت امید جبلی این روزها و به موازات رقابتهای فدراسیون بدنسازی ، فعالیت خود را گسترش داده است و این روزها در شهرستانهای مختلف رقابتهای این انجمن در حال برگزاری است.
برگزاری رقابتهای جدید با عناوین جدید ، آن هم در خلال رقابتهای فدراسیون بدنسازی باعث شده که مورد استقبال قرار بگیرد
کسب اعتبار و ارتباط امید جبلی از فدراسیون بدنسازی ایران و فدراسیون جهانی باعث شده که این اعتبار و ارتباطات به فدراسیون‌کارگری منتقل شود و مسابقات این انجمن با سرعت بیشتری رشد داشته باشد
البته این رقابتها با همان شکل و ماهیت مسابقات فدراسیون بدنسازی برگزار می شود و فقط نام بالای احکام از فدراسیون بدنسازی به فدراسیون کارگری تغییر کرده است و بنابراین دستاورد متفاوتی برای ورزشکار نخواهد داشت اما میتوان تصور کرد که اضافه کردن مسابقات با شکل و فرمی متفاوت میتوانست بهتر باشد
به عنوان مثال برگزاری رقابت پرورش اندام در سه یا چهار دسته وزنی یا جوایز بالای نقدی ، یا برگزاری رقابتهای فیزیک بصورت اختصاصی به همراه جوایز نقدی و ….

بیست و یک کارت حرفه ای در اسپانیا

رقابتهای مسترالمپیای آماتوری اسپانیا تحت نظارت فدراسیون اِن.پی.سی برگزار می شود رقابتی که در هر سه رشته پرورش اندام ، فیزیک کلاسیک و فیزیک سه کارت حرفه ای به سه نفر برتر اورال می رسد.
شرکت بزرگ یاماموتو به عنوان اسپانسر اصلی این رقابتها نیز حضور دارد بر همین اساس شرکت نسیم مکمل نماینده شرکت یاماموتو در ایران قصد دارد با کمترین هزینه یک تیم پر قدرت را راهی این مسابقات نمایدمسابقات نیمه خرداد ماه در اسپانیا برگزار می شود

‍  گران نروید

مسابقات مسترالمپیای آماتوری چین بیست و شش خرداد ماه سال آینده در پکن برگزار خواهد شدشرکت در این قبیل رقابتها برای عموم آزاد است و ورزشکاران می توانند به تنهایی در مسابقات شرکت کنند.با یک تحقیق میدانی از برخی آژانس های مسافرتی ، میانگین هزینه سفر به پکن و اقامت ۵ شب در این شهر با دلار امروز حدود پنج تا شش میلیون تومان است ، البته این قیمت با احتساب سود آژانس های مسافرتی می باشد.

قهرمانان بدنسازی در ایران شاید در اینده با پیشنهاد اعزام به این مسابقات انهم با قیمت های نجومی روبرو شوند اما این را بدانید این اعزام ها بصورت گروهی اجباری نیست و خودتان می توانید با حدود مبلغی که عنوان شد بصورت ازاد شرکت کنید

درخشش بدنسازان ایران در هند

شب گذشته مسابقات شرو کلاسیک هندوستان پایان یافت و بدنسازان ایرانی حاضر در این مسابقات نتایج درخشانی کسب کردندعلی عسکری مدیر تیم ناک ایران که اعزام یک گروه از این بدنسازان را برعهده داشت از کسب سه عنوان اورالی خبر داد.متقیان ، نظری و رضایی به ترتیب نفراتی بودند که در فیزیک ، فیزیک کلاسیک و پرورش اندام اورال شدند و حالا می توانند کارت حرفه ای خود را دریافت کنند.
نتایج ایرانیان حاضر در شرو کلاسیک به شرح زیر است

فیزیک:
سید اشکان متقیان طلا و اوورال
سجاد رحیمی نقره
عماد نخشاب برنز
طوفان سلیمیان نقره
محمد دهقانى نقره

فیزیک کلاسیک:
وحید نظرى طلا و اوورال
منان نایب زاده طلا
امین محمد گل عباسى نقره
نیما کیارش نقره

پرورش اندام:
ایمان رضایى طلا و اوورال
حمید احمدی طلا
یاشار نعمتى طلا
محمد امین گل عباسى طلا
محسن کاظمى نقره
ایمان فرامرزى نقره
مهدى محبى نقره
محمد حاجى بنده نقره
سیدحمید زارعى برنز
على حسینى برنز
عباس اطرافچى طلا
میثم موسوى نقره
رسول غلامى برنز

منبع: بشیر

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 139 بار تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
اخبار کوتاه بدنسازی

برگزاری نمادین زادروز مرحوم روح اله داداشی

مراسمی نمادین در هفته گذشته به میزان تولد روح اله داداشی بر سر مزار او برگزار شد.

در این مراسم جمع زیادی از قهرمانان مسئولین و مردم حصارک کرج شرکت کرده بودند.

داداشی یکی از پر افتخارترین قهرمانان قدرتی و بدنسازی ایران بود که چند سال پیش در یک فاجعه دلخراش به قتل رسید.

اکبرنیا: قرار است در رقابت های حرفه ای نیوزیلند ۲۰۱۸ شرکت کنم

بابک اکبر نیا سفیر کوین لورن در ایران شد

کوین لورن از بدنسازان حرفه ای و اسطوره ای جهان، هفته گذشته تصویری از «بابک اکبرنیا؛قهرمان حرفه ای ایران»در صفحه اینستاگرام خود قرار دادو او رابه نام سفیر خود در ایران معرفی کرد.

بابک اکبرنیا درهمین خصوص گفت: قرار است که همه محصولات کوین لورن را در ایران معرفی کنیم. در واقع ما به عنوان نماینده و پخش کننده محصولات آنها در ایران هستیم. این پیشنهاد را مدتی پیش به آنها دادیم وکمپانی آنها نیز کاملا از این پیشنهاد استقبال کرد.

همچنین قرار است به زودی همکاری تازه ای با درویان یئس نیز داشته باشیم که به زودی آن را اعلام خواهیم کرد.

اکبرنیا در ادامه گفت وگو درباره برنامه های آینده اش به البرز گفت: قرار است که تا چند ماه دیگر در مسابقات حرفه ای نیوزیلند شرکت کنم و این مسابقه اوایل سال جدید شمسی برگزار خواهد شد. نسبت به سال گذشته  پیشرفت بدنی چشمگیری داشته ام و امیدوارم نتایج بهتری کسب کنم. همچنین در حال حاضر مربی خاصی نداشته و با دانش و تجربه خودم پیش می روم.

پس از کسب عنوان اورالی رقابت های NPC تونس و همچنین دریافت کارت حرفه ای

حمید لکزایی در پی اسپانسری مطلوب

یکی از مهمترین اتفاقات مسابقاتNPC که چندی قبل برگزار شد، کسب عنوان اورالی توسط حمید لکزایی بود! عنوانی که در نهایت موجب حرفه ای شدن او شد.

حمید لکزایی پس از بازگشت از مسابقاتNPC تونس به البرز گفت: رقابت هایم در رویدادهای برون مرزی را با مسترالمپیای آماتوری سال ۲۰۱۴ آغاز کردم. وسپس در مسابقات آسیایی ۲۰۱۵ نایب قهرمان شدم و یک سال بعد، مجددا در مسابقات آسیایی شرکت کردم که ضمن کسب عنوان قهرمانی در مسابقات اورالی نیز در رتبه اول قرار گرفتم. بعد از مسابقات آسیایی نیز تصمیم گرفتم کارت حرفه  ای دریافت کنم و بنابراین مسابقات مسترالمپیای آماتوری اسپانیا را انتخاب کردم که متأسفانه در این مسابقات حوادث ناگواری گریبانگیر من و مرتضی اویسی شدو حتی اجازه رقابت را به ما نداد البته همچنان انگیزه و روحیه ام را حفظ کردم و چندی بعد راهی مسترالمپیای هند شدم. و در این مسابقه طلا گرفتم و با این تفاسیر  می توانستم کارت حرفه ای دریافت کنم. اما تصمیم گرفتم در یک مسابقه دیگر نیز شرکت کنم تا کارت حرفه ای را روی سکوی مسابقه دریافت کنم و خوشبختانه نیز همینطور هم شد و در مسابقات NPC تونس ۲۰۱۸ اوورآل شدم و کارت حرفه ای گرفتم.

لکزایی درباره مسابقه NPC تونس گفت: در این مسابقه به خاطر همزمانی با سال جدید میلادی،اروپایی ها نیامده بودند. ولی حریفان خوبی در این رقابت ثبت نام کرده بودند. البته مسئولین مسابقه، تعداد سه وزن ۹۰، ۹۵ و۱۰۰ کیلوگرم را با هم ادغام کرده بودند که شانس مدال از چند ایرانی گرفته شد.

بدنساز حرفه ای کشورمان افزود: در حال حاضر می خواهم استراحت کنم و زمانی که یک اسپانسرخوب پیدا کردم، برای شرکت در مسابقات حرفه ای برنامه ریزی خواهم کرد.

پیمان ماهری پور: در بهترین فرم بدنی ام هستم

پیمان ماهری پور، قدرتی کار حرفه ای کشورمان در حال آماده شدن برای مسابقات پیش رو است. تصاویر و کلیپ های منتشر شده از این قدرتی کار بیانگر این است که در او تلاش است. تا به سایر رقبای تر از اولش نزدیک تر شود.

در گفت و گو با ماهری پور درباره شرایط فعلی و برنامه های آتی اش سوال کردیم و وی در ادامه این گونه پاسخ داد: در حال حاضر برای شرکت در مسابقات حرفه ای فیبر آلمان آماده می شوم و تمام تلاشم را می کنم تا بهترین نتیجه را در این مسابقه معتبر کسب کنم. تمریناتم با جدیت هر چه تمام تر ادامه دارد  و در بهترین فرم بدنی ام قرار دارم وهمچنین رکوردهایم به نفرات اول دنیا نزدیک شده و به زودی هم بهبود پیدا خواهد کرد. با این روند سال آینده در بین ۳ نفر برتر دنیا خواهم بود.

ماهری پور در پاسخ به این سوال که آیا به مربی خارجی هم فکر می کند گفت: نیازی به مربی خارجی ندارم و مربی ام کاملا به روز وقابل است. همچنین به نظرم مربی تا انداره ای باید ورزشکار را هدایت کندو سایر موفقیت ورزشکار به ژنتیک و تلاش او بستگی دارد. به نظرم راهی که می روم درست است و نیازی به تغییر بی مورد در مسیرم ندارم.

در نمایشگاه ورزش و تجهیزات ورزشی که در شهر آفتاب برگزار شد

عدم استقبال کافی از نمایشگاه ورزشی

همزمان با برگزاری مسابقات داخلی بدنسازی در سراسر کشور، هفته گذشته نمایشگاه ورزش و تجهیزات ورزشی در شهر آفتاب برگزار شد که در حد و اندازه نمایشگاه دوره قبلی نبود.

از مهمترین عوامل استقبال کم از این نمایشگاه می توان به زمان برگزاری آن اشاره کرد. و همانطور که در ابتدا اشاره شد. نمایشگاه همزمان با مسابقات داخلی بدنسازی برگزار شدو طبیعی بود که اکثر مربیان وچهره های ورزشی، سرگرم شاگردان خود ویا برگزاری مسابقات بوده اند.

محل برگزاری نمایشگاه این دوره به محلی دور از فضای شهر تهران کشیده شده بود و باعث گردید که رقت و آمد به سادگی دوره های قبل نباشد. همچنین تعداد غرفه های عرضه مکمل که معمولا مورد استقبال فراوانی قرار می گیرد، بسیار کم بودو تمام موارد مذکور دست به دست داد تا نمایشگاه با استقبالی کم به اجرا گذاشته شود

اردوی آماده سازی تیم پاور لیفتینگ بانوان ایران در نوشهر

تیم پاورلیفینگ بانوان ایران به سرپرستی حسام رحیمی اردویی را جهت آماده سازی بیشتر در شرکت تورتمنت پاورلیفتینگ آسیا- اروپا که در کشور ترکیه برگزار می گردد در شهرستان نوشهر برپا می کند.

اسامی دعوت شدگان به این اردو به شرح ذیل می باشد: ندا ظاهر پسند، سپیده حقانی،باران هادی زاده، فاطمه حاجی پور،سارا جعفری شیدا طوفان، مژده نعمتی، مهسا کاظمی،ناهید قربانی،مریم امیری،سید سحر عمادی،هاجر بهلولی و پریسا سجادیان.

اعضای مجمع انتخاباتی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام مشخص شدند

مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام شنبه ۱۴ بهمن ماه با حضور نمایندگانی که از سوی معاونت توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان اعلام شد برگزار می گردد.

 به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۱۴ بهمن ماه با حضور نماینده داوران، ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها که از سوی معاونت توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان اعلام شد ،در محل آکادمی ملی المپیک برگزار می گردد.

اسامی نمایندگان حاضر در این مجمع، از سوی معاونت توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان به شرح ذیل اعلام شده است:

نماینده مربیان: یوسف کریمی

نماینده داورران :یحیی آگاهی

نماینده ورزشکاران: مجتبی ملکی،محسن صمدی وسجاد نیکنام

نماینده باشگاه ها :محمد نجف زاده باشگاه ساوالا ن ارومیه و علیرضا طاهری باشگاه ایرانیان شیراز

ترتیب سخنرانی کاندیداها مشخص شد

۱۰ کاندیدای احراز پست ریاست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در روز شنبه ۱۴ بهمن ماه بر اساس حروف الفبا در جایگاه های خود قرار گرفته و برای حاضران در مجمع از برنامه هایی خود دفاع خواهند کرد.

داود بهرامی،ناصر پور علیفرد،کاوه درودی، یزدان راد، حسین طلا، منصور عیدی، تورج فرهادی، مهدی گودرزی،عبدالمهدی نصیر زاده و مهدی یدالهی کاندیدا های هستندکه به همین ترتیب برای مدعوین برنامه های خود را اعلام خواهند داشت.

هر چند که شنیده می شود چند تن از این کاندیداها بنا به دلایلی در روز مجمع حاضر نشده و با این کار عدم حضور خود در صحنه انتخابات را اعلام خواهند کرد، ضمن این که بر اساس قانون انتخابات مجامع فدراسیون های ورزشی کاندیداها پس از حضور در مجمع و استفاده از زمان قانونی خود برای اعلام برنامه هایشان این حق را نخواهند داشت که به نفع این وآن کنار بروند بر اساس قانون مدون انتخابات فدراسیون های ورزشی و به دلیل تعداد زیاد کاندیداها، هر کاندیدا در روز برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون تنها ۷ دقیقه زمان برای بیان برنامه های خود خواهد داشت. زمانی که به نوعی قابل واگذاری هم بوده و پیش بینی می شود که این اتفاق در جریان مجمع انتخاباتی فدراسیون بیفتد. هر چند که مسئولان برگزاری مجمع از مدت ها قبل در جریان این موضوع بوده و تمهیدات لازم را برای آن اندیشیده اند.

اخبار کوتاه

خادمی حضرت سیدالکریم برای پورعلیفرد

مسئولان هیأت بدنسازی و پرورش اندام شهر ری در حاشیه رقابت های خود که جمعه گذشته در ورزشگاه چند منظوره طالقانی برگزار شد، دست به ابتکار جالبی زده و به نوعی خیلی ها را غافلگیر کردند.

مهدوی، امانی و دیگر تلاشگران هیأت شهر ری با دعوت از رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و نفراتی چون سیروس احمدی، جلال نادمی، اکبر فراهانی و سید مجتبی هاشمی، جامه ارزشمند خادمی حضرت عبدالعظیم حسنی را بر تن آنها کرده و آنها را به جمع خادمان حضرت عبدالکریم در آوردند. کار ارزشمندی که خیلی ها آرزو داشته و دارندکه روزی به ان نائل آیند.

ناصر پورعلیفرد که از این پس در کنار تمامی مسئولیت های کوچک و بزرگ خود، خادمی حضرت سیدالکریم را نیز در کارنامه خود به ثبت رسانده است. ضمن بیان اظهار خوشحالی اش از این موضوع گفت: بدون شک خادمی حضرت عبدالعظیم حسنی از بزرگترین افتخاراتی است که به آن نائل آمده و هیچگاه آن را فراموش نخواهم کرد.

مراسم تمبر یادبود حسین رجبی

طی مراسمی در روز پنج شنبه ۲۸ دی ماه از تمبر یادبودی به نام حسین رجبی مدیر عامل شرکت ستارگان نیک – تولید کننده مکمل های غذایی – رو نمایی و به ایشان اهدا گردید همچنین در ادامه مراسم، معارفه ایشان به عنوان نایب رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام شهرستان یزد انجام پذیرفت. لازم بذکر است این مراسم با حضور اعضای هیات بدنسازی شهرستان یزد و مسئولان بلند پایه استانی و هیات ورزش های همگانی و مدیریت سید عربی صورت پذیرفت.

حمید علی اکبر بازیگر می شود!

حمید علی اکبر، قهرمان و مربی رشته های رزمی وبدنسازی، به تازگی در یکی از فیلم های سینمایی به ایفای نقش پرداخته است و نام این فیلم «کمدی انسانی» نام دارد و بازیگرانی همچون «آرمان درویش،لیلازارع و نیکی کریمی»در آن حضور دارند.

علی اکبر در این رابطه به البرز گفت: در ابتدا قرار بود به عنوان مربی  بازیگر نقش اول فیلم که یک رزمی کار می باشدبا این تیم همکاری داشته باشم. اما زمانی که به لوکپشن رفتم نظر کار گردان به من جلب شد و از من خواستند در این فیلم حضور داشته باشم.

سعید کرجالیان که برای دسته ۹۰ کیلو گرم به رقابت های NPC تونس اعزام شده است

قربانی ادغام اوزان شدم

سعید کرجالیان، بدون تردید یکی از قربانیان ادغام آوران میان سنگین وزن در مسابقات NPC تونس بود. با توجه به آمادگی بدنی بالای او اینطور به نظر می رسید که در وزن ۹۰ کیلو کرم – یعنی وزنی که کرجالیان ثبت نام کرده بود – حداقل یک ایرانی می تواند دست پر از روی سکو پائین بیاید که در آخر اینطور نشد.

کرجالیان در این رابطه گفت: متأسفانه یکی از بی نظیر ترین مسابقاتی که در آن شرکت کرده بودم، رقابت NPC تونس بود.شب وزن کشی ۷۰۰/۹۱ کیلو گرم بودم و شرایط بدنی عالی بود اما ناگهان متوجه شدم که سه دسته ۹۰، ۹۵ و ۱۰۰ کیلو گرم با هم ادغام شده است و عملا قربانی شدم و اگر اطلاع داشتم که قرار است این اتفاق بیفتد، هیچگاه وزنم را کم نمی کردم. من به روال عادی به سونا رفتم تا سر وزن برسم و  بنابراین شرایطم روی سکو و در بین رقبای سنگین تر از خودم بسیار دشوار شد. همانطور که عنوان کردم اگر متوجه می شدم که قرار است . دسته ها ادغام شوند. مسابقه نمی دادم و حتی اگر پیش از آن نیز متوجه می شدم. وزن نمی کشیدم به نظر من این مسابقه برای نمایش بود. و مسئولین برگزاری فقط می خواستند، به مسابقه هیجان ببخشند و آنها به شرکت کنندگان کوچک ترین توجهی نکردند. با این تفاسیر من باز هم بین ۳ نفر برتر بودم اما باز هم لابی و دست های پشت پرده، این مدال را هم از من ربود من برای این مسابقه بیش از ۳۰ ملیون تومان هزینه کرده بودم و حالا چه کسی می خواهد تاوان آنرا پرداخت کند. خدا می داند!

اخبار کوتاه

علیرضا دستوان به سوگ نشست

علیرضا دستوان،قهرمان و داور رئیس اسبق هیأت بدنسازی شهر ری در سوگ پدر خود داغدار شد.

گروه تحریریه هفته نامه البرز،مصیبت وارده را به او و خانواده محترم ایشان تسلیت می گوید.

نمره قبولی برای مج اندازان مازنی

رقابت های مچ اندازی مازندران با کیفیت کم نظیر برگزار شد.

رقابت های مچ اندازی قهرمانی استان مازندران جمعه گذشته با حضور نزدیک به ۱۰۰ ورزشکار از شهرستان های خطه سر سبز مازندران در سالن همایش های پیامبر اعظم(س) در رویان برگزار شد. رقابت های که الحق والنصاف مازنی ها قبل از آن نظیرش را ندیده و بعید هم به نظر می رسد در آینده شاهد آن باشند.

خضراله رضایی رئیس کمیته مچ اندازی استان مازندزان به همراه حامد محمودی و دیگر دوستانش برای نخستین بار محل برگزاری مسابقات را از سالن چند منظوره به سالن همایش ها بردند. آنها برای بالا بردن عیار مسابقات خود میهمانان بسیاری را نیز به آن رقابت ها دعوت کردند میهمانانی که آمدند تا نشان دهند برای رضایی و مچ اندازان مازندرانی ارزش بسیار بالایی قائل بوده و هستند عزت رجبلو رئیس کمیته مچ اندازی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام،محمد رضا ابوالقاسمی نایب رئیس هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان مازندران، موسوی دبیر هیأت مازندران ،حسین متولی مسئول کمیته آموزش هیأت مازندران ، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان تور و خیلی های که مچ اندازان توانمند مازندرانی با آمادگی بالای خود از همین حالا زنگ خطر را برای حریفان در رقابت های مچ اندازی قهرمانی کشور در قائن استان خراسان جنوبی به صدا درآوردند.

اعضای مجمع لرستان به طاهری رأی اعتماد دادند

پنجشنبه گذشته مجمع انتخاباتی هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان لرستان در خرم آباد با حضور ناصر پورعلیفردرئیس فدراسیون و تنی چند از مسئولان اداره ورزش و جوانان استان لرستان برگزار شد و در پایان سید مجید طاهری برای ۴ سال دیگر به عنوان رئیس هیأت لرستان انتخاب شد.

طاهری که قبل از انتخابات هم به عنوان رئیس هیأت لرستان فعالیت داشت، در رقابت با ۳ کاندیدای دیگر حائز ۱۴ رأی از ۱۷۷ رای ممکن شد تا با بیشترین آرا تا سال ۱۴۰۰ در پست خود باقی بماند.

سید مجید طاهری که توانست در مجمع انتخاباتی لرستان از نفرات مجمع بیشترین رأی اعتماد را بگیرد در این باره گفت: این رأی اعتماد و این همدلی کار مرا برای ادامه فعالیت در هیأت لرستان بیشتر و بیشتر می کند و من حالا باید به بهترین شکل ممکن پاسخ اعتماد دوستان را به کار و تلاش بیشتر بدهم که قطعا این اتفاق در آینده خواهد شد.

کنایه هایی از سوی یکی از سنگین وزن های ارزنده پرورش اندام کشورمان که در پی برگزاری رقابت های NPC تونس شکل گرفت

مهدی سبزواری: فدراسیون باید توجه بیشتری به بدنسازان داشته باشد

مهدی سبزواری، یکی از سنگین وزن های ارزنده چند سال گذشته کشور چند ماهه پیش راهی مسابقات NPC تونس شده بود و درپایان نتیجه چندان جالبی کسب نکرد.

سبزواری در مصاحبه های قبلی اعلام کرده بود که علاقه ای به حضور در فدراسیون IFBB ندارد و بنابراین در رقابت های فدراسیون WBPF مسابقه می دهد که البته او در این فدراسیون نیز موفق بوده و چند مدال و عنوان باارزش را کسب کرده است.

به نظر می آید که که با جداییIFBB و NPC فرصتی برای تجدید نظر سبزواری فراهم شد و سر انجام او در مسابقه ای به جز WBPF شرکت کرد، هر جند که تجربه در NPC تجربه خوشایندی برای او نبود.

سبزواری در گفت گو با البرز،از اتفاقاتی که در تونس برایش افتاد گلایه دارد صحبت های او در ادامه می خوانید.

بدنساز سنگین وزن کشورمان گفت: زمانی که IFBB و NPC جدا شد بسیاری از این بابت خوشحال شدند و گفتند مسابقات NPC سطح بسیار بالایی دارد و اتفاقات IFBB دیگر تکرار نخواهد شد بنابراین تصمیم گرفتم در اولین رویداد سال ۲۰۱۸ تشکیلات NPC شرکت کنم و با تیم، راهی کشور تونس شدم آمادگی ام بسیار بالا بود و از نظر تفکیک بدنی نیز در بهترین حالت بودم.

ابتدا درباره مسابقه باید بگوییم که سطح مسابقه از رقابت های توابع و استانی ایران هم پائین تر بود و قهرمانان این مسابقه به راحتی در مسابقات کوچک ایران حذف می شوند! همچنین سکو و یک استیج مسابقه به هیچ عنوان شبیه به یک رقابت بین المللی نبود و اگر ایرانی ها در این مسابقه نبودند تقریبا رقابت بین چند کشور تونس و کشورهای عرب زبان بود روز مسابقه هم چند دسته را با هم ادغام کردند و حق تعدادی از اعضای تیم خورده شد. همچنین به راحتی حقم را خوردند و عنوان ما بین سایر نفرات تقسیم شد.

سبزواری در ادامه گفت: به نظرم فدراسیون مقصر است چون فدراسیون فقط مسئولیت رقابت های آسیایی و جهانی را بر عهده می گیرد و سایر اعزام ها را رها کرده و به اشخاص دیگری سپرده می شود و گاهی مجبور می شویم به مسابقاتی اعزام شویم که به هیچ عنوان ارزیابی و اعتبار سنجی نشده است در انتخابی تیم ملی طلا می گیریم و در اردو نفرات دیگر اعزام می شوند زمانی هم که به اجبار تورنمت ها را انتخاب می کنیم این قبیل اتفاقات برایمان می افتد که به واقع خوشایند نیست و فدراسیون باید توجه بیشتری به بدنسازان داشته باشد.

اردوی مسابقات جهانی پاورلیفتینگ کلاسیک IPF در انزلی

دومین دوره اردوی تیم ملی اتحادیه پاورلیفتینگ جمهوری اسلامی ایران IPF جهت آمادگی و حضور در مسابقات جهانی کانادا ۲۰۱۸ در بندر انزلی و در تاریخ ۴ لغایت ۷ بهمن ماه برگزار شد.

در این اردو امکانات ورزشی و رفاهی مناسبی در اختیار ورزشکاران و مربیان قرار گرفت و اسپانسری این اردو را شرکت بهمن اسپرت با مدیریت بهمن عباسی و حمایت های مهندس امیر رضی زاده به عهده داشتند. در این اردو ۱۰ پاورلیفتر حضور داشتند.

جواد جوادی فر، سر مربی این تیم گزارش این اردو را بدین شکل در اختیار البرز قرار داد:هدف از برگزاری دومین دوره اردو،سنجش میزان آمادگی لیفترها و انجام تست دوپینگ بود. در پایان نیز از تمامی نفرات نسبت به عمل آمد.

جوادی فر اضافه کرد: دعوت شدگان از لحاظ تکنیکی مشکلی ندارند و کاملا با تجربه هستند و تعداد کمی از آنها از دید فنی تمرینات تخصصی باید در برنامه هایشان تغییرات ایجاد شود. البته در کنار شناسایی نقاط ضعف،قوت هم شناسایی شده تا شانس کسب مدال برای تیم ملی بیش از بیش شود. پس از اعلام جواب آزمایش دوپینگ، تیم اصلی گزینش می شود تا در نهایت ۸ نفر توسط کمیته فنی انتخاب شوند و به مسابقات اعزام شوند.

همچنین طی جلسه هماهنگی کادر فنی و مدیر تیم های ملی و دبیر اتحادیه پاورلیفتینگ کشور، جمشیدبابایی، قرار شد تا اردوی سوم آمادگی تیم در ترکیه صورت گیرد و تاریخ آن به زودی اعلام می شود نفرات حاضر در اردو به شرح زیر می باشند:

مهردادظفری ۵۹ کیلوگرم

امیر اسداله زاده ۶۶ کیلوگرم

حسین رستمی۸۳ کیلوگرم

سعید شریفی ۸۳ کیلوگرم

امیر طاهری پور ۸۳ کیلوگرم

مهدی طهماسبی۹۳ کیلوگرم

محمد علی محمدی ۹۳ کیلوگرم

مصطفی یزدانی۱۰۵ کیلوگرم

محسن حسین پور۱۲۰ کیلوگرم

مهدی مافی ۱۲۰ کیلوگرم

سر مربی تیم ملی پاورلیفتینگ جواد جوادی فر

مربی: مصطفی سلیمانی

مدیر تیم های ملی: امیر رضی زاده

شایان ذکر است که اعزام ملی پوشان به مسابقات جهانی، خرداد ماه ۹۷ صورت می گیرد.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 136 بار تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶
اخبار کوتاه بدنسازی

قوی ترین مردان مجوز پخش ندارند

رئیس فدراسیون می گوید ،پخش مسابقه مردان آهنین منوط به مجوز صدا و سیما است

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: تعداد ورزشکاران رشته ورزشی بدنسازی و پرورش اندام در کشور افزایش یافته است.

ناصر پورعلی  فرد در سفر به شهرکرد در جمع خبرنگاران چهار محال و بختیاری با اشاره به اینکه تعداد ورزشکاران رشته ورزشی بدنسازی و پرورش اندام در کشور افزایش یافته ،اظهار دلشت : بیش از ۲۴۵ هزار ورزشکار در این رشته ورزشی فعالیت می کنند. در حال حاضر ۲۰۰ هزار ورزشکار سازمان یافته مرد در رشته ورزشی بدنسازی و پرورش اندام و ۴۵ هزار ورزشکار زن در رشته ورزشی بدنسازی فعالیت می کنند.

رئیس فدراسیون با اشاره به اینکه اعزام ورزشکاران به مسابقات بین المللی باید قانونی باشد و از سوی فدراسیون انجام شود. بیان کرد اعزام های غیر قانونی از مهمترین مشکلات فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور است.

پورعلی فرد در خصوص فعالیت بانوان در این روش بیان کرد : در بدنسازی و پرورش اندام، بانوان  در کلاس های آموزشی شرکت می کنند و در این رشته تنها در بخش مچ اندازی فعال هستند که قطعا مسابقات آن نیز برگزار می شود اما در سایر بخش ها فعالیتی ندارند. فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام همچنین گفت:پخش مسابقه قوی ترین مردان ایران منوط به مجوز صدا و سیما است و تا زمانی که مدیریت این سازمان اجازه ندهد این برنامه پخش نخواهد شد. رایزنی هایی در این زمینه صورت گرفته اما هنوز موفق به کسب مجوز پخش این برنامه نشده ایم.

نتایج مسابقات پاورلیفیتنگ قهرمان شرق کشور

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام خراسان شمالی گفت: سعید برزگر از استان گلستان با ثبت رکورد ۳۱۰ کیلوگرم در بخش لیفت رقابت های پاورلیفتینگ شمال شرق کشور ۱۰ کیلوگرم رکورد کشور را افزایش داد.

سید احمد وکیلی اظهار کرد: در مسابقات پاورلیفتینگ بدون لوازم شمال شرق کشور بیش از ۱۰۰ ورزشکار از استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی و جنوبی،سمنان،مازندران،گلستان و تهران در قالب ۱۰ تیم طی دو روز و در رده سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان با هم به رقابت پرداختند . در پایان رقابت های پاورلیفتینگ بدون لوازم شمال شرق کشور تیم فریمان در مجموع تیمی در جایگاه نخست ایستاد و تیم های تربت حیدریه و سبزوار در جایگاه دوم و سوم ایستادند. هم چنین در نتایج تیمی نوجوانان تیم فریمان با ۵۴ امتیاز اول شد و تیم های سبزوار و شیروان به ترتیب با کسب امتیاز ۳۴ و ۳۲ در جایگاه دوم و سوم ایستادند. در این رده سنی امیر نور حسینی به عنوان اورال مسابقات معرفی شد.

در رده سنی جوانان تیم تربت حیدریه با ۵۵ امتیاز در سکوی اول قهرمانی جا گرفت و تیم های گلستان و سبزوار با ۳۷ و ۲۵ امتیاز دوم و سوم شدند، در این رده سنی نیما درخشانی به عنوان اورال مسابقات معرفی و تقدیر شد.

در رده سنی بزرگسالان تیم سبزوار در سکوی نخست ایستاد و تیم های تربت حیدریه و فریمان مقام های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. در این یخش هم سعید برزگر اورال مسابقات را به خود اختصاص دادند و با دریافت لوح و مدال قهرمانی تقدیر شد.

در مستر یک نیز تیم بجنورد در سکوی نخست ایستاد و تایباد و خراسان رضوی دوم و سوم شدند در این رده سنی نیز علی منصور کوهی به عنوان اورال مسابقات معرفی شد. هم چنین سعید برزگر از استان گلستان از سوی کمیته برگزاری مسابقات به عنوان بازیکن و مربی اخلاق معرفی شد.

عزیزیان باز هم منتخب چهار محال وبختیاری شد

مجمع انتخابات هیات بدنسازی و پرورش اندام چهار محال و بختیاری هفته گذشته برگزار شد و اسد الله عزیزیان با کسب تمامی ۱۷ رای مأخوذه و برای یک دوره چهار ساله به عنوان رئیس این هیئت ورزشی انتخاب و معرفی شد عزیزیان پیش از این رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان بود. این انتخابات با حضور ناصر پور علی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشورمان برگزار گردید.

فیتنس رسماً به فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام اضافه شد

وزرارت ورزش و جوانان اعلام کرد از این پس تمام فعالیت های فیتنس در کشور زیر نظر فدراسیون دیگری حق فعالیت در این رشته ورزشی را ندارد.

با اعلام محمد رضا داورزنی،معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان تمام فعالیت های رشته ورزشی ((فیتنس))بر عهده فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام خواهد بود. بر همین اساس مسئولیت برگزاری تمام دوره های آموزشی ،مسابقات و… در سطوح مختلف داخلی بین المللی این رشته بر عهده فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام می باشد.

مطابق اعلام معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، هیچ فدراسیون و بخش دیگری حق فعالیت و برگزاری دوره های این رشته ورزشی را ندارند و تنها متولی فیتنس در کشور فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام است.

میزبانی طبس از مچ اندازان نهایی شد

برگزاری رقابت های مچ اندازی قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات ۲۰۱۸ قزاقستان در طبس نهایی شد.

هفته گذشته، محمد پرست رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان در دیدار با طلایی مقدم معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس از نهایی شدن اعطای این میزبانی از سوی فدراسیون مربوطه به شهرستان طبس خبر داد. در این نشست زمینه های برگزاری و شرایط موجود بررسی و مقرر گردید از هفته آینده با برگزاری جلسات مختلف استانی و شهرستانی مقدمات این میزبانی ارزشمند فراهم و طبس شاهد حضور قهرمانان ملی این رشته ورزشی در اوایل اسفند ماه سال جاری  باشد.

شیراز منتظر ۴۰۰ بدنساز مدعی است

محمد علی فرهنگ مهر رئیس هیأت پرورش اندام فارس از برگزاری رقابت های قهرمانی کشور در رشته پرورش اندام برای نخستین بار در استان خبر داد و گفت: پس از مکاتبات فراوانی که با فدراسیون بدنسازی کشور انجام شد و با پیگیری های اداره کل ورزش و جوانان فارس،این میزبانی به استان ما تعلق گرفت.

وی افزود: این مسابقات در سه رشته بادی کلاسیک،فیزیک و پرورش اندام برگزار می شود و پیش بینی می شود که ۴۰۰ تا ۵۰۰ ورزشکار از سراسر کشور در این رقابت ها شرکت کنند.

فرهنک مهر ادامه داد: مسابقات قهرمانی کشور پرورش اندام در سالن چندمنظوره شهید آیت الله دستغیب شیراز از ۹ تا ۱۱ اسفند ماه جاری برگزار می شود.

وی گفت: از فواید این میزبانی در فارس نمایش توانمندی های ورزشی استان در مسابقات کشوری است و فرصتی برای تقویت توریسم ورزشی ایجاد می شود ورزشکاران و افرادی که برای دیدن این مسابقات به شیراز می آیند. همچنین می توانند با فرهنگ و آداب و رسوم فارس و همچنین میراث فرهنگی استان از نزدیک آشنا شوند.

فرهنگ مهر بیان کرد: امسال یک دوره مربیگری برگزار کرده ایم که ۲۳۰ داوطلب در آن شرکت کرده و با هماهنگی فدراسیون بدنسازی در ۱۲ بهمن ماه ،امتحان عملی و تخصصی از آنها گر فته می شود.

وی با اشاره به اهداف این هیأت در سال ۹۷ تصریح کرد: سال آینده برای نخستین بار دوره مربیگری درجه یک برای آقایان در شیراز برگزار خواهد شد.

فرهنگ مهر افزود: افرادی که مربیگری درجه ۲ را گذرانده و ۳ سال از اخذ مدرک آن ها می گذرد و یا افرادی که در کنار کنار مدرک درجه۲ موفق به ۱۰ سمینار پیش نیاز شده اند، می توانند برای شرکت در این دوره برتر مربیگری ثبت نام کنند.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 205 بار تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۶
فرشید سلطانی:پورعلی فرد اتحادیه پاورلیفتینگ را به رسمیت شناخت

به موجب به رسمیت شناختن اتحادیه پاورلیفتینگ ایران

تمجید رئیس اتحادیه پاورلیفتینگ از رئیس فدراسیون

فرشید سلطانی عضو هیأت رئیسه فدراسیون جهانی و رئیس فدراسیون آسیایی پاورلیفتینگ IPF و رئیس اتحادیه پاور لیفتینگ ایران از همکاری همه جانبه و مساعدت خوب ناصر پور علیفرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در به رسمیت شناختن اتحادیه پاورلیفتینگ ایران تشکر کرد و گفت: برای ما در اتحادیه پاورلیفتینگ ایران، حمایت صد در صدی رئیس فدراسیون از تشکیلات اتحادیه پاورلیفتینگ یک افتخار بزرگ به حساب آمده و می آید و قرار است به زودی همکاری های خوبی بین اتحادیه و فدراسیون انجام شود.

رئیس اتحادیه پاور لیفتینگ ایران گفت: مثل همیشه اعتقاد داشته و دارم که فدراسیون خانه امن ما بوده و هست و باید که رئیس آن بر کارهای اتحادیه پاورلیفتینگ نظارت مستقیم داشته باشد.

سلطانی در ادامه و در ارتباط با بانوان علاقه مند به رشته پاورلیفتینگ گفت: با رایزنی های بسیار سر انجام در سال ۲۰۱۵ فدراسیون جهانی IPF با۵۸ رأی حضور بانوان با حجاب اسلامی را در مسابقات تأیید کرده، کاری که هم به نفع ایران و هم به نفع تمامی کشورهای اسلامی خواهد بود.

رئیس فدراسیون پاورلیفتینگ آسیایی IPF در ادامه همین موضوع گفت: صراحتا اعلام می کنم که لباس ورزشکاران بانو در رقابت های پاورلیفتینگ به مراتب پوشیده تر از سایر رشته های مانند وزنه برداری است و در حال حاضر هم برند معتبر در حال طراحی پوشاک و لباس بانوان پاور کار هستند.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون جهانی پاور لیفتینگ IPF در ارتباط با اعزا م ورزشکاران بانوی این رشته گفت: در صدد رفع این معضل از مدت ها پیش بوده ایم، چرا که کمپانی Speedy به تازگی و طی نامه ای به ما اعلام کرده است که هیچ نماینده ای در ایران نداشته و از ما به عنوان اتحادیه پاورلیفتینگ ایران خواسته است که نماینده ای را در این ارتباط به آنها معرفی کنیم که این کار در آینده ای بسیار نزدیک انجام خواهد شد. ضمن این که کمپانی معتبر اعلام کرده است که تمامی البسه ورزشکاران پاورلیفتینگ ایران جهت حضور در مسابقات مختلف ۲۰۱۸ را نیز تقبل خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 236 بار تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۶
اخبار کوتاه بدنسازی

 اعلام تقویم مسابقات IFBB در سال ۲۰۱۸

با شروع سال جدید میلادی، فدراسیون های مختلف بدنسازی و پرورش اندام مسابقات خود را اعلام کردند. فدراسیون IFBB در ماه های آخر ۲۰۱۷ از فدراسیون NPC جدا شد و بنابراین طرفداران حضور در فدراسیون IFBB منتظر اعلام رقابت های جدید بودند.

این مسابقات بدین شکل اعلام شد.

جام الماس گویا در برزیل ۱۸ و ۱۹ اسفند

جام قهرمانی استرالیا ۲۵ الی ۲۷ اسفند

جام سانتو نخا یونان ۲ الی ۴ فروردین

سیام کلاسیک، بانکوک ۳ الی ۵ فروردین

جام الماس مالت ۱۷ الی ۱۹ فروردین

جایزه بزرگ سوئد ۳۱ قروردین

آرنولدکلاسیک برزیل ۳۰ الی ۳۱ فروردین

مسابقات آسیایی پرورش اندام، مغولستان ۷ الی ۹ اردیبهشت

مسابقات قهرمانی اروپا، اسپانیا ۱۴ الی ۱۵ اردیبهشت

جام الماس بلگراد، صربستان ۲۱ الی ۲۲ اردیبهشت

آرنولد کلاسیک آفریقا، آفریقای جنوبی ۲۸ الی ۲۹ اردیبهشت

مسابقات قهرمانی بالکان، رومانی ۲۸ الی ۲۹ اردیبهشت

جام الماس مادرید ۴ الی ۵ خرداد

جام قهرمانی پاناتا، ایتالیا ۱۱ الی ۱۳ خرداد

جام الماس پرتقال ۱۸ الی ۲۰ خرداد

جام الماس لوکزامبورگ ۲۵ الی ۲۷ خرداد

جام الماس فرانسه ۱ الی ۳ تیر

جام الماس مونترال کانادا ۲۲ الی ۲۴ تیر

آرنولدکلاسیک اروپا، بارسلونا ۳۰ و ۳۱ شهریور

جام الماس خلیج فارس، تهران ۲۲ الی ۲۳ مهر

جام الماس ایتالیا، رم ۱ الی ۱۴ آبان

مسابقات قهرمانی جهان،اسپانیا ۱۸ الی ۲۰ آبان

جام الماس اوکراین ۲ الی ۴ آذر

چام الماس یونان ۱۰ آذر

دوبی کلاسیک ۱۴ الی ۱۷ آذر

اولین رقابت غفار نژاد در بین چهره های بزرگ بدنسازی

لیست نفرات شرکت کننده در مسابقات حرفه ای آرنولد کلاسیک استرالیا هفته گذشته اعلام شد و در این بین نام جعفر غفار نژاد نیز دیده می شد.

با نگاه احتمالی به نفرات ثبت نام کننده می توان به این موضوع پی برد که رقابتی بسیار سنگین و حساس در انتظار نماینده ایران خواهد بود. غفارنژاد چندین بار برای شرکت در مسابقات حرفه ای اقدام کرده بود که هر بار با عدم صدور روادید مواجه شد. البته این اتفاقات باعث کناره گیری غفار نژاد نشد و در عکس ها و تصاویر منتشر شده مشخص بود که او همچنان آمادگی خود را حفظ کرده است .

نکته دیگر درباره این بدنساز مازندرانی، رقابت او در دسته آزاد است. پیش از این غفار نژاد اعلام کرده بود که می خواهد در دسته ۲۱۲ پوندی ها شرکت کند اما ظاهرا در آرنولد کلاسیک استرالیا خبری از دسته ۲۱۲ پوندی نبوده و او به ناچار با بدنسازان دسته به اصطلاح آزاد یا همان سنگین وزن رفابت خواهد کرد. هیده تادا یاما گیشی نیز شرایط مشابه با او را دارد.

دنیس ولف یکی از شرکت کنندگان آرنولد کلاسیک استرالیا و شاید هم مشهورترین آنها باشد. او پس از مدت ها دوری و رهایی از مصدومیت به صحنه رقابت ها باز گشته است که در مسترالمپیای ۲۰۱۶ حضور چندان موفقی نداشت و حالا تصمیم گرفته در آرنولد کلاسیک استرالیا شانس خود را امتحان کند که البته این مسابقه، آخرین حضور کوین لورون خواهد بود و اعلام کرده که پس از آن، برای همیشه از رقابت های حرفه ای پرورش اندام خداحافظی خواهد کرد.

نام های بزرگ دیگری چون رولی وینکلار، استیو کوکلو، سدریک مک میلان، ویلیام بوناک، جاندلاروسا، اسمالز ولیونل بیکه در کنار نماینده ایران در این لیست دیده می شوند که می تواند رقابت بزرگی را در استرالیا رقم بزند.

اعلام فهرست نهایی کاندیداهای پست ریاست فدراسیون

بعد از آنکه ۱۴ کاندید! برای احراز پست ریاست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام به محل این فدراسیون رفته و ثبت نام خود را انجام دادند، طی روزهای گذشته حرف و حدیث های بسیاری در خصوص بودن یا نبودن نام برخی از کاندیداها در فهرست نهایی وزارت ورزش و جوانان به گوش می رسید. حرف و حدیث های که مسئولان امر در وزارت ورزش و جوانان نه صراحتاً آن را تایید کردند و نه لب به تکذیب آن گشودند. اما آنچه که مشخص است این که قرار است تا پایان هفته جاری اسامی نفرات نهایی حاضر در مجمع انتخاباتی فدراسیون  بدنسازی و پرورش اندام اعلام شود، که چنانچه این اتفاق بیفتد. قطعا شرایط در روزهای منتهی به انتخابات به گونه دیگری رقم خواهد خورد.

امضای قرار داد اسپانسری لرای چند بدنساز ایرانی

هفته گذشته چند ایرانی تحت حمایت شرکت های مختلف در آمدند تا از این پس با حمایت آنها راهی مسابقات شوند.

وحید بهار لو پس از اورالی در مسابقات ماسل شو دوبی به عضویت تیم بایوتک در آمد. همچنین مبین رستمیان که به تازگی نایب قهرمان وزن ۱۰۰ کیلو  گرم مسابقات مستر المپیای آماتوری سن مارینو شده بود. به عضویت تیم میلانو در آمد. رضا زینت لو نیز قرارداد تازه ای با شرکت ژن استار امضا کرد.

حمبد لکزایی حرفه ای شد

گزارشی از مسابقات NPC تونس

بدنسازانی از ایران در ابتدای هفته راهی مسابقات NPC در کشور تونس شدند تا یک بار دیگر نتایج درخشان برای ایرانی ها در یک رقابت مهم بین المللی رقم بخورد.

اکثر ایرانی های حاضر در این رقابت ها تحت عنوان تیم اورال ۳ با مدیریت حسن تبریزی وارد تونس شده بود.

علی زر افشان در دسته اول فیزیک طلا گرفت. همچنین ضیا موسوی در دسته پایانی فیزیک همین عنوان را تکرار کرد و طلایی شد. همچنین در بخش فیزیک کلاسیک نیز «محمد زیادی» طلسم را شکست و موفق شد یک مدال طلای دیگر را برای کاروان ایران کسب کند. همچنین محمد علامه زاده پس از ناکامی در مسابقات سن ماریتو به این رقابت ها آماده بود که در نهایت نقره دریافت کرد ضمن اینکه صادق گرامی در دسته دوم فیزیک کلاسیک مدال برنز را از آن خود کرد.

اما در بخش پرورش اندام نیز ایرانی ها عملکرد قابل قبولی داشتند. هر چند که اتفاقی عجیب باعث شد تا در حق برخی از ورزشکاران اجحاف شود. ساعاتی پیش از برگزاری مسابفه مشخص شد که چند دسته باهم ادغام شده اند و عملا شرایط برای رقابت برخی از ورزشکاران سخت و محدود شده است. در پرورش اندام حمید قربانی در دسته ۸۰ کیلوگرم طلایی شد همچنین امیر نعیم حسنی در دسته فوق  سنگین یک بار دیگر مدال برنز کسب کرد. اما موفق ترین بدنساز کاروان ایران حمید لکزایی بود. او پس از قهرمانی، به رقابت اوورالی راه پیدا کرد و در این رقابت نیز موفق ظاهر شد. لکزایی در نهایت قهرمان قهرمانان این مسابقات لقب گرفت و به جرگه حرفه ای ها پیوست همانطور که در ابتدا اشاره شد، نتایج کامل تر و عملکرد سایر ایرانی ها در این رقابت ها در آینده منتشر خواهد شد.

حسن پناهی: مسابقه ای در شان نام بیت اله عباسپور برگزار خواهیم کرد

زمان شروع مسابقات داخلی بدنسازی و پرورش اندام در سراسر ایران فرا رسیده است مسابقات حوزه و توابع در چند سال گذشته با حمایت اسپانسرها شکل و شمایل بهتری به خود گرفته و رونق پیدا کرده است. اما روزهای پایانی دی ماه مسابقه ای در شهر ماه دشت برگزار می شود که حال و هوای دیگری برای شرکت کنندگان دارد. این مسابقه با نام جام جهان پهلوان بیت اله عباسپور و در شهری که بیتو بزرگ شده است برگزار می شود.

حسن پناهی، رئیس هیات بدنسازی شهر ماهدشت درباره این مسابقه اینگونه  توضیح می دهد: این دومین دوره مسابقات و در واقع مسابقه اصلی با نام جهان پهلوان بیت اله عباسپور است. البته حوزه های دیگر نیز مسابقاتی را با نام بیت اله عباسپور برگزار کرده اند. در اولین دوره این رقابت ها از حامی مالی چندانی برخوردار نبودیم اما با این حساب سعی کردیم تا مسابقه ای خوب و استاندارد برگزار کنیم. اما در این دوره، جوایز نقدی و سیلی از حمایت ها باعث شده تا وعده برگزاری مسابقه ای با شکوه را بدهیم. در این دوره رشته فیزیک نیز اضافه شد و این در حالی است که در اولین دوره، تنها ورزشکاران رشته های بادی کلاسیک و پرورش اندام حضور داشتند. همچنین سعی کردیم جوایز نقدی تا ۵ میلیون تومانی را در کنار دیگر جوایز معنوی، به نفرات برتر اهدا کنیم. ضمن اینکه داورهای بین المللی و حرفه ای، این مسابقه را نظارت می کنند. و خود ما نیز بر عملکرد آنها نظارت خواهیم داشت همینطور اینکه امکاناتی، چون خوابگاه و سکوی حرفه ای نیز تعبیه شده است.

با توجه به فاصله اندک رقابت های انتخاباتی تیم ملی با رقابت های آسیایی بدنسازی

کار سخت کمیته فنی!

با توجه به فاصله زمانی اندک ۲ رقابت های قهرمانی باشگاه های کشور انتخابی تیم ملی تا زمان برگزاری رقابت های قهرمانی آسیا در اولانباتور مغولستان چنین به نظر می رسد. که کمیته فنی فدراسیون باید در نخستین فرصت ممکن، پس از پایان مسابقات شیراز اسامی ملی پوشان اعزامی به رقابت های آسیایی را به فدراسیون ارسال نماید. ملی پوشانی که علاوه بر شرایط ایده آل بدنی به لحاظ پاسپورت و دیگر مسائل مربوط به خروج از کشور مشکلی نداشته باشند.

این تصمیم به این دلیل اتخاذ شده که با توجه به تعطیلات ۱۵ روزه نوروز و متعاقب آن فرصت کم تا زمان برگزاری مسابقات آسیایی، بدون شک دیگر زمانی برای برگزاری اردوی باز بینی مثل دفعات گذشته باقی نخواهد ماند و همین مسأله می تواند کار را برای اعضای کمیته فنی، فدراسیون و ورزشکاران شرکت کننده سخت تر از دوره های قبل نماید و هر چند که پیش بینی می شود با حضور قهرمانان شایسته کشورمان در رقابت های شیراز، دیگر مشکلی از این بابت برای تیم ملی ایران وجود نخواهد داشت.

سفر احمد عسکر به ایران

احمد عسکر مربی سر شناس کویتی، هفته گذشته به ایران آمد و با قهرمانان ایرانی دیدار کرد. البته سفر او به ایران این بار کوتاه بود و تنها در یک دورهمی به میزبانی علیرضا رسا شرکت کرد.

احمد عسکر در چند سال گذشته به یکی از سر شناس ترین مربیان جهان تبدیل شده و حتی در نظر سنجی سایت جنریشن آیرن، به عنوان یکی از ۵ مربی برتر حرفه ای ساز بدنسازی جهان قرار گرفته است. او در یکی دو سال گذشته نیز چند شاگرد ایرانی داشته و حتی اسحاق قویدل نیز به کمک او به جرگه حرفه ای ها پیوست. جالب است بدانید که او اقوام ایرانی دارد و هر سال برای ملاقات با آنها به ایران سفر می کند.

اخبار کوتاه بدنسازی

در خصوص شایعات کناره گیری رئیس فدراسیون بدنسازی

حرف آخر پور علیفرد!

ناصر پور علیفرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در پاسخ شایعاتی که این روزها در خصوص حضورش در یکی از پست های بالای وزارت ورزش و جوانان به گوش می رسد گفت: من هم چنین مطالبی را شنیده ام، همچنین شنیده ام که برخی از دوستان پیش بینی کرده اند که من به فاصله چند روز مانده به انتخابات انصراف و به محل کار سابق خود یعنی وزارت ورزش باز خواهم گشت و شایعات دیگری که خوب طبیعی است که در آستانه انتخابات فدراسیون بازارش داغ داغ باشد، اما من این روزها ترجیح می دهم بیشتر به خودم و کارم فکر کنم و شایعات را نیز چندان جدی نمی گیرم ضمن این که اهمیتی نیز برای مطالب درج شده در فضای مجازی آنچنان که باید و شاید قائل نبوده و نیستم.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: آنچه که مسلم است، آن است که من تا پایان زمان انتخابات حضور فعالی خواهم داشت. من به عنوان یک از کاندیداهای احراز پست ریاست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام مجمع حاضر و به رأی اعضای مجمع نیز احترام خواهم گذاشت، پس دلیلی برای رفتن و یا شایعات این چنینی وجود ندارد.

چه کسی رئیس هیأت مازندران خواهد شد؟

مازندرانی ها اعلام کرده اند که مجمع انتخاباتی خود را روز ۱۲ اسفند ماه برگزار خواهند کرد، مجمعی که قرار است در آن برای مدت ۴ سال رئیس آینده این هیأت مشخص و معرفی شود.

مازندرانی ها تاریح ثبت نام از کاندیداهای احراز پست ریاست هیأت استان را در روز ۲۵ دی ماه لغایت ۲ بهمن ماه اعلام کرده اند. مدت زمانی که قرار است علاقه مندان به ریاست هیأت به آن محل رفته و ثبت نام کنند تا چهره کاندیداها بعد از پایان تاریخ ثبت نام بهتر و بیشتر مشخص شود.

از مازندران خبر می رسد که علی بابا درویش متولی رئیس این روزهای هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان مازندران هنوز تصمیم صد در صدری خود را برای حضور در انتخابات هیأت استان نگرفته است، ضمن این که از مازندران این خبر هم می رسد که برخی از بزرگان و قهرمانان شاخص استان نیز قرار است به عنوان کاندیدا شانس خود را برای حضور در انتخابات بیازمایند.

یک تیر و ۲ نشان در مجمع عادی رشت

مدت ها بود که دلیل سوءتفاهمات ایجاد شده بین پیشکسو تان گیلان با مسئولان هیأت بدنسازی و پرورش اندام این استان، کمتر نشانی از بزرگان  این رشته در هیأت استان گیلان یافت می شد، مشکلی که طی این مدت حرف و حدیث های بسیاری را ایجاد و باعث بروز شایعاتی هم در این بین شده بود، تا این که از سوی مسئولان هیأت گیلان زمان برگزاری مجمع عادی آن استان اعلام و از رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام خواسته شد تا در این مجمع حاضر شود اتفاقی که با حضور پور علیفرد افتاد تا یک بار مجمع گیلانی ها به بالاترین حد خودش برسد.

می گویند، رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با هماهنگی هایی که با رهنما مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان و تنی چند از پیشکسوتان این رشته در آن استان داشت و به بهترین شکل ممکن زمینه آشتی دوباره را ایجاد کرد تا با یک تیر ۲ نشان را در رشت زده باشد.

پور علیقرد که در سفر به رشت، وحید اکبرزاده مربی تیم ملی و حمزه هوشمند مدیر اسبق تیم های ملی او را همراهی می کردند در زمان حضورش در رشت، بساط آشتی کنان را در محل اداره ورزش و جوانان استان گیلان فراهم آورد تا بار دیگر هوای ورزش بدنسازی و پرورش اندام در گیلان آفتابی شود. اتفاقی که واکنش مثبت جامعه بزرگ پرورش اندام را نیز با خود به همراه داشت.

منبع:هفته نامه البرز

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 241 بار تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۶
سوء استفاده از لوگوی فدراسیون بدنسازی

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: در صورت مشاهده استفاده از آرم و لوگوی فدراسیون بدنسازی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی، با آنها برخورد خواهد شد و به مراجع قضایی معرفی می شوند.

اکبر فراهانی در خصوص استفاده از آرم و لوگوی این فدراسیون توسط اشخاص حقیقی و حقوقی اظهار کرد: استفاده از آدرس، آرم و لوگوی انحصاری فدراسیون بدون کسب مجوز، جرم محسوب می شود و تجار، افراد حقیقی و حقوقی حق استفاده از آن را ندارند. اگر شخصی آن را جعل نموده و یا به هر نحوی که به حقوق و منافع فدراسیون ضرری وارد شود به کاربرد مجرم شناخته می شود و برابر قانون مجازات می گردد.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در ادامه افزود: اگر افراد(پیشکسوت، داور، مربی، ورزشکار، باشگاه ها و غیر) در امور خود از جمله گروه های فضاهای مجازی و کانال های تلگرامی از آرم، لوگو و آدرس فدراسیون استفاده نمایند مرتکب جرم شده و فدراسیون بعنوان مدعی آنها را به مراجع قضایی معرفی و پیگرد قانونی خواهد داشت.

وی در پایان تاکید کرد: هیچ یک از اشخاص حق استفاده از آرم و لوگوی فدراسیون را نداشته و چنانچه مشاهده شود، فرد خاطی به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 323 بار تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶
10خبر مهم این هفته دنیای بدنسازی پرورش اندام

۲۳ دیماه ۱۳۹۶

شیراز: میزبان مسابقات بدنسازی قهرمانی کشور

در پی پیشنهاد هیات بدنسازی و پرورش اندام استان فارس و نظر مساعد فدراسیون، شیراز به عنوان میزبان مسابقات بدنسازی قهرمانی کشور انتخاب شد.

بر این اساس، رفابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی باشگاه های کشور طی روز های ۹ تا ۱۱ اسفند ماه در استان فارس و شهرستان شیراز برگزار خواهد شد.

این مسابقات از آن جهت اهمیتی مضاعف دارد که نفرات برتر آن اردوی تیم ملی برای اعزام به مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ راه می یابند.

آخرین دیدار با کوین روی صحنه

کوین لورون ۵۳ ساله، سال گذشته و پس از ۱۲ سال غیبت از رفابت ها در مسابقات مسترالمپیا شرکت کرد. اگر چه کوین نتوانست در مستر المپیای ۲۰۱۶ عنوانی کسب کند اما با این سن و سال و با اراده ای پولادین، بازگشتی تحسین برانگیز داشت و در  آن سال تمام توجهات را پس از قبل هیت به خود جلب کرد و حتی باعث شد انگیزه در قهرمانان دیگری همچون فلکس ویلر به وجود آید.

کوین حالا قصد دارد تا اواخر اسفند ماه امسال در مسابقات آرنولد کلاسیک استرالیا و در کنار بدنسازان سر شناسی چون دنیس دلف، ویلیام بوناک، سدریکمک میلان و رولی وینکلار مسابقه دهد. طرفداران کوین بی صبرانه منتظرند تا ببیند در یک سال و تیم گذشته او چقدر پیشرفت بدنی داشته است.

گفته می شود این آخرین مسابقه کوین لورون بعد از بازگشت مجدد است و بعد از آرنولد کلاسیک استرالیا، کوین برای همیشه اعلام باز نشستگی می کند.

مُزدصبر زیادی

محمد زیادی پس از دو سال غیبت اجباری از مسابقات سر انجام توانست در تونس طلایی شود. او در اولین حضورش در مسابقات فیزیک کلاسیک طلایی شد. رقابت های شرو کلاسیک هندوستان شاید مقصد بعدی او باشد. زیادی عضو تیم ورزشی اپتیمم است و تحت حمایت شرکت راک دارو در مسابقات شرکت می کند.

محمد زیادی در سال های گذشته یک بار به علت عدم اعزام تیم ملی بادی کلاسیک و یک بار هم به دلیل عدم صدور روادید از حضوردر رقابت های بین المللی باز مانده بود حالا مزد صبر خود را گرفت.

سناتور قهرمان پرس سینه چهارمحال و بختیاری شد

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان چهار محال و بختیاری از برگزاری مسابقات قهرمانی پرس سینه در شهرستان شهرکرد خبر داد وگفت: این رقابت ها با حضور ۲۰۴ ورزشکار از سراسر استان برگزار شد.

اسداللّه عزیزیان گفت: در رده سنی نوجوانان آبتین فارسان با ۵۱ امتیاز قهرمانی را از آن خود کرد وامین فرخشهر و قصر فرخشهر به ترتیب با ۴۳ و ۴۱ امتیاز مقام دوم و سوم را بدست آوردند.

در رده سنی  جوانان المپیک فارسان با ۵۷ امتیاز، پوریای ولی فارسان با ۵۴ امتیاز وایلیا فرخشهر با ۱۹ امتیاز به ترتیب مقام های اول تا سوم این دوره از مسابقات را به نام خود ثبت کردند.

سناتور شهرکرد با ۵۵ امتیاز، امین فرخشهر با ۴۴ امتیاز و قصر فرخشهر با ۳۷ امتیاز مقام اول تا سوم رده سنی بزرگسالان را به دست آوردند. همچنین انرژی شهر کرد با ۴۵ امتیاز، امین فرخشهر با ۴۲ امتیاز و فجر شهرکرد با ۲۴ امتیاز در رده سنی پیشکسوتان مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.

رقابت دشوار غفار نژاد در استرالیا

جعفر غفار نژاد در اولین حضورش در مسابقات حرفه ای قصد دارد در دسته سنگین وزن آرنولد کلاسیک استرالیا شرکت کند. در حال حاضر دعوت نامه او صادر شده و حالا می بایست برای روادیدسفر به استرالیا اقدام کند. غفار نژاد رقابت های دسته۲۱۲ پوندی ها (کمتر از ۹۶- کیلو) را هدف قرار داده اما مسابقات پرورش اندام آرنولد کلاسیک استرالیا در یک دسته وزنی آزاد برگزار می شود و او باید به ناچار با حریفانی سنگین وزن تر روی صحنه رقابت برود.

اگر جعفر غفار نژاد عازم استرالیا شود در این مسابقه با بدنسازانی چون رولی وینکلار، دنیس ولف، ویلیام بوناک،کوین لورون، هیده تدا یاما گیشی، جاناتان دلاروسا، سدریک مک میلان،استیو کوکلو، آکیم ویلیامز، فرداسمالز، سمپیرس، لوک ساندو، لیونل بیکه، ناتان ویلیامسون و دارین اونیکاوا رقابت خواهد داشت.

برنز گرامی با یک ماه آماده سازی

در جریان رقابت های فیزیک کلاسیک تونس، صادق گرامی در دسته دوم توانست صاحب مدال برنز شود. او در کمتر از یک ماه برای این مسابقات آماده شد و در رشته های بدنسازی این یعنی پذیرفتن ریسک بالا. صادق گرامی در رقابت های آرنولد کلاسیک آفریقابه علت افرایش وزن نتوانست در دسته بادی کلاسیک رقابت کند و مجبور به حضور دررقابت های پرورش اندام آن مسابقات شد. عطش رقابت در فیزیک کلاسیک باعث شد صادق گرامی مسابقه تونس را یک فرصت بداند و با پذیرفتن ریسک بالای آن ، در مدت کوتاهی برای این مسابقات آماده شود. لازم به ذکر است رقابت های شرو کلاسیک هندوستان بیست و یکم بهمن ماه برگزار می شود و این  فرصت مناسبی است برای صادق که در مدت چهل روز باقیمانده بتوانند به شرایط ایده آل خود برسد. گرامی عضو تیم ورزشی بایوتک است و تحت حمایت شرکت کیمیا مکمل آراد در این مسابقات شرکت کرد.

دو کارت حرفه ای در جیب لکزایی

اورالی تونس پاداش لیاقت و اراده حمید لکزایی بود. او پس از ناکامی برای حضور در رقابت های مستر المپیای آماتوری اسپانیا دست از تلاش نکشید و در هندوستان و سپس در دوبی ماسل شو شرکت کرد و در هر دو رقابت طلایی شد  با این عناوین او کارت حرفه ای NPC را هدف قرار داده بود تا اینکه در تونس توانست به این عنوان دست یابد لکزایی پیش از این هم یک بار عنوان اورالی را در رقابت های آسیایی سال گذشته تجربه کرده بود.

قهرمانان پاورلیفتینگ فارس معرفی شدند

مسابقات قهرمانی  پاورلیفتینگ فارس یرگزار شد رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان فارس از برگزاری مسابقات پاورلیفتینگ آقایان قهرمانی باشگاه های استان فارس به میزبانی شیراز خبر داد. محمد علی فرهنگ مهر گفت: مسابقات قهرمانی پاورلیفتینگ استان فلرس با حضور ۱۰۴ ورزشکار از سراسر استان برگزار شد. در پایان این دوره از رقابت ها در رده سنی جوانان تیم های باشگاهی فرد و خشایار هر دو از شیراز مقام های اول و دوم تیم شهرستان نی ریز مقام سوم را کسب کردند. رئیس هیات بدنسازی استان فارس اضافه کرد: در رده سنی بزرگسالان تیم های باشگاهی امام حسن (ع) و زند هر دو از شیراز اول و دوم و تیم شهرستان صفا شهرسوم شدند.

باز هم تهران باز هم سالن آوینی

مسابقات بدنسازی حوزه ای تهران از این هفته آغاز شد و از این هفته تا اواخر بهمن ماه به تناوب، رقابت های حوزه ای استان تهران را در مناطق مختلف شاهد خواهیم بود. طبق اعلام هیات بدنسازی و پرورش اندام استان تهران، مسابقات قهرمانی استان طی روز های ۳ و ۴ اسفند ماه برگزار خواهد شد و همچون دوره های اخیر، باز هم سالن شهید آوینی فرهنگسرای بهمن، میزبان این مسابقات خواهد بود.

رونمایی از کاندیداهای نهایی ریاست فدراسیون بدنسازی

گفته می شود طی یکی دو روز آینده فهرست نهایی کاندیداهای ریاست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام اعلام خواهد شد.

درثبت نام اولیه ۱۴ نفر برای ریاست فدراسیون اعلام آمادگی کرده بودند که میان آن ها، یکی دو نفر از چهره های مطرح، قبل از اینکه صلاحیت ها اعلام شود، از کاندیداتوری انصراف داده اند.

منبع:بشیر

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 291 بار تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۶
کلاسهای مربیگری فیتنس به زودی

دکتر ناصر امیری ، رئیس کمیته آموزش فدراسیون بدنسازی از  مربیگری فیتنس خبر داد :

در پاسخ به نامه انتشار یافته از فدراسیون همگانی در خصوص رشته فیتنس به اطلاع کلیه عزیزان و علاقمندان این رشته می رساند برابر با تفاهم نامه ای که در وزارت ورزش و جوانان با حضور ریاست محترم فدراسیون های بدنسازی و همگانی و معاونین محترم وزیر و کارشناسان این وزارتخانه به امضاء رسید، رشته فیتنس با رویکرد کاملاً تخصصی و حتی در جهت آماده نمودن رشته های مختلف سایر فدراسیون ها به فدراسیون بدنسازی محول گردیده و صراحتاً در این تفاهم نامه عنوان شده که می بایست نام کمیته فیتنس در انجمن آمادگی جسمانی تغییر نماید و به زودی مربیگری این رشته در فدراسیون بدنسازی آغاز خواهد شد .

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 540 بار تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۶
ثبت نام دوره مربیگری درجه ۲ بدنسازی ویژه بانوان

به نقل از آقای دکتر ناصر امیری رئیس کمیته آموزش فدراسیون بدنسازی دوره مربیگری درجه ۲ ویژه بانوان بدنسازی و کار با دستگاه از تاریخ ۹۶/۹/۲۵ لغایت ۹۶/۱۰/۰۱ در تهران برگزار میگردد.
فقط قبولین سال ۹۳ با داشتن ۶ سمینار پیش نیاز و قبولین سال ۹۴ با داشتن ۱۴ سمینار میتوانند در دوره مذکور شرکت نمایند.
علاقه مندان واجد شرایط (استان تهران) میتوانند از روز دوشنبه مورخ ۹۶/۹/۶ لغایت ۹۶/۹/۱۴ با در دست داشتن مدارک به فدراسیون مراجعه و (شهرستانها) از طریق ارسال مدارک اسکن شده به آدرس ایمیل amoozeshiranbbf@gmail.com اقدام به ثبت نام نمایند و اصل مدارک را در زمان تشکیل کلاس تحویل دهند.

مدارک مورد نیاز:
تصویر برابر با اصل مدرک درجه ۳ که حداقل ۲ سال گذشته باشد
تصویر برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی
تصویر فیش واریزی بمبلغ ۶/۰۰۰/۰۰۰ ریال بحساب ۰۱۰۶۳۶۱۵۲۲۰۰۵ بانک ملی بنام فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام
تعداد ۳ قطعه عکس ۴*۳
گواهی عدم اعتیاد و سوء پیشینه (تهران با مراجعه به فدراسیون و شهرستان ها با مراجعه به دفتر هیات بدنسازی استان خود میتوانند نسبت به دریافت معرفی نامه اقدام نمایند.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 626 بار تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۶
جنجال رسانه ای استراحت در فرودگاه ملی پوشان پرورش اندام

روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران در خصوص انتشار تصاویر منتشر شده از سوی بازیکنان تیم ملی و سیاه نمایی پس از آن از سوی رسانه های معلوم الحال توضیحاتی ارائه کرد.
اقدام عجیب مسئولان هتل محل اقامت ملی پوشان و دستور تخلیه اجباری از سوی مدیران مادرید آن هم بدون مجوز باعث شد تا قهرمانان ایران هتل را ٢٠ ساعت قبل از پرواز ترک کرده و عازم فرودگاه شوند.
پولادمردان ایران پس از این اقدام غیر حرفه ای با خستگی شدید حاصل از مسابقات و رژیم سخت غذایی مجبور به استراحت در فرودگاه شدند

فدراسیون بدنسازی شائبه هرگونه کم کاری در خصوص تدارک مکان مناسب برای استراحت ورزشکاران ایران را تکذیب و تصاویر منتشر شده را حاشیه سازی و شیطنت افراد مغرض نسبت به موفقیت های ورزش کشور می داند.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 650 بار تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶
 نتایج مسابقات بدنسازی جهانی اسپانیا-2017

 مسابقات بدنسازی جهانی اسپانیا – بادی کلاسیک دسته -۱۸۰ سانتیمتر:محمد رضا جعفری اولین مدال طلای تیم ایران را کسب کرد و سجاد حیدری در این دسته چهارم شد
در بادی کلاسیک دسته +۱۸۰سانتیمتر: حسام خسروی مدال طلا را کسب کرد

 تیم ۳ نفره فیزیک ایران با نقره اکبر سرباز و برنز شنتیا لک پور به کار خود پایان داد.
نتایج رقابتهای جهانی پرورش اندام -۲۰۱۷ بنیدورم اسپانیا
دسته ۷۰ کیلو گرم :مهدی حیدری مدال طلا را کسب کرد
دسته ۸۰کیلوگرم :داوود شکرالله در این دسته نایب قهرمان شد
دسته ۷۵ کیلوگرم :امید سلیمانی در این دسته چهارم شد و هادی محمدی دیگر نماینده کشورمان به فینال نرسید و در جایگاه یازدهم قرار گرفت

حسین کلاته در این دسته۹۵کیلو قهرمان شد

مظاهر تابانی نفر سوم دسته ۱۰۰ کیلوگرم

محسن صمدی قهرمان وزن ۱۰۰+ شد

قهرمانی تیم ایران در رقابتهای جهانی

محسن صمدی قهرمان قهرمانان (اوراال )این مسابقات شد

 

روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران در خصوص انتشار تصاویر منتشر شده از سوی بازیکنان تیم ملی و سیاه نمایی پس از آن از سوی رسانه های معلوم الحال توضیحاتی ارائه کرد.
اقدام عجیب مسئولان هتل محل اقامت ملی پوشان و دستور تخلیه اجباری از سوی مدیران مادرید آن هم بدون مجوز باعث شد تا قهرمانان ایران هتل را ٢٠ ساعت قبل از پرواز ترک کرده و عازم فرودگاه شوند.
پولادمردان ایران پس از این اقدام غیر حرفه ای با خستگی شدید حاصل از مسابقات و رژیم سخت غذایی مجبور به استراحت در فرودگاهشدند

فدراسیون بدنسازی شائبه هرگونه کم کاری در خصوص تدارک مکان مناسب برای استراحت ورزشکاران ایران را تکذیب و تصاویر منتشر شده را حاشیه سازی و شیطنت افراد مغرض نسبت به موفقیت های ورزش کشور می داند.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 818 بار تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۶
اردوی شبانه روزی تیم های ملی فردا آغاز می شود

مدیر تیم های ملی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام: اردوی شبانه روزی تیم های ملی پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک کشورمان جهت حضور در رقابت های جهانی ۲۰۱۷ اسپانیا فردا ۷ آبان ماه اغاز می شود.رضا سلطانی در گفتگو با سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام پیرامون آخرین مرحله اردوی تیم های ملی اظهار داشت: ملی پوشان دعوت شده به اردو فردا یکشنبه ۷ آبان ماه وارد تهران می شوند و در محل آکادمی ملی المپیک تمرینات خود را آغاز می کنند.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 764 بار تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۶

دسته قدی اول فیزیک: شنیتا لک پور اول ، شایان هوشیار دوم، داود رحیمی اصل سوم، مهدی عبادی چهارم، پوریا نعمتی پنجم، امید باقری ششم

دسته قدی ۱۷۶ سانت: مهدی ذات پرور اول، دیمتری هورتیز از (اکراین) دوم، آریا نوروزی سوم، مهرداد زند چهارم، هادی یوسفی نژاد پنجم و ساسان حسینی ششم

نتایج دسته ۱۷۹ سانت: ایوب بسامی اول، محمدرضا خانی دوم، میلاد صابریان سوم، محمرضا شفیع پور چهارم، حمید غنی نژاد پنجم و اویس یحیی ششم.

نتایج دسته ۱۸۲ سانت: حمید سلطانی اول، رضا لشکری دوم، مهراد کامران سوم، محمد رسولی چهارم، حسن حسینی پنجم و امیر بانک نویدی ششم.

نتیجه دسته ۱۸۲+ سانت: داود تقوی نفر اول و هادی حقیقتی، حمیدرضا رضوان، کیانوش آذربوس، اصغر ماهر و امیر رضایی عنوان های دوم تا ششم

نتیجه رقابت اورال: مهدی ذات پروراورال رشته فیزیک، ایوب بسامی دوم، داود تقوی سوم

به ترتیب ۳ نفر برتر رقابت های اورالی موفق به دریافت کارت پرو الیت شدند.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 1020 بار تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶
معاون وزیر: رشته فیتنس به فدراسیون پرورش اندام الحاق میشود

دکتر شعبانی بهار  به اختصاص یافتن رشته فیتنس به فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام اشاره کرد و افزود: رشته فیتنس از مجموعه فدراسیون همگانی حذف گردید و به فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تعلق گرفت و صورت جلسه این امر روز گذشته توسط مسئولین مربوطه امضاء شد. به امید خدا بزودی به فدراسیون ها ابلاغ خواهد شد.

وی با تاکید بر این موضوع که رشته ورزشی فیتنس به نوعی آمادگی جسمانی و تناسب اندام می باشد خاطرنشان کرد: انتظار میرود فدراسیون بدنسازی نگاه تخصصی به همه رشته های ورزشی در قالب فیتنس داشته باشد. باید متناسب با سایر رشته های ورزشی در فدراسیون های دیگر، برنامه های اختصاصی تنظیم کند و دستورالعمل به لحاظ آموزشی تدوین کند. هر رشته ورزشی، اصول و قوانین بدنسازی و آمادگی جسمانی آنها متفاوت است.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 869 بار تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶
نتایج مسابقات پرورش اندام جام الماس تهران سال۹۶

وزن ۷۰ کیلو: کیوان الفتی ششم.  اشکان عفتی پنجم. میثم رشمایی چهارم. مهدی عظیمیان سوم. سعید نورمحمدی  دوم. مهدی حیدری اول

وزن ۸۰ کیلو: وحید رفتار همدانی ششم. عین اله اصغرپور  پنجم.  کمال حجابتی چهارم. میلاد مسکوک سوم. محمد مرسنیسم  (عراق) دوم. مجید امانی اول

وزن ۹۰ کیلو: احمد آزاد ششم. مجتبی ارزشمند پنجم.  رضا موسی زاده چهارم. یاسر اسماعیلی سوم. حمید جلال زاده دوم. منصور اسدی زاده اول

وزن ۱۰۰ کیلو: ابراهیم نصیری ششم. علی پولادوند پنجم. محسن قهرمانی چهارم. رضا رضایی سوم. سعید مرنگی دوم. میثم کشوری اول

وزن ۱۰۰ + کیلو: بهرام مروانی ششم.  حمید افشانی پنجم. محمد امین اکبری چهارم. عباس سیفی سوم. علیرضا اسدالهی دوم. محسن صمدی اول

نتیجه رقابت اورالی پرورش اندام: میثم کشوری اول – اورال پرورش اندام ، مجید امانی دوم و محسن صمدی سوم

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 982 بار تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶
نتایج مسابقات بادی کلاسیک جام الماس تهران سال96

 دسته ۱۶۸ سانتی متر: محمد مهدی تهرانی ششم. جعفر قانع پنجم. فرشاد آقابابایی چهارم. فرشاد اسدی سوم. رضا رمضانی دوم. محسن مهدوی اول

 دسته ۱۷۱ سانتی متر: مصطفی حسن پور پنجم. محمد قربانعلی زاده چهارم. مهدی منوچهری سوم. روح اله کرمانی دوم. میلاد میرزایی اول.

دسته ۱۷۵ سانتی: مترمعین عبدالهی ششم. عارف رستمی پنجم. جبرئیل عبادی چهارم. بهزاد آقایی سوم. مجتبی صالحی تبار دوم. ابوالفضل علیزاده اول

دسته ۱۸۰ سانتی متر: شاهین اندرزبخش ششم. رضا حسام پنجم. محسن نوایی چهارم. محمد محمدی سوم. محسن انتظاری دوم. امیر میرزاده اول

 دسته ۱۸۰ + سانتی متر: علی ایزدپناه ششم.  مجید قمری پنجم. شهرام مرادی چهارم. علیرضا سلیمی سوم. سعید شهرستانی دوم. سیدرضا حسینی اول

نتایج مسابقه اورالی این رشته: سید رصا حسینی اورال بادی کلاسیک امیر میرزاده دوم، ابوالفصل علیزاده سوم

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 962 بار تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶
دیدار وزیر ورزش ورافائل ریس فدراسیون بدنسازی

 دیدار رافائل سانتوجا و سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان با حضور ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشورمان وزیر ورزش در دیدار با رییس فدراسیون جهانی با تاکید بر نظارت گسترده بر روی عملکرد باشگاه های بدنسازی، فعالیت سالم در این رشته ورزشی پرطرفدار را مورد توجه قرار داد و ابراز امیدواری کرد با تعامل بین فدراسیون ایران و فدراسیون جهانی پرورش اندام، ایران به کانون قوی برای برگزاری سمپزیم ها و همایش های علمی برای توسعه این رشته در ابعاد مختلف تبدیل شود.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 815 بار تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶
رافائل سانتوجا رئیس فدراسیون جهانی

رافائل سانتوجا رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام بامداد چهارشنبه ۱۹ مهر ماه وارد تهران می شود.
به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، رئیس اسپانیایی فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام فردا ۱۹ مهر ماه به تهران می‌آید تا با ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشورمان نیز دیدار و گفتگو داشته باشد، همچنین در سومین دوره رقابت‌های بین‌المللی جام الماس خلیج فارس نیز به عنوان میهمان ویژه از نزدیک نظاره گر این مسابقات بین المللی خواهد بود.
وی در طول مدت اقامت خود در ایران در مجمع سالانه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشورمان که روز پنجشنبه ۲۰ مهر ماه در آکادمی ملی المپیک برگزار می‌شود، حضور خواهد داشت.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 809 بار تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶
هادی چوپان

هادی چوپان قهرمان و اورال جهان میتوانست امسال در مسابقات مستر المپیای در دسته ۲۱۲ پوندی شرکت کند ولی ویزای امریکا برای او صادر نشد.

پس از آن در مسابقات حرفه ای جایزه بزرگ کره جنوبی با ناداوری پس از فلکس لویس قهرمان مسترالمپیا ۲۰۱۷، نایب قهرمان شد قرار بود در کاپ حرفه ای کویت با اشکنانی نایب قهرمان مستر المپیا ۲۰۱۷ نیز رقابت کند که ویزای این کشور برای او دیر صادر شد.

رقابت چوپان، فلکس لویس و اشکنانی در مستر المپیای ۲۰۱۸ دیدنی خواهد بود اگر ترامپ قانون عدم ویزا به ایرانیان را لغو کند و مافیای پرورش اندام در داوری دخالت نکند شاید شاهد جشن اولین قهرمان مستر المپیا از ایران باشیم. انشاالله

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 1041 بار تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶
علی نعمتی : چوپان به مسابقات کویت نمیرسد

علی نعمتی (مربی سابق تیم ملی ایران و هادی چوپان) اعلام کرد با وجود زحمات زیاد آقای علی تبریزی برای دریافت ویزای کشور کویت، ولی به دلیل شکستن رژیم توسط هادی چوپان و نداشتن بلیط امکان حضور در مسابقات حرفه ای کویت را نداریم و عدم حضور در این رقابت ها را حکمتی از طرف خدا میدانم.

لازم به ذکر علی نعمتی خود قهرمان کشور میباشد و ۱۵ سال پیش در دوران قهرمانی خود به دلیل عدم آماده شدن پاسپورت از مسابقات قهرمانی آسیا جا ماند و از آن به بعد دیگر در مسابقات ظاهر نشد.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 1012 بار تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶
مسابقات جهانی پرورش اندام WBPF

مسابقات جهانی پرورش اندام فیزیک  WBPF به میزبانی مغولستان فردا آغاز میشود. در این دوره از مسابقات امیر بیات و ۲۰ ورزشکار همراه خود دیروز وارد  مغولستان  شدند خسرو محمدی به عنوان سرپرست تیم دراین دوره حضوردارد.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 1041 بار تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶
بهروز تابانی

بهروز تابانی قهرمان ۱۰۰ کیلو و اورال مسابقات جهانی ۲۰۱۶ جهان تصمیم گرفت از این پس درمسابقات حرفه ای پرورش اندام شرکت کند با توجه به سن کم و استایل و استعداد او انتظار میرود این جوان آذری در آینده نه چندان دور حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشد.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 950 بار تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶
سمینار داوری و مربیگری بین المللی

متقاضیان شرکت در سمینار داوری و مربیگری بین المللی ۱۸ و ۱۹ مهرماه سال جاری که ساکن استان تهران می باشند می توانند با توجه به محدودیت ظرفیت از روز چهارشنبه مورخ ۹۶/۷/۱۲ لغایت ۹۶/۷/۱۶ با حضور در محل فدراسیون بدنسازی نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

نام و نام خانوادگی لاتین خود را به شماره ۰۹۳۰۷۶۰۶۷۲۵ تلگرام کنید.
آدرس فدراسیون: تهران- میدان هفت تیر- خیابان مفتح جنوبی- خیابان ورزنده- پلاک ۱۹- طبقه دوم – تلفن تماس- ۸۸۸۳۰۸۰۳ (۰۲۱)

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 968 بار تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶
جام الماس تهران

رقابت های بین المللی جام الماس طی روزهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ مهر ماه به میزبانی تهران در رشته های پرورش اندام در در ۵ دسته وزنی ۷۰، ۸۰، ۹۰، ۱۰۰ و +۱۰۰ کیلو گرم، بادی کلاسیک در ۵ دسته قدی ۱۶۸-، ۱۷۱-، ۱۷۵-، ۱۸۰- و ۱۸۰+ سانتی متر و فیزیک در دسته های قدی ۱۷۳-، ۱۷۶-، ۱۷۹-، ۱۸۲- و ۱۸۲+ سانتی متر برگزار می شود.

ورزشکاران جهت حضور در این رقابت ها می توانند تا ۱۸ مهر ماه از ساعت ۹ صبح لغایت ۱۵ با با در دست داشتن “دو قطعه عکس، کپی کارت ملی یا پاسپورت، مبلغ ۲۰۰ دلار به همراه ۳۰ یورو وجه نقد جهت دریافت دفترچه IFBB” به فدراسیون مراجعه و ثبت نام خود را انجام تکمیل نمایند.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 1157 بار تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶
کارت الیت پرو

دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از اهدای ۹ کارتالیت پرو به ۳ نفر برتر رقابتهای اورالی پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک خبر داد.

جلال نادمی دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در پایان جلسه روز دوشنبه ۱۰ مهر ماه که با حضور ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون برگزار شد، اعلام کرد: ۳ نفر برتر مسابقات اورالی رشته های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک حائز دریافت کارت “Elit Pro” می شوند.

نادمی در ادامه گفت: کارت “الیت پرو” تحت نظر فدراسیون IFBB صادر خواهد شد که قهرمانان با دریافت این کارت به دنیای حرفه ای رشته های خود می پیوندد.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 1048 بار تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶
دالاس مک کارور

دالاس مک کارور در عین ناباوری در سن ۲۶ سالگی فوت کرد دلیل مرگ او همه مردم و مخصوصا جامعه بدنسازی را شوکه کرد. او به دلیل پریدن غذا در گلو خفه شد و جان خود را از دست داد.
ساعاتی پس از اینکه غذا در گلوی دالاس پریده بود، دوستانش او را در آپارتمانش واقع در فلوریدا بیهوش پیدا کردند و به سرعت اورژانس را خبر کردند،که از پزشکان اورژانس نیز کاری برنیامد و پس از انتقالش به بیمارستان جان خود را از دست داد.
نامزد دالاس مک کارور گفت: شب گذشته با او تلفنی صحبت کردم، حال دالاس خوب بود و گفت گرسنه است و می خواهد شام بخورد.
طبق اعلام یک خبرگزاری: دالاس مبتا به برونشیت و تنگی نفس بوده است و شاید این بیماری در مرگ او موثر بوده است. هنوز اطلاعات زیادی در مورد دلیل فوت این بدنساز در این سن منتشر نشده است ولی گفته می شود این اواخر دچار عفونت سیستم تنفسی شده بود و وضعیت مناسبی نداشت. پزشکی قانونی نیز پس از آزمایشات مصرف هر گونه مکمل غیرمجاز و خطرناک را رد کرد.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 558 بار تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۶
فعال شدن بخش خبرهای کوتاه دنیای بدنسازی

سایت بادی فول درنظر دارد از این پس خبرهای کوتاه دنیای بدنسازی را به صورت بروز و فوری دراین صفحه منتشر نماید.

تعداد بازدید: 1081 بار تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۶